Lidhu me ne

Mix

Ja pse një gruaje i duhen takat e larta!

Nëse jeni një grua që vesh taka të larta çdo ditë në punë, dikush që i vesh ato vetëm në një natë jashtë, ose dikush që i ruan takat e larta për një rast të veçantë, shanset janë që të keni arsyet tuaja për t’i veshur ato. Takat e larta janë jashtëzakonisht të njohura dhe kanë qenë një pjesë kyçe e modës dhe tendencave të saj për dekada të tëra. Në fakt, takat e larta mund të gjurmohen qindra e qindra vjet më parë. Pavarësisht nga ky popullaritet, mund të jetë e vështirë të përcaktohet saktësisht pse ato janë kaq të njohura dhe mbeten të tilla.

Kur mendojmë për modën e grave, shpesh mendojmë për këpucët, dhe nuk është sekret se shumë gra i duan këpucët dhe kanë më shumë palë sesa mund të numërojnë. Takat e larta në mënyrë specifike janë diçka çudibërëse pasi ato mbeten një nga stilet më të njohura për t’u veshur, pavarësisht se janë ndoshta më pak të rehatshme dhe praktike. Pra, pse gratë veshin taka të larta?

Gjatësia mund të jetë një temë prekëse për disa gra, veçanërisht nëse e konsiderojnë veten pak më të shkurtër. Me modelet dhe bota e të famshmëve që na thonë se e gjata është më e mira, nuk është çudi që shumë gra veshin taka për t’i dhënë vetes disa centimetra shtesë në departamentin e lartësisë.

Kur bëhet fjalë për ngjarjet në tapetin e kuq, dasma dhe raste të veçanta, është e rëndësishme të dukeni të zgjuar dhe të kombinuar mirë. Shumë gra veshin taka të larta për të arritur këtë pamje pasi një përqindje e madhe e fustaneve të mbrëmjes thjesht duken më së miri me një lloj të caktuar takash me rripa.

MË TEPËR

Radar32 minuta më herët

Kurti-Osmani nuk kanë kërkuar të konsultohen me mua për tensionet në Veri, thotë Edi Rama

Kryeministri Edi Rama thotë se nuk ka diskutuar mbi tensionet në Veri as me Kryeministrin e Kosovës Albin Kurti dhe...

Radar37 minuta më herët

Salianji: Kjo opozitë nuk ribëhet dot duke përjashtuar Sali Berishën

Deputeti demokrat Ervin Salianji tha se opozita nuk mund të ribëhet duket përjashtuar Sali Berishën. Duke folur për TPZ, Salianji...

Mix43 minuta më herët

Ekzistenca e Zotit në fjalët e shkëlqyera të një shkrimtari hungarez

Dy fëmijë diskutojnë në barkun e nënës se si mund të jetë jeta pas lindjes, dhe nëse ajo ekziston vërtet, apo është pak a shumë si...

Radar50 minuta më herët

Shteti shqiptar “i zhytur” në borxhe në Arbitrazh, 63% e humbjes i përket Becchettit

Në dy vite detyrimet faktike të shtetit shqiptar për shkak të humbjeve në arbitrazh janë rritur me plus me 66.37...

Mix17 orë më herët

Së shpejti një version i ri i “The Office”

Një version australian i “The Office” është në prodhim, por këtë herë, në vend që të drejtohet nga Michael Scott,...

Mix18 orë më herët

“And Just Like That”, ikonikja Samantha Jones rikthehet në serial

CRAIG BLANKENHORN/WARNER BROS./COURTESY EVERETT COLLECTION Kim Cattrall, e njohur ndryshe si Samantha Jones është rikthyer në sezonin e dytë të...

Radar18 orë më herët

VIDEO/ Shfaqje skandaloze e Ramës në samit, përqafon dhe puth kryeministren Meloni

Kryeministri Edi Rama ka treguar edhe njëherë tjetër në sy të botës se nuk ka lidhje me seriozitetin dhe përgjegjësinë...

Mix18 orë më herët

Amber Heard flet për herë të parë publikisht që nga zhvendosja në Spanjë

Amber Heard duket e lumtur në komentet e saj të para publike që nga shpërngulja e saj në Spanjë. Ajo...

Mix1 ditë më herët

E thonë ekspertët: Burrat nuk duhet të urinojnë në këmbë, ja disa rreziqe shëndetësore

Stili i urinimit mund të jetë një rrezik për shëndetin, sipas ekspertëve. Ndërsa gratë priren të ulen kur përdorin tualetin,...

Mix1 ditë më herët

Emra Musliman për djem dhe kuptimi i tyre

Abdullah (ar) adhurues i ZotitAbdulatif (ar) adhurues i Zotit (ledhatues)Abdulaziz (ar) adhurues i Zotit FuqiploteAbdulbaki (ar) adhurues i Zotit te...

Facebook