Lidhu me ne

Kioske

A e di Alibeu se Shqipërinë e qeveris Edi beu?!

Fjalimet e eksponentëve të vulës janë fund e krye akuza dhe sulme kundër opozitës. Nga fjalia e parë e deri te e fundit gjendet vetëm emri i Sali Berishës!

Nha Enver BYTYÇI

Fjalimet e eksponentëve të vulës janë fund e krye akuza dhe sulme kundër opozitës. Nga fjalia e parë e deri te e fundit gjendet vetëm emri i Sali Berishës! Alibeu, Bardhi e Bejko kanë nisur fushatën kundër Partisë Demokratike dhe jo kundër pushtetit të inkriminuar të Edi Ramës. Duket sikur ata bësojnë ende sot pas dhjetë vitesh që në pushtet është Sali Berisha dhe jo Edi Rama. Duhet që dikush aty afër tyre t’ua kujtojë se kryeministër i Shqipërisë në dekadën e fundit është kreu i Rilindjes dhe jo lideri historik i Partisë Demokratike.

Mesa duket regjizori ua ka dhënë këtyre treve detyrën e aktrimit. Të sulmojnë Berishën! Të sulmojnë edhe koalicionin “Bashkë Fitojmë” me Ilir Metën! Bardhi në Lezhë përmendi vitin 2009. Por harroi të thotë se PD asokohe nuk mund të formonte qeverinë, sepse kishte vetëm 70 deputetë, një deputet më pak! Megjithatë nuk po ndalem këtu! Strategjia është të demoralizojnë demokratët. Jo t’i thërrasin në përkrahje të vulës. Por t’i bëjnë indiferentë. Që ata të mos shkojnë në kutitë e votimit!

Prandaj bëni kujdes! Sot problem është Rilindja. Rreziku vjen nga Edi Rama dhe politikat e tij anti-qytetare e anti-kombëtare! Berisha ka qëndruar dhjetë vite në opozitë dhe politikanët kudo në botën demokratike shkojnë në opozitë për të mësuar nga gabimet e veta e të kundërshtarëve të tyre në pushtet. Se Sali Berisha ka mësuar nga këto gabime, ai e tha këtë në fjalimin e tij në çelje të fushatës më 15 prill!

Ndaj ato që thonë Alibeu e ndonjë tjetër janë broçkulla! Janë shpifje! Janë fjalime të shkruara në zyrat e Partisë Socialiste! Si të tilla ngjasojnë me fjalimet e Erion Velisë!

MË TEPËR

Kioske14 minuta më herët

Portret në Le Figaro Magazine/ Enigma e Mira Muratit

” Gruaja në hije që ndriçon inteligjencën artificiale”, kështu e ka titulluar shkrimin për Mira Muratin që Lapsi. Al po...

Mix21 minuta më herët

5 zakone që të bëjnë nervoz pa e kuptuar

Hulumtimet tregojnë se truri ynë është i fokusuar në gjërat negative. Ironikisht, disa nga mekanizmat e përballimit që përdorim për...

Mix22 minuta më herët

Si të shmangni ëndrrat e këqija

Ne e dimë se gjumi është jetik për mirëqenien tonë, por a e keni pyetur ndonjëherë veten pse truri ndonjëherë...

Kritike24 minuta më herët

Ngjela: Turp për ish-kryeministrin Berisha që mbrohet si kalama nga maja e dritares!

Nga Spartak Ngjela: E vetmja mënyrë në të cilën një shoqëri të mumd të jetojë në çdo segment kohor pa...

Mix29 minuta më herët

Si të rrisësh fëmijë të suksesshëm

Është një ndër dilemat më të mëdha në jetë, në biznes dhe në rritjen e fëmijëve: A duhet të ndjekësh...

Mix31 minuta më herët

Syzet inteligjente Ray-Ban Meta me një super veçori të re

Meta ka përditësuar syzet smart Ray-Ban Meta për t’u dhënë më shumë mundësi përdorimit pa duar, duke filluar me një...

Mix49 minuta më herët

Çfarë duhet të dini për turbulencat!

Nga Christine Chung-New York Times Udhëtarë të panumërt kanë përjetuar ndjesinë që shkakton ankth gjatë turbulencave në fluturime: shtrëngim sysh,...

Mix51 minuta më herët

Ja çfarë i ndodh trupit kur pimë shumë kafe!

Pavarësisht nëse jeni duke pirë një kapuçino të nxehtë rrugës për në punë ose duke shijuar një kafe latte të...

Mix52 minuta më herët

Roli i Amal Clooney në lëshimin e urdhër-arrestit për Benjamin Netanyahu!

Avokatja e të Drejtave të Njeriut Amal Clooney ishte pjesë e ekipit që bindi Gjykatën Penale Ndërkombëtare të akuzonte si...

Aktualitet55 minuta më herët

Evi Kokalari: Karrierën time e bllokoi Argita Malltezi

Nga Evi Kokalari Në nëntor të 2022, ishte takimi im i fundit me Berishën, ku i thashë që po mendoja...

Facebook