Lidhu me ne

Mix

Arrestohet aktori i Creed III. Jonathan Majors akuzohet se sulmoi një grua

Aktori i Creed III, Jonathan Majors, është arrestuar me akuza për mbytje, sulm dhe ngacmim. Departamenti i Policisë së Nju Jorkut tha se Majors, i cili luan së bashku me Michael B Jordan në filmin e publikuar së fundmi  Creed III, ishte konfliktuar brenda banesës me një grua 30-vjeçare të shtunën.

“Viktima njoftoi policinë se ishte sulmuar”, tha një zëdhënës i policisë. Majors u dërgua për pak kohë në paraburgim. Një përfaqësues i aktorit 33-vjeçar mohoi çdo keqbërje.

NYPD tha se ata u thirrën rreth orës 11:14 me orën lokale pasi morën një telefonatë 911 nga një apartament në distriktin Chelsea të Manhattan.

Ata shtuan se gruaja pësoi lëndime të lehta në kokë dhe qafë dhe u dërgua në spital.

Ndërsa aktori u lirua nga paraburgimi të shtunën mbrëma, tha një zëdhënës i NYPD për agjencinë e lajmeve Associated Press.

Një përfaqësues i aktorit tha për LA Times: “Ai nuk ka bërë asgjë të keqe. Ne mezi presim të pastrojmë emrin e tij dhe ta sqarojmë këtë.”

Arrestimi i Majors vjen vetëm disa javë pasi aktori prezantoi një çmim në Oscar.

Karriera e tij mori hov pas pjesëmarrjes në filmin “The Last Black Man” në San Francisko të vitit 2019, përpara se të luante në filmin perëndimor të Netflix, “The Harder They Fall” dhe në filmin e Marvel Comics “Ant-Man and The Wasp: Quantumania”.

Majors luan kundërshtarin e Jordanit në Creed III, një film boksi i publikuar në fillim të këtij muaji.

MË TEPËR

Mix2 ditë më herët

Sekreti i Victoria Beckham për të qëndruar në formë është uthulla e mollës: a funksionon vërtet?

Për të qëndruar në formë, Victoria Beckham pi uthull molle çdo mëngjes dhe shkenca konfirmon fuqitë e saj dobësuese. Pas...

Mix2 ditë më herët

Dieta me magnez: çfarë duhet të hani për mëngjes!

Dieta me magnez është një dietë që po bëhet e popullarizuar në mesin e atyre që duan të humbin peshë...

Kioske2 ditë më herët

Ky duhet të ikë!

Belind Këlliçi, një zyrtar i Rithemelimit ka akuzuar sor kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj, se ka ngritur një skemë të ngjashme...

Kryesore2 ditë më herët

Neritan Sejamini analizon deklaratat e Metës: Janë skandaloze, përfiton vetëm qeveria

Ilir Meta dhe Neritan Sejamini Në emisonin “Të paekspozuarit” analisti Neritan Sejamini u shpreh se mënyra se si flet ish-presidenti...

Mix2 ditë më herët

Koha fluturon, vajza e Tom Cruise dhe Kate Holmes bëhet maxhorene

Suri Cruise po feston moshën madhore. Paparaci ka kapur një foto të saj teksa shëtit me një shoqe. Në njërën...

Mix2 ditë më herët

Olivia Munn flet për betejën me kancerin e gjirit

Olivia Munn është duke detajuar diagnozën e saj të kancerit në fazën 4, e cila e çoi në një mastektomi...

Radar2 ditë më herët

Kim Jong Meta bën susta për krahët, “shërbëtorët” e tij mbajnë shënime

Ilir Meta ka dhënë një intervistë për Çim Pekën. Para intervistës, ai ka publikuar një video nga zyra e vet....

Radar2 ditë më herët

Lulzim Basha: Rama e mund Berishën sa herë t’i dojë qejfi

Kryetari i PD, Lulzim Basha, i ftuar në News24, është shprehur se “problemi i Edi Ramës” është me të dhe...

Radar2 ditë më herët

Monika Kryemadhi konfirmon “ndarjen”: Kam raport të ngrirë bashkëshortor me Ilir Metën. Palë të treta kanë hyrë në jetën tonë

Në përfundim të intervistës për “Opinion” gjatë së cilës Monika Kryemadhi foli për ngjarjet brenda Partisë së Lirisë, sulmet e...

Radar3 ditë më herët

Rama i dhuron 16 mijë m2 tokë dhe ndërtim Arbër Hajdarit të “Fundjavë Ndryshe”

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e tij herë pas herë tallen me ligjin e krijuar vite më parë nga qeveria...

Facebook