Lidhu me ne

Mix

Kush ishte Georgina Rodríguez para se të takohej me Ronaldon

Kamariere dhe shitëse, kush ishte Georgina para se të takohej me Ronaldon

Kamariere dhe shitëse, kush ishte Georgina para se të takohej me

Georgina Rodriguez është e lumtur në një lidhje me Cristiano Ronaldon. Pushimet në resorte të shtrenjta, veshje të markave prestigjoze, jahte dhe supermakina që cdo vajzë do t’i ëndërronte. Por jeta e Rodriguez nuk ka qenë gjithmonë si një përrallë. Ne flasim se cila ishte rruga e Georgina para takimit me Cristiano.

Georgina lindi në një familje modeste në Argjentinë. Kur vajza ishte një vjeç, nëna e saj, një spanjolle, vendosi të kthehej në atdheun e saj. Familja u vendos në qytetin e vogël Jaca në veri të Spanjës. Si fëmijë, Georgina ëndërronte të bëhej balerinë. Mjerisht, gjendja financiare e familjes nuk e lejoi vajzën të shkonte në një shkollë vallëzimi. Georgina duhej të zgjidhte një rrugë tjetër, ajo vendosi të bënte një karrierë në tregtinë e modës.

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez ndajnë një ndjenjë qëllimi. Edhe Cristiano kishte një fëmijëri të vështirë, por dëshira për sukses dhe puna e palodhur e lejuan të bëhej një nga futbollistët më të mirë në histori. Georgina e kaloi jetën me parime të ngjashme. Kur u rrit, u transferua në Huesca, ku u bë kameriere. Atje vajza nuk qëndroi gjatë. Georgina punoi në dyqanin Massimo Dutti. Ajo filloi të fitonte para por Georgina aspironte për diçka më shumë. Anglia ishte hapi tjetër.

Ronaldo u transferua në Angli në moshën 18-vjeçare. Georgina e bëri atë në moshën 17-vjeçare. Vajza mbërriti në Bristol. Qëllimi kryesor i Rodriguez ishte të mësonte anglisht. Në atë kohë, vajza e kuptoi se për një karrierë të suksesshme në botën e modës, ishte e rëndësishme që ajo të fliste mirë anglisht. Pasi mësoi gjuhën, Georgina u kthye në Spanjë.

Në vitin 2016, Georgina u bë një nëpunëse shitjesh në një dyqan luksoz Gucci në Madrid. Pikërisht këtu zeshkania takoi Cristiano Ronaldon. Disa ditë më vonë, Rodriguez dhe Ronaldo u kryqëzuan përsëri, tashmë në një atmosferë të relaksuar. Georgina tha se ishte dashuri me shikim të parë.

Është e vështirë të fshehësh një marrëdhënie për një kohë të gjatë në botën moderne. Kur u zbulua historia e dashurisë së Georgina Rodriguez dhe Cristiano Ronaldo, vajza pati probleme. Tifozët e futbollit erdhën në dyqanin Gucci për të bërë foto dhe për të bërë pyetje. Punëdhënësit e Georgina filluan të shqetësoheshin se vërshimi i fansave në dyqan do të trembte klientët e pasur. Si rezultat, vajza u pushua nga puna vetëm tetë muaj pasi mori punën e saj të ëndrrave.

Kohët e fundit, Georgina Rodriguez u shiste veshje të markave klientëve të pasur dhe të famshëm, dhe tani ajo vetë është bërë një personazh i famshëm dhe blen gjëra të shtrenjta. Gjatë shtatzënisë Georgina shkoi në kurse për kontabilitet financiar. Aty asaj iu fol për menaxhimin e aseteve, taksat dhe detajet ligjore. Ambiciet e Georgina janë shumë më të larta sesa thjesht të shfaqet në kopertinat e revistave dhe të marrë pjesë në në shoqërinë e Cristianos.

“Më pëlqente të bëja para për veten time. Unë kurrë nuk e lejova veten të më ndihmonin”, tha Georgina dikur.

Ka gjasa që Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez të mos jenë martuar ende, edhe pse thashethemet janë të ndryshme. Dikur, vetë vajza i ka nxitur këto thashetheme duke postuar foto me unazë në rrjetet sociale. Ronaldo dikur foli për dëshirën për t’u martuar me Georgina.

“Nuk është e lehtë të jesh gjysma tjetër e dikujt kaq të famshëm. Ndjenjat e mia për Cristianon janë të forta”, tha Georgina.

MË TEPËR

Mix14 orë më herët

Çfarë tregon mpirja e duarve gjatë gjumit për shëndetin tuaj?

Mpirja e herëpashershme ose ndjesia e shpimint në gjymtyrë është normale. Zakonisht kjo ndodh kur ju flini në një pozicion...

Mix14 orë më herët

Mosha normale kur fëmija fillon të flasë, këto janë rastet kur duhet të shqetesoheni

Bëhet fjalë për dembelizëm apo kemi të bëjmë me një problem në zhvillimin e fëmijës? Kjo është pyetja që prindërit...

Mix15 orë më herët

Pse kolla mbetet pas të ftohurës – Trajtimet natyrale që duhet të bëni

Kolla është një simptomë shumë e zakonshme e të ftohurës. Ajo është një instrument, nëpërmjet të cilit organizmi nxjerr jashtë...

Mix15 orë më herët

Sa është pasuria e mbretëreshës së ardhshme, Kate Middleton

Kate Middleton ka një pasuri personale mbresëlënëse. Sigurisht, ajo u bë edhe më e madhe gjatë martesës së saj tashmë 13-vjeçare...

Mix17 orë më herët

Pa telefon dhe internet në shtëpi, jeta e thjeshtë e yllit të “Oppenheimer”

Cillian Murphy është një ndër aktorët më të vlerësuar të momentit, pas performancës të jashtëzakonshme në “Oppenheimer”. Aktori 47-vjeçar bën...

Mix17 orë më herët

John Cena flet për rolin në “Barbie”

John Cena ka zbuluar së fundmi arsyen pse ai përfundimisht vendosi të merrte një rol në Barbie, pavarësisht se agjencia e tij...

Mix17 orë më herët

Kujdestarja e Wendy Williams padit kompaninë për dokumentarin

Kujdestarja e Wendy Williams ngriti një padi kundër kompanisë mëmë të Lifetime, A&E Television Networks, përpara dokumentarit të ardhshëm të personalitetit të...

Mix18 orë më herët

Ëmbëlsirat apo karbohidratet, cilat janë më të dëmshme për dhëmbët? Përgjigjja do t’ju çuditë

Karbohidratet e fermentueshme, si buka e bardhë, makaronat, patatet e skuqura, drithërat dhe krakerat janë më të këqija se ëmbëlsirat...

Mix18 orë më herët

Sa hapa duhet të bëni në ditë për shëndet të mirë?

Aplikacionet e fundit na mundësojnë që të numërojmë hapat që kryejmë çdo ditë, me shpresën se ky lloj aktiviteti fizik...

Mix3 ditë më herët

Rrahjet e ngadalta të zemrës/ Përse ndodhin dhe si të veproni

Rrahjet e zemrës funksionojnë si tik taku i orës, vazhdojnë pa pushuar asnjë sekondë gjatë gjithë jetës. Zemra, organi më...

Facebook