Lidhu me ne

Radar

Manjani: Çeshtja e inceneratorëve po katandiset si gjyqi i Nexhmije Hoxhës

Manjani: Çështja e inceneratorëve po katandiset si gjyqi iIsh-ministri Ylli Manjani

Ish-ministri Ylli Manjani ka deklaruar se çështja e inceneratorëve po katandiset si gjyqi i Nexhmije Hoxhës për kafet e shërbimeve qeveritare.

Manjani shkruan se të gjitha akuzat e ngritura në mënyrë të disintegruar, argumentohen me atë nëse preu biletë udhëtimi Klodian Zoto.

Sipas Manjanit, SPAK-u me hetimet e disintegruara që ka bërë është shumë larg të vërtetës, ndërkohë që akuzat i ka të sforcuara deri në absurditet ligjor.Kjo çështja inceneratorëve po katandiset si gjyqi i Nexhmije Hoxhës për kafet e shërbimeve qeveritare.

Tani thuajse të gjitha akuzat e ngritura në mënyrë të disintegruar, argumentohen me të preu biletë udhëtimi Klodian Zoto apo jo…

Insistoj, SPAK me hetimet e disintegruara që ka bërë është shumë larg të vërtetës,ndërkohë që akuzat i ka të sforcuara deri në absurditet ligjor.

Me këtë strategji SPAK nuk ka mundësi ti japë përgjigje publikut se ç’ndodhi me paratë e tij”, shkruan Manjani.

MË TEPËR

Mix16 orë më herët

Së shpejti një version i ri i “The Office”

Një version australian i “The Office” është në prodhim, por këtë herë, në vend që të drejtohet nga Michael Scott,...

Mix16 orë më herët

“And Just Like That”, ikonikja Samantha Jones rikthehet në serial

CRAIG BLANKENHORN/WARNER BROS./COURTESY EVERETT COLLECTION Kim Cattrall, e njohur ndryshe si Samantha Jones është rikthyer në sezonin e dytë të...

Radar16 orë më herët

VIDEO/ Shfaqje skandaloze e Ramës në samit, përqafon dhe puth kryeministren Meloni

Kryeministri Edi Rama ka treguar edhe njëherë tjetër në sy të botës se nuk ka lidhje me seriozitetin dhe përgjegjësinë...

Mix16 orë më herët

Amber Heard flet për herë të parë publikisht që nga zhvendosja në Spanjë

Amber Heard duket e lumtur në komentet e saj të para publike që nga shpërngulja e saj në Spanjë. Ajo...

Mix23 orë më herët

E thonë ekspertët: Burrat nuk duhet të urinojnë në këmbë, ja disa rreziqe shëndetësore

Stili i urinimit mund të jetë një rrezik për shëndetin, sipas ekspertëve. Ndërsa gratë priren të ulen kur përdorin tualetin,...

Mix23 orë më herët

Emra Musliman për djem dhe kuptimi i tyre

Abdullah (ar) adhurues i ZotitAbdulatif (ar) adhurues i Zotit (ledhatues)Abdulaziz (ar) adhurues i Zotit FuqiploteAbdulbaki (ar) adhurues i Zotit te...

Mix23 orë më herët

Zbulohet e ardhmja e Zendaya dhe Tom Holland në ‘Spider-Man’

Filmi i katërt i Spider-Man do të jetë një hit. Çifti Tom Holland dhe Zendaya do të jenë sërish pjesë...

Radar23 orë më herët

Shantazhi i kryeministrit me çmimin e energjisë

Qëllimi i vërtetë i kryeministrit është të frikësojë qytetarët dhe më pas t’u shfaqet atyre si shpëtimtari që nuk rriti...

Mix23 orë më herët

Thuhet se dashi, luani, dhe peshorja nuk dinë të kursejnë

Është fundi i muajit dhe shumë prej jush ndoshta nuk i kanë gjërat edhe aq mirë me paratë, por sipas...

Mix24 orë më herët

Sa javë zgjat një shtatzani normale?

Kohëzgjatja e një shtatzanie normale mund të jetë nga 37 deri në 42 javë. Kështu që ju keni një interval kohe...

Facebook