Lidhu me ne

Mix

OnePlus 11 pa sekrete: dizajni zbulohet në video teaser, lancimi është i afërt!

OnePlus 11 zyrtare në Kinë: mbërrin me kamerën Hasselblad dhe Snapdragon 8 Gen2

OnePlus 11 i ri u lançua në Kinë në fillim të janarit, por publikimi i tij ndërkombëtar nuk pritet para 7 shkurtit. Në atë datë, në fakt, kompania kineze organizoi një ngjarje ndërkombëtare të lançimit për pajisjen, e cila tani ka marrë një ngacmues të ri zyrtar nga OnePlus.

Prezantimi, i titulluar “Cloud 11 – Një ngjarje e nisjes së OnePlus”, është i disponueshëm në YouTube ose në krye të këtij lajmi. E publikuar nga llogaria zyrtare e OnePlus, videoja na tregon pjesë të dizajnit të kamerës OnePlus 11, edhe pse deri tani ky i fundit është një sekret i hapur, pasi, me lançimin kinez të smartfonit, fleta e të dhënave teknike të tij dhe faktori i formës janë bërë. u zbulua për të gjithë fansat e botës.

Për të demonstruar se dizajni i OnePlus 11 nuk është më “sekret” është edhe një video e shkurtër e publikuar nga vetë OnePlus në formën e YouTube Short, të cilën mund ta gjeni në fund të këtij lajmi dhe që tregon panelin e pasmë të smartfonit dhe streha e saj e bukur rrethore për kamerën.

Nga ana tjetër, është e qartë se OnePlus po fokusohet shumë në kamerën e smartfonit të tij të ri të nivelit të lartë, i cili duket të jetë një nga pikat kryesore të shitjes së pajisjes: përtej një dizajni vërtet tërheqës, Ky i fundit krenohet me akordimin Hasselblad dhe disa specifika vërtet të bukura, duke përfshirë një lente kryesore 50MP, kënd ultra të gjerë 48MP dhe telefot 32MP.

Nën trupin e pajisjes gjejmë një Qualcomm Snapdragon 8 Gen2, një RAM deri në 16 GB dhe një hapësirë ​​ruajtëse deri në 512 GB. Bateria duhet të jetë 5000 mAh dhe të mbështesë karikim të shpejtë 100 W, ndërsa ekrani do të jetë një panel OLED 6.7″ me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz. Megjithatë, çuditërisht, videoja ngacmuese nuk përmend OnePlus 11R, lansimi i të cilit duhet të pritet, i kufizuar në disa tregje të përzgjedhura, paralelisht me atë të “big brother”.

MË TEPËR

Mix13 orë më herët

3 shenjat më gënjeshtare të zodiakut

Ata nuk kanë asnjë ndjenjë. Foto ilustruese PESHORJA Peshorja dhe sharmi i tyre shkojnë dorë për dore. Por kini kujdes...

Mix13 orë më herët

Rrëfehet Dakota Johnson; Çfarë zbuloi aktorja për skenat e dashurisë në “50 Shades of Grey”?

Rrëfehet Dakota Johnson; Çfarë zbuloi aktorja për skenat e dashurisë në “50 Shades of Grey”? Skena e vështirë, të brendshmet...

Radar13 orë më herët

“Gjueti shtrigash”, Donald Trump kritikon prokurorët që po kryejnë hetime ndaj tij

Ish presidenti Donald Trump shfrytëzoi takimin e parë me mbështetësit në kuadër të fushatës presidenciale për zgjedhjet e vitit 2024...

Mix13 orë më herët

Arrestohet aktori i Creed III. Jonathan Majors akuzohet se sulmoi një grua

Aktori i Creed III, Jonathan Majors, është arrestuar me akuza për mbytje, sulm dhe ngacmim. Departamenti i Policisë së Nju...

Mix13 orë më herët

Quinoa, superushqimi i astronautëve që ndalon plakjen

Me origjinë nga Peruja dhe e përhapur ndërkombëtarisht, quinoa është shumë e mirë për shëndetin dhe mund të përfshihet në...

Mix13 orë më herët

​Ushqimet që preferojnë futbollistët / Super ushqimi i “yjeve” të futbollit

Lojtarët e futbollit po i japin rëndësi të madhe ushqimit. Prej disa muajsh është e zakonshme të flitet për superushqimet....

Mix14 orë më herët

Mjeshtrat e Feng Shui tregojnë ritualin e lashtë për të tërhequr dashurinë

Në Feng Shui, fusha e marrëdhënieve romantike dhe dashurisë është shumë e rëndësishme. Përveç simboleve të njohura, që aktivizojnë zonën e...

Mix14 orë më herët

Ja pse një gruaje i duhen takat e larta!

Nëse jeni një grua që vesh taka të larta çdo ditë në punë, dikush që i vesh ato vetëm në...

Mix14 orë më herët

Përse Laura Pausini zgjodhi një unazë martese të zezë

Pas më shumë se 17 vitesh bashkë, Laura Pausini vendosi të kurorëzonte dashurinë me Paolon, me të cilin ka edhe...

Mix14 orë më herët

Harry Styles dhe Emily Ratajkowski janë çifti më i ri i showbizit

Harry Styles dhe Emily Ratajkowski janë bashkë. Të dy janë fotografuar në rrugët e Tokios duke shkëmbyer puthje pasionante. Lajmi...

Facebook