Lidhu me ne

Kryesore

Ajo që ka bërë Rama ndodh vetëm në Korenë e Veriut, të japë dorëheqjen

Berisha: Ajo që ka bërë Rama ndodh vetëm në Korenë e Veriut, të japë dorëheqjen

Sali Berisha

Kreu i PD-së Sali Berisha ka marrë fjalën në Kuvend ku ka hedhur akuza duke thënë se kreu i qeverisë Edi Rama ka paguar ish-agjentin e FBI-së McGonigal për të hetuar lobimin e opozitës.

Berisha theksoi se ajo që ka bërë Rama ndodh vetëm në Korenë e Veriut e ndaj sipas tij ai duhet të japë dorëheqjen dhe të shkojë të dëshmojë në SHBA.

Akuzohet se në raport me Ramën ai ka fshehur , ka manipuluar e falsifikuar dokumente. Akuzohet se ky njeri i pafytyrë pa karakter, ka marrë  para nga zyra e kryeministrit shqiptar për të hetuar lobimin e opozitës. Ne qëndrojmë sot këtu e deri pasnesër sepse Rama ka kryer një krim të shëmtuar, ka keqshfrytëzuar një njeri pa  karakter  për qëllime të pushtetit të tij.-

E ka përdorur kundër opozitës. Kjo ndodh vetëm në Korenë e Veriut. Sot nuk mund të ketë në Kuvend debat tjetër përveç këtij debati. Edi Rama të vijë këtu ose të shpallë dorëheqjen dhe të dëshmojë në SHBA.

Çfarë kërkoni më shumë se kaq?

E dini se Damiani juaj është zëdhënës kryesor i interesave ruse në Shqipëri.

MË TEPËR

Mix14 orë më herët

3 shenjat më gënjeshtare të zodiakut

Ata nuk kanë asnjë ndjenjë. Foto ilustruese PESHORJA Peshorja dhe sharmi i tyre shkojnë dorë për dore. Por kini kujdes...

Mix14 orë më herët

Rrëfehet Dakota Johnson; Çfarë zbuloi aktorja për skenat e dashurisë në “50 Shades of Grey”?

Rrëfehet Dakota Johnson; Çfarë zbuloi aktorja për skenat e dashurisë në “50 Shades of Grey”? Skena e vështirë, të brendshmet...

Radar14 orë më herët

“Gjueti shtrigash”, Donald Trump kritikon prokurorët që po kryejnë hetime ndaj tij

Ish presidenti Donald Trump shfrytëzoi takimin e parë me mbështetësit në kuadër të fushatës presidenciale për zgjedhjet e vitit 2024...

Mix14 orë më herët

Arrestohet aktori i Creed III. Jonathan Majors akuzohet se sulmoi një grua

Aktori i Creed III, Jonathan Majors, është arrestuar me akuza për mbytje, sulm dhe ngacmim. Departamenti i Policisë së Nju...

Mix14 orë më herët

Quinoa, superushqimi i astronautëve që ndalon plakjen

Me origjinë nga Peruja dhe e përhapur ndërkombëtarisht, quinoa është shumë e mirë për shëndetin dhe mund të përfshihet në...

Mix14 orë më herët

​Ushqimet që preferojnë futbollistët / Super ushqimi i “yjeve” të futbollit

Lojtarët e futbollit po i japin rëndësi të madhe ushqimit. Prej disa muajsh është e zakonshme të flitet për superushqimet....

Mix14 orë më herët

Mjeshtrat e Feng Shui tregojnë ritualin e lashtë për të tërhequr dashurinë

Në Feng Shui, fusha e marrëdhënieve romantike dhe dashurisë është shumë e rëndësishme. Përveç simboleve të njohura, që aktivizojnë zonën e...

Mix14 orë më herët

Ja pse një gruaje i duhen takat e larta!

Nëse jeni një grua që vesh taka të larta çdo ditë në punë, dikush që i vesh ato vetëm në...

Mix14 orë më herët

Përse Laura Pausini zgjodhi një unazë martese të zezë

Pas më shumë se 17 vitesh bashkë, Laura Pausini vendosi të kurorëzonte dashurinë me Paolon, me të cilin ka edhe...

Mix14 orë më herët

Harry Styles dhe Emily Ratajkowski janë çifti më i ri i showbizit

Harry Styles dhe Emily Ratajkowski janë bashkë. Të dy janë fotografuar në rrugët e Tokios duke shkëmbyer puthje pasionante. Lajmi...

Facebook