Lidhu me ne

Mix

Samsung Galaxy S23 do të jetë ultra rezistent: do të ketë Gorilla Glass Victus 2 të ri

Samsung Galaxy S23 do të jetë ultra rezistent: do të ketë Gorilla Glass Victus 2 të ri

Faqet tona vazhdojnë të jenë të mbushura me lajme dhe thashetheme për Galaxy S23 të ri që Samsung po përgatit të lançojë më 1 shkurt 2023 gjatë ngjarjes së dedikuar. Një lajm i ri zyrtar vjen nga Corning, i cili fokusohet në rezistencën që do të jetë në gjendje të ofrojë pajisja.

Kompania që zhvillon Gorilla Glass ka njoftuar se Gorilla Glass Victus 2 i ri “do të luajë një rol kyç në gjeneratën e ardhshme të flamurëve të Samsung Electronics”, përkatësisht i njëjti Galaxy S23 që do të shfaqet nga gjigandi korean gjatë ngjarjes Unpacked të 1 shkurt 2023.

Sipas asaj që është zbuluar, standardi i ri Gorilla Glass Victus 2 do të prezantojë një sërë përmirësimesh të rëndësishme. Kompania ka premtuar një shkallë më të lartë të forcës në sipërfaqet e ashpra si betoni dhe asfalti, por Corning gjithashtu vuri në dukje se materiali i ri do të jetë më i qëndrueshëm dhe do të përmbajë 22% materiale të ricikluara.

Është gjithashtu interesante të theksohet se Galaxy S23 do të jetë smartphone i parë me Gorilla Glass Victus 2, i cili u prezantua zyrtarisht vitin e kaluar dhe nuk ka debutuar ende në asnjë smartphone.

Thashethemet e tjera që janë shfaqur në orët e fundit i kanë dhënë forcë thashethemeve të rrjedhura në të kaluarën që flisnin për një rritje të mundshme të çmimeve të Galaxy S23 në Evropë.

MË TEPËR

Mix13 orë më herët

3 shenjat më gënjeshtare të zodiakut

Ata nuk kanë asnjë ndjenjë. Foto ilustruese PESHORJA Peshorja dhe sharmi i tyre shkojnë dorë për dore. Por kini kujdes...

Mix14 orë më herët

Rrëfehet Dakota Johnson; Çfarë zbuloi aktorja për skenat e dashurisë në “50 Shades of Grey”?

Rrëfehet Dakota Johnson; Çfarë zbuloi aktorja për skenat e dashurisë në “50 Shades of Grey”? Skena e vështirë, të brendshmet...

Radar14 orë më herët

“Gjueti shtrigash”, Donald Trump kritikon prokurorët që po kryejnë hetime ndaj tij

Ish presidenti Donald Trump shfrytëzoi takimin e parë me mbështetësit në kuadër të fushatës presidenciale për zgjedhjet e vitit 2024...

Mix14 orë më herët

Arrestohet aktori i Creed III. Jonathan Majors akuzohet se sulmoi një grua

Aktori i Creed III, Jonathan Majors, është arrestuar me akuza për mbytje, sulm dhe ngacmim. Departamenti i Policisë së Nju...

Mix14 orë më herët

Quinoa, superushqimi i astronautëve që ndalon plakjen

Me origjinë nga Peruja dhe e përhapur ndërkombëtarisht, quinoa është shumë e mirë për shëndetin dhe mund të përfshihet në...

Mix14 orë më herët

​Ushqimet që preferojnë futbollistët / Super ushqimi i “yjeve” të futbollit

Lojtarët e futbollit po i japin rëndësi të madhe ushqimit. Prej disa muajsh është e zakonshme të flitet për superushqimet....

Mix14 orë më herët

Mjeshtrat e Feng Shui tregojnë ritualin e lashtë për të tërhequr dashurinë

Në Feng Shui, fusha e marrëdhënieve romantike dhe dashurisë është shumë e rëndësishme. Përveç simboleve të njohura, që aktivizojnë zonën e...

Mix14 orë më herët

Ja pse një gruaje i duhen takat e larta!

Nëse jeni një grua që vesh taka të larta çdo ditë në punë, dikush që i vesh ato vetëm në...

Mix14 orë më herët

Përse Laura Pausini zgjodhi një unazë martese të zezë

Pas më shumë se 17 vitesh bashkë, Laura Pausini vendosi të kurorëzonte dashurinë me Paolon, me të cilin ka edhe...

Mix14 orë më herët

Harry Styles dhe Emily Ratajkowski janë çifti më i ri i showbizit

Harry Styles dhe Emily Ratajkowski janë bashkë. Të dy janë fotografuar në rrugët e Tokios duke shkëmbyer puthje pasionante. Lajmi...

Facebook