Lidhu me ne

Mix

E akuzuar për operacione të shumta estetike, Kylie Jenner zbulon ndërhyrjen që ka bërë

Buzët e Kylie Jenner po thonë disa të vërteta.

Ylli i Kardashians më në fund ka folur pa doreza për zërat që thonë se ka kryer injeksione në buzë sepse nuk ishte e lumtur me pamjen e saj.

Mendoj se ekziston një keqkuptim i madh për mua që është se kam bërë kaq shumë operacione në fytyrën time dhe se isha një person i pasigurt, por në të vërtetë nuk isha!”0tha Kylie gjatë një interviste me ‘Homme Girls’ të publikuar më 18 prill. “Po, më pëlqejnë buzët e plota dhe doja buzë të plota, por duke u rritur kam qenë gjithmonë personi më i sigurt që mund të ekzistojë. Unë isha vajza që performonte për të gjithë.”

Siç tha 25-vjeçarja, “Unë kisha një pasiguri rreth buzëve të mia, kështu që përdora filler dhe ishte gjëja më e mirë që kam bërë ndonjëherë. Nuk pendohem. Por gjithmonë kam menduar se dukem bukur.”

Dhe kur bëhet fjalë për transmetimin e vetbesimit tek vajza 5-vjeçare Stormi Webster, Kylie dëshiron që vajza e saj të dijë: “Që ajo është e përsosur ashtu siç është. Të jetë e sigurt, të jetë gjithmonë e sigurt në veten tuaj.”

Deklaratat e Kylie vijnë katër vjet pasi ajo më parë adresoi thashethemet për operacionet plastike.

“Njerëzit mendojnë se kam hyrë plotësisht nën thikë dhe kam rindërtuar plotësisht fytyrën time, gjë që është krejtësisht e pavërtetë,” tha ajo për revistën PAPER në 2019. “Jam e tmerruar. Nuk do ta bëja kurrë.”

Dhe megjithëse themeluesja e Kylie Cosmetics mohon të ketë bërë një operacione estetike në fytyrën e saj, ajo ka qenë e hapur për ‘prekjet estetike’ që kishte bërë.

“Është filler”, rrëfeu Kylie. “Unë nuk po e mohoj këtë.”

MË TEPËR

Kioske3 minuta më herët

Portret në Le Figaro Magazine/ Enigma e Mira Muratit

” Gruaja në hije që ndriçon inteligjencën artificiale”, kështu e ka titulluar shkrimin për Mira Muratin që Lapsi. Al po...

Mix11 minuta më herët

5 zakone që të bëjnë nervoz pa e kuptuar

Hulumtimet tregojnë se truri ynë është i fokusuar në gjërat negative. Ironikisht, disa nga mekanizmat e përballimit që përdorim për...

Mix12 minuta më herët

Si të shmangni ëndrrat e këqija

Ne e dimë se gjumi është jetik për mirëqenien tonë, por a e keni pyetur ndonjëherë veten pse truri ndonjëherë...

Kritike14 minuta më herët

Ngjela: Turp për ish-kryeministrin Berisha që mbrohet si kalama nga maja e dritares!

Nga Spartak Ngjela: E vetmja mënyrë në të cilën një shoqëri të mumd të jetojë në çdo segment kohor pa...

Mix18 minuta më herët

Si të rrisësh fëmijë të suksesshëm

Është një ndër dilemat më të mëdha në jetë, në biznes dhe në rritjen e fëmijëve: A duhet të ndjekësh...

Mix21 minuta më herët

Syzet inteligjente Ray-Ban Meta me një super veçori të re

Meta ka përditësuar syzet smart Ray-Ban Meta për t’u dhënë më shumë mundësi përdorimit pa duar, duke filluar me një...

Mix39 minuta më herët

Çfarë duhet të dini për turbulencat!

Nga Christine Chung-New York Times Udhëtarë të panumërt kanë përjetuar ndjesinë që shkakton ankth gjatë turbulencave në fluturime: shtrëngim sysh,...

Mix40 minuta më herët

Ja çfarë i ndodh trupit kur pimë shumë kafe!

Pavarësisht nëse jeni duke pirë një kapuçino të nxehtë rrugës për në punë ose duke shijuar një kafe latte të...

Mix42 minuta më herët

Roli i Amal Clooney në lëshimin e urdhër-arrestit për Benjamin Netanyahu!

Avokatja e të Drejtave të Njeriut Amal Clooney ishte pjesë e ekipit që bindi Gjykatën Penale Ndërkombëtare të akuzonte si...

Aktualitet45 minuta më herët

Evi Kokalari: Karrierën time e bllokoi Argita Malltezi

Nga Evi Kokalari Në nëntor të 2022, ishte takimi im i fundit me Berishën, ku i thashë që po mendoja...

Facebook