Lidhu me ne

Radar

“I kapa në loto”/ Flet e dashura e McGonigal: Solli një çantë plot me para

Dëshmia e të dashurës jashtëmartesore të ish-agjentit të FBI-së Charles McGonigal, hedh dritë mbi jetën e tij të dyfishtë si dhe shuma të mëdha parash të pajustifikuara.

Editoriali me titullin: “Brenda lidhjes jashtëmartesore dhe jetës së dyfishtë të ish-agjentit Charles McGonigal, gjahtari i spiunëve të FBI-së i akuzuar për marrjen e parave ruse”, Business Insider tregon me shumë rreth disa detajeve të jetës private të ish-agjentit të FBI-së i cili ka qenë jehonë edhe e mediave shqiptare ditët e fundit.

Në pjesën e mëposhtme mund të lexohet dëshmia e ish të dashurës së McGonigal i cili u arrestua së fundmi nga drejtësia amerikane dhe sot, gjykohet në gjendje të lirë pas pagesës së garancisë prej plot $500,000 dollarësh

Më poshtë pjesë nga artikulli:

Një mëngjes në tetor 2017, Allison Guerriero vuri re diçka të pazakontë në dyshemenë e apartamentit të të dashurit të saj nëëPark Slope, Brooklyn: Një çantë plot me para. Atje, pranë këpucëve të tij, afër divanit, ishte ajo lloj qese që japin dyqanet e pijeve. Brenda kishte tufa me kartëmonedha, prerje të mëdha të lidhura me shirita gome. Nuk dukej si diçka që ai duhej të mbante me vete. Në fund të fundit, i dashuri i saj, Charles F. McGonigal, mbante një nga postet më të larta dhe më sensitive në FBI.

“Nga dreqin erdhi e gjithë kjo?” ajo pyeti.

“Oh, s’të kujtohet ajo loja e bejsbollit?” McGonigal u përgjigj, sipas kujtimeve të Guerrieros. “Bëra një bast dhe fitova”.

McGonigal kishte dy fëmijë të moshës së shkollës së mesme dhe një grua – ose “ish-grua” siç i referohej ndonjëherë – në shtëpi në Chevy Chase, Maryland. Ai kthehej atje një ose dy herë në muaj. Por McGonigal e kishte bërë Guerrieron të besonte se ai ose ishte i divorcuar ose së shpejti do të divorcohej. Ajo nuk e vuri në dyshim historinë e tij, as nuk e vuri në dyshim historinë për çantën plot me para.

Pak ditë më parë, Guerriero ishte ulur në divan me McGonigal për të parë një ndeshje bejsbolli në TV. Shumë më vonë – pas diagnozës së kancerit të Guerriero-s, ndarjes së tyre dhe daljes në pension të McGonigal-it nga FBI-ja – McGonigal do të akuzohej me dyshimin, ndër të tjera, për pranimin e $225,000 dollarëve në para nga një ish-punonjës i agjencisë së inteligjencës shqiptare.

Ky total përfshin një pjesë prej $80,000 dollarësh që dyshohet se u dorëzua në një makinë të parkuar, jashtë një restoranti, më 5 tetor 2017.

5 dhe 6 tetori gjithashtu ishin ditët kur Indianët mundën Yankees në dy ndeshjet e para të turneut amerikan. Sot, Guerriero nuk beson më që çanta me para përmbante fitime nga një bast sportiv.

Një nga avokatët e McGonigal, Seth DuCharme, nuk pranoi të komentojë.

Guerriero ishte 44 vjeç kur u takuan, një ish-mësuese zëvendësuese e kopshtit, e cila doli vullnetare për kauzat e zbatimit të ligjit dhe punonte si kontraktore për një kompani sigurie ndërsa jetonte në shtëpi me babanë e saj. McGonigal, atëherë 49 vjeç, sapo kishte filluar punën e tij të re në zyrën e FBI-së në Nju Jork.

Guerriero thotë se lidhja e tyre zgjati pak më shumë se një vit. Qiraja e McGonigal në Brooklyn mund të ketë qenë modeste, por ai bënte një jetë ekstravagante. Ai u shoqërua me Guerrieron në restorante të nivelit të lartë. Ai do t’i jepte asaj dhurata të hollash nga – $500 dollarë ose $1000 dollarë – për ditëlindjen e saj dhe për Krishtlindje. Një herë ai bëri shaka për kornizën e letrave të divorcit për të, si dhuratë për Krishtlindje, por ato letra nuk u materializuan kurrë.

MË TEPËR

Mix13 orë më herët

3 shenjat më gënjeshtare të zodiakut

Ata nuk kanë asnjë ndjenjë. Foto ilustruese PESHORJA Peshorja dhe sharmi i tyre shkojnë dorë për dore. Por kini kujdes...

Mix13 orë më herët

Rrëfehet Dakota Johnson; Çfarë zbuloi aktorja për skenat e dashurisë në “50 Shades of Grey”?

Rrëfehet Dakota Johnson; Çfarë zbuloi aktorja për skenat e dashurisë në “50 Shades of Grey”? Skena e vështirë, të brendshmet...

Radar13 orë më herët

“Gjueti shtrigash”, Donald Trump kritikon prokurorët që po kryejnë hetime ndaj tij

Ish presidenti Donald Trump shfrytëzoi takimin e parë me mbështetësit në kuadër të fushatës presidenciale për zgjedhjet e vitit 2024...

Mix13 orë më herët

Arrestohet aktori i Creed III. Jonathan Majors akuzohet se sulmoi një grua

Aktori i Creed III, Jonathan Majors, është arrestuar me akuza për mbytje, sulm dhe ngacmim. Departamenti i Policisë së Nju...

Mix13 orë më herët

Quinoa, superushqimi i astronautëve që ndalon plakjen

Me origjinë nga Peruja dhe e përhapur ndërkombëtarisht, quinoa është shumë e mirë për shëndetin dhe mund të përfshihet në...

Mix13 orë më herët

​Ushqimet që preferojnë futbollistët / Super ushqimi i “yjeve” të futbollit

Lojtarët e futbollit po i japin rëndësi të madhe ushqimit. Prej disa muajsh është e zakonshme të flitet për superushqimet....

Mix14 orë më herët

Mjeshtrat e Feng Shui tregojnë ritualin e lashtë për të tërhequr dashurinë

Në Feng Shui, fusha e marrëdhënieve romantike dhe dashurisë është shumë e rëndësishme. Përveç simboleve të njohura, që aktivizojnë zonën e...

Mix14 orë më herët

Ja pse një gruaje i duhen takat e larta!

Nëse jeni një grua që vesh taka të larta çdo ditë në punë, dikush që i vesh ato vetëm në...

Mix14 orë më herët

Përse Laura Pausini zgjodhi një unazë martese të zezë

Pas më shumë se 17 vitesh bashkë, Laura Pausini vendosi të kurorëzonte dashurinë me Paolon, me të cilin ka edhe...

Mix14 orë më herët

Harry Styles dhe Emily Ratajkowski janë çifti më i ri i showbizit

Harry Styles dhe Emily Ratajkowski janë bashkë. Të dy janë fotografuar në rrugët e Tokios duke shkëmbyer puthje pasionante. Lajmi...

Facebook