Lidhu me ne

Mix

Hasbulla provon çizmet e famshme “Super Mario”


Kur maska e njohur e modës, MSCHF, nxorri në shitje një palë çizme të kuqe me detaje stilistike ekstravagante, të frymëzuara nga një personazh i manga-ve japoneze, i njohur si Astro Boy, të gjithë i përqeshën dhe i etiketuan si një “shpërfytyrim” i modës.

Mirëpo, bota është e çuditshme dhe në realitet, ato çizme janë kthyer në një trend real, jo të rrugëve, sa të mediave sociale.

“Pre” e kësaj ekstravagance, ka rënë përfundimisht edhe një prej yjeve të mediave sociale, Hasbulla Magomedov, i cili është parë së fundmi të veshë çizmet 3 mijë e 650 dollarëshe, duke i çmendur krejtësisht ndjekësit e tij në të gjitha platformat.

Fakti se ai është një person i kushtëzuar nga një trup i vogël dhe se çizmet në vetvete janë të stërmëdha, e kanë bërë të duket qesharak (për mirë), duke nxitur batuta të panumërta në rrjet dhe duke e kthyer Hasbullaun edhe në meme.

Ndër të tjera, ai ka veshur edhe një kapele të stërmadhe po të kuqe, e cila e ka bërë të duket edhe më qesharakun Hasbullaun.

Ky i fundit, me të qeshurën karakteristike dhe me sportivitetin që e veçon prej të tjerëve, ka nisur të hedhë vetë batuta mbi pamjen e tij, duke e kthyer postimin në akoma më të pëlqyer.

Pse jo fundja? Bota është e Hasbullaut!

MË TEPËR

Mix10 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix10 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix10 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix10 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix10 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix12 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix12 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix12 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix12 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix12 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook