Lidhu me ne

Mix

Mjeshtrat e Feng Shui tregojnë ritualin e lashtë për të tërhequr dashurinë

The 8 Best Feng Shui Plants For the Home | Bloomscape

Në Feng Shui, fusha e marrëdhënieve romantike dhe dashurisë është shumë e rëndësishme. Përveç simboleve të njohura, që aktivizojnë zonën e dashurisë, në konceptin e Feng Shui-t ka disa rituale që shërbejnë për të tërhequr dashurinë.

Praktikuesit e kësaj shkence të lashtë besojnë se përmes këtyre ritualeve aktivizohet energji që mund të tërheqë ndryshime pozitive në jetën tonë dhe të na sjellë përmbushjen e dëshirave tona.

Për këtë ritual duhet të përgatiten 27 zarfe të kuqe ose rozë me letra të së njëjtës ngjyrë. Çdo mëngjes duhet të shkruani fjalën “Power of love” në zarf dhe të shkruani emrin dhe mbiemrin tuaj në anën e pasme të zarfit.

Urimet ose pohimet e dashurisë që lidhen me dashurinë duhet të shkruhen në letrën rozë ose të kuqe që duhet të vendoset në zarf. Sa më të sinqerta të jenë dëshirat, aq më efektiv do të jetë rituali.

Pas 27 ditësh, merrni të gjitha letrat, lexoni dhe digjni ato. Besohet se rituali është shumë efektiv dhe efikas dhe se do të ketë ndryshime pozitive në jetën e një personi shumë shpejt.

Një tjetër ritual Feng Shui për të tërhequr dashurinë është tërheqja e një partneri martese. Ky ritual është shumë efektiv për njerëzit që nuk mund të arrijnë lumturinë e tyre në dashuri.

Për këtë ritual duhet të përgatisni një tas të madh porcelani, mundësisht të ri dhe të papërdorur, një qiri rozë, një pendë pëllumbi të bardhë, një çantë vjollce me një fjongo të së njëjtës ngjyrë, një kristal ametist, vaj aromatik livando dhe një pasqyrë të rrumbullakët.

Të gjithë elementët duhet të vendosen në tavolinë dhe të ndezin një qiri rozë. Fillimisht, në tas vendosni gjethet e thata të luleshtrydhes, gjethet e trëndafilit, balsamin e limonit dhe tre pika vaj esencial livando. E gjithë kjo duhet të përzihet me duar, duke parë në pasqyrë, dhe pastaj duhet të thoni:

“Të gjitha bimët u mblodhën këtu që të gjeja dashurinë e re dhe lumturinë time.”

Pas kësaj, merrni një çantë rozë, mblidhni një përzierje gjethesh aromatike, vendosni një kristal ametisti dhe një pendë të bardhë pëllumbi. Çanta është e lidhur me një fjongo lejla dhe gjithmonë e mbani me vete. Shumë shpejt energjia e këtij hajmali Feng Shui do të tërheqë dashurinë në jetën e një personi. Edhe pse më pak i njohur, ky ritual Feng Shui është shumë interesant dhe është përdorur prej shekujsh për të tërhequr dashurinë.

MË TEPËR

Mix16 orë më herët

Së shpejti një version i ri i “The Office”

Një version australian i “The Office” është në prodhim, por këtë herë, në vend që të drejtohet nga Michael Scott,...

Mix16 orë më herët

“And Just Like That”, ikonikja Samantha Jones rikthehet në serial

CRAIG BLANKENHORN/WARNER BROS./COURTESY EVERETT COLLECTION Kim Cattrall, e njohur ndryshe si Samantha Jones është rikthyer në sezonin e dytë të...

Radar16 orë më herët

VIDEO/ Shfaqje skandaloze e Ramës në samit, përqafon dhe puth kryeministren Meloni

Kryeministri Edi Rama ka treguar edhe njëherë tjetër në sy të botës se nuk ka lidhje me seriozitetin dhe përgjegjësinë...

Mix16 orë më herët

Amber Heard flet për herë të parë publikisht që nga zhvendosja në Spanjë

Amber Heard duket e lumtur në komentet e saj të para publike që nga shpërngulja e saj në Spanjë. Ajo...

Mix24 orë më herët

E thonë ekspertët: Burrat nuk duhet të urinojnë në këmbë, ja disa rreziqe shëndetësore

Stili i urinimit mund të jetë një rrezik për shëndetin, sipas ekspertëve. Ndërsa gratë priren të ulen kur përdorin tualetin,...

Mix24 orë më herët

Emra Musliman për djem dhe kuptimi i tyre

Abdullah (ar) adhurues i ZotitAbdulatif (ar) adhurues i Zotit (ledhatues)Abdulaziz (ar) adhurues i Zotit FuqiploteAbdulbaki (ar) adhurues i Zotit te...

Mix24 orë më herët

Zbulohet e ardhmja e Zendaya dhe Tom Holland në ‘Spider-Man’

Filmi i katërt i Spider-Man do të jetë një hit. Çifti Tom Holland dhe Zendaya do të jenë sërish pjesë...

Radar24 orë më herët

Shantazhi i kryeministrit me çmimin e energjisë

Qëllimi i vërtetë i kryeministrit është të frikësojë qytetarët dhe më pas t’u shfaqet atyre si shpëtimtari që nuk rriti...

Mix24 orë më herët

Thuhet se dashi, luani, dhe peshorja nuk dinë të kursejnë

Është fundi i muajit dhe shumë prej jush ndoshta nuk i kanë gjërat edhe aq mirë me paratë, por sipas...

Mix1 ditë më herët

Sa javë zgjat një shtatzani normale?

Kohëzgjatja e një shtatzanie normale mund të jetë nga 37 deri në 42 javë. Kështu që ju keni një interval kohe...

Facebook