Lidhu me ne

Mix

iPhone 15 Pro Max do të ketë zoom optik 6X

iPhone 15 Pro Max do të ketë zoom optik 6X

iPhone 15 Pro Max mund të shfaqë një lente periskopi me zmadhim optik deri në 6X; për ta thënë, një thashethem i ri sapo u shfaq në rrjet. Kjo duhet të nënkuptojë një përmirësim të këndshëm nga sensori aktual i telefotos me zmadhim optik deri në 3X dhe gjatësi fokale 77 mm. Megjithatë, rrjedhjet sugjerojnë se vetëm përsëritja 6.7 inç do të ketë këtë teknologji të veçantë. Modeli 6.1 ″, nga ana tjetër, do të jetë i lirë prej tij.

iPhone 15 Pro Max: do të ketë një super kamera
Le të kthehemi disa muaj pas; Në fakt, korrikun e kaluar, analisti Ming-Chi Kuo kishte përsëritur se së shpejti Apple do t’i pajiste flamurët e saj me një lente periskopike me aftësi të jashtëzakonshme zmadhimi. Le të kuptojmë njëri-tjetrin, nuk do të jemi në nivelet ekstreme të Samsung, por sigurisht që do të jetë një hap i madh përpara për të gjithë ata përdorues që do të donin një sensor më të gjatë në bordin e iPhone. Me teknologjinë e mollës do të merrni imazhe të qarta dhe jo të turbullta edhe në një distancë të gjatë.

Por si funksionon një lente periskopi? Është shumë e thjeshtë: drita përthithet nga sensori dhe “përkulet” (harrojeni termin) për të lejuar një distancë më të madhe midis elementëve të pranishëm në kamerën e smartfonit. Tashmë ka shumë marka që e përdorin atë në pajisjet e tyre: Samsung, Google, Huawei dhe më shumë. Kur do t’i shohim telefonat e rinj nga Cupertino? Si gjithmonë, jo para shtatorit. Qëndroni të lidhur me ne.

Ndërkohë, nëse jeni me nxitim për të blerë një telefon të ri Apple, ju rekomandojmë iPhone 14 të shkëlqyer 256 GB me çmimin special prej vetëm 899,00 € në Amazon, përfshirë kostot e transportit. Është një kosto vërtet e papërfillshme për një vegël të mahnitshme. Ka dy vjet garanci me asistencë teknike falas, një vit me prodhuesin dhe përveç kësaj do të keni akses në kthime falas brenda një muaji nga blerja dhe mundësinë e shtyrjes së shumës me këste komode me Cofidis.

MË TEPËR

Radar2 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix3 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix10 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix10 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix10 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar10 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar10 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix10 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore11 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix11 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook