Lidhu me ne

Mix

Rachel McAdams flet për shkëputjen nga aktrimi

Rachel McAdams po reflekton për vendimin e saj për të marrë një pushim nga Hollywood.

Ndërsa fliste me Bustle për rolin e saj në Are You There, God? Its me, Margaret, McAdams, i tha gazetës: “Unë mendoj se kam pasur gjithmonë një ndjenjë se do të ishte mirë; ose do të funksionojë ose jo,” kur erdhi puna për të ndërprerë karrierën e saj. Ajo kohë larg qendrës së vëmendjes “me të vërtetë më ndihmoi të ndihesha e fuqizuar”, tha aktorja. “Më ndihmoi të ndihesha sikur po rimerrja kontrollin. Dhe mendoj se disi më lejoi të hyja nga një portë tjetër.”

“U ndjeva fajtore që nuk shfrytëzova mundësinë që po më jepej, sepse e dija se isha në një vend kaq me fat”,vazhdoi ajopër marrjen e një pushimi dy vjeçar nga aktrimi në vitet 2000.  “Patjetër që ka pasur disa momente ankthi për të pyetur veten nëse po i hidhja të gjitha dhe pse po e bëja këtë?U deshën vite për të kuptuar se çfarë po bëja në mënyrë intuitive.”

Në filmin e ri – një përshtatje e romanit të autoritBlume të vitit 1970 me të njëjtin emër – McAdams luan Barbara Simon, nëna e protagonistes 11-vjeçare Margaret Simon (Abby Ryder Fortson). Ndërsa Margaret merret me një shkollë të re, Barbara ende ” nuk po gjen veten në një vend të ri”, dhe gjyshja Sylvia (Kathy Bates) përpiqet të gjejë “lumturinë në fazën tjetër të jetës së saj” ndërsa të dashurit e saj largohen, sipas në një përmbledhje zyrtare të filmit. “Are You There God? Its me, Margaret” shfaqet në kinema më 28 Prill.

MË TEPËR

Radar5 orë më herët

Arian Çani këshillon Ilir Metën: Ikni nga vendi, po ju vjen shpata e madhe

Gazetari Arjan Çani tha se hetimet e nisura ndaj Metës, Kryemadhit, Berishës apo zyrtarëve të tjerë të lartë është një...

Mix1 ditë më herët

Si të flemë më mirë në mot të nxehtë, sipas ekspertëve të gjumit

Studimet tregojnë se temperaturat e larta e bëjnë të vështirë të biesh në gjumë dhe të qëndrosh në gjumë, gjë...

Mix1 ditë më herët

Shenjat e zodiakut me të cilët Binjakët mund të krijojnë shoqëri të ngushtë

Një Binjak dhe një Binjak mund të krijojnë një miqësi që zgjat me vite, pa qenë nevoja të takohen shpesh...

Mix1 ditë më herët

Kuinoa: 5 përfitime befasuese që duhet t’i dini!

Kuinoa rrit humorin, ju ndihmon të qëndroni në formë. Kjo është arsyeja pse është më mirë të hani kuinoa më...

Mix1 ditë më herët

Si asnjëherë më parë, Bora Zemani “nxeh” rrjetin me pozat me bikini

Moderatorja Bora Zemani, foto e marre nga Instagrami i saj Moderatorja Bora Zemani është një nga personazhet më të komentuara...

Mix1 ditë më herët

Megi Pojani në Maldive/ Fotot provokuese me bikini të moderatores

Megi Pojani, foto e publikuar nga moderatorja Megi Pojani është një nga personazhet që gjithmonë tërheq vëmendjen e publikut. Ajo...

Kritike1 ditë më herët

Kecat që ulërinin si këlyshë ujqish për të shqyer Bashën, tani do poshtërohen nga ujku Berisha

Nga Artur Zheji Përfundimisht Sali Berisha dhe grupi i tij më i ngushtë, politik dhe ekonomik, janë vështirësisht të konkurrueshëm....

Kryesore1 ditë më herët

Çfarë beteje do të bëjë Basha në vijim, juridike apo elektorale?

Nga Eduard Zaloshnja Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, që ia dha zyrtarisht Berishës vulën e PD-së, Basha i mbetur...

Mix1 ditë më herët

Miley Cyrus flet si rrallë herë për të atin: Unë i kam ngjarë atij, është narcist

Miley Cyrus tha se ajo “trashëgoi narcizmin” nga babai i saj, Billy Ray Cyrus, mes dramës së tyre familjare që...

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e quan Taylor Swift të bukur por liberale

Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump është në epokën e tij të “Reputacionit”. Ish-presidenti mendon për...

Facebook