Lidhu me ne

Mix

5 rregullat e panegociueshme që Madonna u ka vënë fëmijëve

5 rregullat e panegociueshme që Madonna u ka vënë

Madonna ka zbuluar sekretin e suksesit të saj si nënë në rritjen e fëmijëve. Ata kanë lirinë e tyre, por 5 rregulla janë të panegociueshme.

‘1. Buzëqeshni, 2. Jini të lumtur, 3. Dëgjojini të tjerët, 4. Flisni me mirësi, 5. Jini të lumtur me atë që keni”.

Madonna është nëna e binjakëve Estere dhe Stella, 10 vjeç, vajzës Mercy James, 17, djalit David, 17, vajzës Lourdes, 26, dhe djalit Rocco, 22 vjeç.

5 rregullat e panegociueshme që Madonna u ka vënë

Madonna ka thënë gjithmonë se të qenit nënë ka qenë detyra më e vështirë për të në jetë dhe se ende mëson çdo ditë se si të prindërojë.

“Sot ende po luftoj të kuptoj se si të jem nënë dhe të bëj punën time”, thotë Madonna.

“Kushdo që të jesh, të kesh fëmijë dhe t’i rrisësh ata është një vepër arti. Askush nuk të jep një manual. Duhet të mësosh nga gabimet. Është një profesion që kërkon shumë kohë. Dhe është rraskapitëse sepse nuk ka kurrë pushim”, shton ajo.

MË TEPËR

Mix9 orë më herët

Së shpejti një version i ri i “The Office”

Një version australian i “The Office” është në prodhim, por këtë herë, në vend që të drejtohet nga Michael Scott,...

Mix9 orë më herët

“And Just Like That”, ikonikja Samantha Jones rikthehet në serial

CRAIG BLANKENHORN/WARNER BROS./COURTESY EVERETT COLLECTION Kim Cattrall, e njohur ndryshe si Samantha Jones është rikthyer në sezonin e dytë të...

Radar9 orë më herët

VIDEO/ Shfaqje skandaloze e Ramës në samit, përqafon dhe puth kryeministren Meloni

Kryeministri Edi Rama ka treguar edhe njëherë tjetër në sy të botës se nuk ka lidhje me seriozitetin dhe përgjegjësinë...

Mix9 orë më herët

Amber Heard flet për herë të parë publikisht që nga zhvendosja në Spanjë

Amber Heard duket e lumtur në komentet e saj të para publike që nga shpërngulja e saj në Spanjë. Ajo...

Mix17 orë më herët

E thonë ekspertët: Burrat nuk duhet të urinojnë në këmbë, ja disa rreziqe shëndetësore

Stili i urinimit mund të jetë një rrezik për shëndetin, sipas ekspertëve. Ndërsa gratë priren të ulen kur përdorin tualetin,...

Mix17 orë më herët

Emra Musliman për djem dhe kuptimi i tyre

Abdullah (ar) adhurues i ZotitAbdulatif (ar) adhurues i Zotit (ledhatues)Abdulaziz (ar) adhurues i Zotit FuqiploteAbdulbaki (ar) adhurues i Zotit te...

Mix17 orë më herët

Zbulohet e ardhmja e Zendaya dhe Tom Holland në ‘Spider-Man’

Filmi i katërt i Spider-Man do të jetë një hit. Çifti Tom Holland dhe Zendaya do të jenë sërish pjesë...

Radar17 orë më herët

Shantazhi i kryeministrit me çmimin e energjisë

Qëllimi i vërtetë i kryeministrit është të frikësojë qytetarët dhe më pas t’u shfaqet atyre si shpëtimtari që nuk rriti...

Mix17 orë më herët

Thuhet se dashi, luani, dhe peshorja nuk dinë të kursejnë

Është fundi i muajit dhe shumë prej jush ndoshta nuk i kanë gjërat edhe aq mirë me paratë, por sipas...

Mix17 orë më herët

Sa javë zgjat një shtatzani normale?

Kohëzgjatja e një shtatzanie normale mund të jetë nga 37 deri në 42 javë. Kështu që ju keni një interval kohe...

Facebook