Lidhu me ne

Radar

Pedagogu përlotet në studio: Largova djalin me para borxh nga Shqipëria, nuk kthehet më kurrë

Pedagogu përlotet në studio: Largova djalin me para borxh nga

Pedagogu në Universtitetin Bujqësor, Lush Susaj, teksa foli për protestën e tyre mbi kërkesat drejtuar qeverisë, tregoi i përlotur historinë e tij personale të lidhur me emigrimin e të rinjve.

I ftuar në Panorama Tv, Susaj tha se djali i tij është larguar para disa vitesh nga Shqipëria me para borxh, pavarësisht se u shkollua në shkollat më të mira të vendit dhe zotëronte diploma arsimi.

Susaj kritikoi qeverinë e vendit, duke i bërë thirrje shqiptarëve të mos e braktisin Shqipërinë.

“Largova djalin se mbaroi këtu dhe e dija që as për 100 vjet djali im nuk do zinte punë dhe pse ishte talent. Kur e kam larguar me pare borxh e largova me 5 gjuhë të huaja, më vjen shumë keq se ai nuk do kthehet kurrë më këtu, e unë këtu e mbyll me Shqipërinë, me zuzarët e komunizmit, me ringjalljen e kësaj ndyrësie, sic është larguar djali im të gjithë janë larguar.

Edhe ata që luajnë domino në Tiranë e shesin votën çdo 4 vjet, të gjithë i kanë fëmijët jashtë, sot shoh pleq që vdesin e i gjejnë pas 3 ditësh.

I bëj thirrje shqiptarëve ‘mos’, unë nuk kam çfarë humbas më këtë piramidë të ndyrë autokratike nëpër universitete shkollat duhet ta heqin”, tha pedagogu.

MË TEPËR

Mix4 orë më herët

5 rregullat e panegociueshme që Madonna u ka vënë fëmijëve

Madonna ka zbuluar sekretin e suksesit të saj si nënë në rritjen e fëmijëve. Ata kanë lirinë e tyre, por...

Radar4 orë më herët

Denoncimi i Hysenbelliut: Rama më kërkoi të shisja News24, nuk pranova, tani po hakmerret

Denoncimi i Hysenbelliut: Rama më kërkoi të shisja News24, nuk pranova, tani po hakmerret Denoncimi i Hasenbelliut: Rama më kërkoi...

Mix5 orë më herët

Hasbulla provon çizmet e famshme “Super Mario”

Kur maska e njohur e modës, MSCHF, nxorri në shitje një palë çizme të kuqe me detaje stilistike ekstravagante, të frymëzuara...

Mix5 orë më herët

Dieta që na ndihmon të forcojmë kockat

Flitet shpesh për osteoporozën, e cila është një sëmundje tinëzare, përgjegjëse për fraktura të cilat në pleqëri mund të jenë...

Mix5 orë më herët

E dehur, Olta puth në buzë Dean dhe shan Luizin

Mbrëmjen e djeshme, pas përfundimit të spektaklit banorët e BBV kërcyen e u kënaqën nën muzikën e DJ PM dhe...

Mix5 orë më herët

5 përfitimet shëndetësore të Agjërimit

Me ardhjen e muajit të Ramazanit, bota islame po përgatitet për agjërim. Agjërimi, i cili është një adhurim shumë i...

Mix5 orë më herët

Cilat janë 5 arsyet që nuk po humbisni peshë ?!

Humbja e peshës mund të jetë sfiduese. Mund të duket sikur keni provuar çdo dietë apo truk të të ngrënit...

Mix5 orë më herët

Çfarë është Nevruzi, tradita e lashtë 3 mijë vjeçare, dhe cilat janë 7 ushqimet që duhet të konsumoni?

Alaa Al-Marjani/Reuters Nowruz – No-Ruz ose Farsi për “ditën e re” – është një festë e lashtë që kremton ditën...

Mix5 orë më herët

Bill Gates: Inteligjenca Artificiale, përparimi më i madh i njerëzimit në dekada

Në një postim, Bill Gates iu referua inteligjencës artificiale, duke theksuar se ajo është përparimi më i rëndësishëm teknologjik i njerëzimit në dekada,...

Radar5 orë më herët

Rama përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme

Cukali: Kryeministri përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme Kreu i Këshillit Shqiptar të Medias, Koloreto...

Facebook