Lidhu me ne

Mix

Rrëfehet Dakota Johnson; Çfarë zbuloi aktorja për skenat e dashurisë në “50 Shades of Grey”?

Rrëfehet Dakota Johnson; Çfarë zbuloi aktorja për skenat e dashurisë në “50 Shades of Grey”?

Skena e vështirë, të brendshmet dhe përgatitja psikologjike.

Rrëfehet Dakota Johnson; Çfarë zbuloi aktorja për skenat eDakota Johnson

Dakota Johnson foli për përgatitjen intensive psikologjike që kërkohet për rolin e saj si Anastasia Steele në filmin “50 Shades of Grey”. Aktorja, e cila luante rolin e studentes së pafajshme, tregoi se skenat e dashurisë kërkonin shumë planifikim dhe përqendrim. I bazuar në romanin popullor të EL James, filmi përmban skena BDSM, e duke folur për Entertainment Tonight, Johnson tregoi se: Filmi tregon shumë më tepër skena nga trupi im sesa i Jamie Dornan. Më duhej të përgatitesha çdo herë dhe të dija saktësisht se çfarë do të bënim dhe si do t’ia dilnim për të xhiruar skenat, edhe ato më personale.

Pavarësisht se ishte një aktore profesioniste, Dakota Johnson pranoi se skenat nuk u bënë kurrë më të lehta me kalimin e kohës dhe asaj iu desh të negocionte disa skena. Një nga skenat më të vështira për Johnson ishte kur ajo i kishte lidhur sytë.

“Sado e përgatitur të isha, kur të hiqen shqisat kështu, nuk mund të kontrollosh se si do të reagojë sistemi yt nervor.”

Për të ruajtur privatësinë e saj gjatë xhirimeve, aktorja ka veshur një të brendshme të veçantë në zonën gjenitale.

Franshiza “50 Shades of Grey” ishte një sukses komercial, por gjithashtu shkaktoi polemika dhe kritika për përshkrimin e saj të marrëdhënieve BDSM. Pavarësisht reagimit të ashpër, Johnson tha se ishte krenare që ishte pjesë e projektit. Pas publikimit të filmave ’50 Shades of Grey’, Johnson vazhdoi të merrte role sfiduese, duke përfshirë dramën ‘The Peanut Butter Falcon’ dhe xhirimin horror ‘Suspiria’. Ai gjithashtu luajti në komedinë romantike “The High Note” duke dëshmuar se mund të lundrojë pa mundim në zhanre të ndryshme.

MË TEPËR

Mix14 orë më herët

Së shpejti një version i ri i “The Office”

Një version australian i “The Office” është në prodhim, por këtë herë, në vend që të drejtohet nga Michael Scott,...

Mix14 orë më herët

“And Just Like That”, ikonikja Samantha Jones rikthehet në serial

CRAIG BLANKENHORN/WARNER BROS./COURTESY EVERETT COLLECTION Kim Cattrall, e njohur ndryshe si Samantha Jones është rikthyer në sezonin e dytë të...

Radar14 orë më herët

VIDEO/ Shfaqje skandaloze e Ramës në samit, përqafon dhe puth kryeministren Meloni

Kryeministri Edi Rama ka treguar edhe njëherë tjetër në sy të botës se nuk ka lidhje me seriozitetin dhe përgjegjësinë...

Mix14 orë më herët

Amber Heard flet për herë të parë publikisht që nga zhvendosja në Spanjë

Amber Heard duket e lumtur në komentet e saj të para publike që nga shpërngulja e saj në Spanjë. Ajo...

Mix21 orë më herët

E thonë ekspertët: Burrat nuk duhet të urinojnë në këmbë, ja disa rreziqe shëndetësore

Stili i urinimit mund të jetë një rrezik për shëndetin, sipas ekspertëve. Ndërsa gratë priren të ulen kur përdorin tualetin,...

Mix21 orë më herët

Emra Musliman për djem dhe kuptimi i tyre

Abdullah (ar) adhurues i ZotitAbdulatif (ar) adhurues i Zotit (ledhatues)Abdulaziz (ar) adhurues i Zotit FuqiploteAbdulbaki (ar) adhurues i Zotit te...

Mix21 orë më herët

Zbulohet e ardhmja e Zendaya dhe Tom Holland në ‘Spider-Man’

Filmi i katërt i Spider-Man do të jetë një hit. Çifti Tom Holland dhe Zendaya do të jenë sërish pjesë...

Radar21 orë më herët

Shantazhi i kryeministrit me çmimin e energjisë

Qëllimi i vërtetë i kryeministrit është të frikësojë qytetarët dhe më pas t’u shfaqet atyre si shpëtimtari që nuk rriti...

Mix21 orë më herët

Thuhet se dashi, luani, dhe peshorja nuk dinë të kursejnë

Është fundi i muajit dhe shumë prej jush ndoshta nuk i kanë gjërat edhe aq mirë me paratë, por sipas...

Mix21 orë më herët

Sa javë zgjat një shtatzani normale?

Kohëzgjatja e një shtatzanie normale mund të jetë nga 37 deri në 42 javë. Kështu që ju keni një interval kohe...

Facebook