Lidhu me ne

Mix

Katër shenjat e Horoskopit që kanë pak miq

How Many Close Friends Do You Need in Adulthood? - The New York Times

Nuk është se janë krejtësisht antisocialë. Çështja është se ata zgjedhin të kenë shumë pak njerëz rreth tyre, të cilëve u besojnë dhe me të cilët mund të ndajnë gjithçka. Le të shohim për cilat katër shenja po flasim dhe t’i analizojmë ato:

DEMI

Demi zakonisht zgjedh të shoqërohet me njerëz nga mjedisi i tyre i afërt. Ose do të ketë të njëjtët 2-3 shokë nga kopshti. Nuk ndërron shpesh shoqëri dhe nuk “hapet” lehtë me të panjohurit. Gjithçka për Demin ka të bëjë me besimin. Duhet t’i dëshmosh atij se e meriton të jesh miku i tij dhe se ai mund të mbështetet tek ju në kohë të mira dhe në kohë të vështira.

GAFORRJA

Gaforrja rri vetëm me familjen e tij. Nëse nuk jeni një i afërm apo vëlla apo motër, vështirë se do t’ju hapet dhe do t’ju besojë. Dhe nëse nuk jeni i afërmi i saj, ajo duhet t’ju njohë prej shumë vitesh dhe t’ju konsiderojë familjen e saj për t’ju quajtur miku i saj më i mirë. Gaforrja ka pak miq dhe dashamirës për të cilët do të shkonte në ekstrem nëse do të ishte e nevojshme.

AKREPI

Gjithçka për Akrepin ka të bëjë me besimin. Nëse ju thotë se ju konsideron mikun tuaj, do të thotë se ju ka kontrolluar pafundësisht, ju ka vënë në teste të panumërta dhe ju i keni kaluar me sukses. Siç mund ta shihni, shumë pak njerëz arrijnë të fitojnë besimin dhe miqësinë e tij të pandarë. Dhe fatlumët gëzojnë gjithë dashurinë dhe kujdesin e tij.

BRICJAPI

Bricjapi nuk është personi më i shoqërueshëm që do të takoni. Kjo nuk do të thotë se ai është edhe antisocial. Ai është thjesht një personazh i mbyllur, nuk flet shumë, është introvert dhe pret të ju njohi më mirë. Ai nuk i beson askujt lehtë dhe nuk i rrëzon muret e tij për të gjithë. Miqësia juaj do të duhet të testohet që ai t’ju konsiderojë si mikun e tij të vërtetë. Dhe pastaj do t’i bashkoheni klubit të 2 ose 3 shokëve që ai ka.

MË TEPËR

Mix22 orë më herët

Sekretet e një martese të lumtur

Ka nga ato çifte, që pas 10-15 vitesh martesë ia kanë dalë të qëndrojnë bashkë, të lumtur e të kënaqur. Po cili është çelësi për...

Mix22 orë më herët

Shenjat paralajmëruese të një marrëdhënie toksike

Shoqëria na ka mësuar të varemi emocionalisht nga partnerët tanë, kur, në fakt, një marrëdhënie e qëndrueshme duhet të përfshijë...

Mix22 orë më herët

5 sinjale që tregojnë një marrëdhënie toksike

Për fat të keq, ka njerëz që janë shumë kritik, negativë nga natyra, që do të thotë se ata nuk...

Mix22 orë më herët

Pse disa njerëz bien në dashuri menjëherë…

Është e lehtë të pëlqesh dikë, kur “ka kimi” se krijohet një magji e caktuar që shkakton tërheqjen. Le të...

Mix22 orë më herët

Sa ndikon stresi i nënës në shëndetin e fëmijës?

Një projekt i ri i krijuar nga “Lifecycle” ka pasur si qëllim pikërisht zbulimin e lidhjes së mundshme që mund...

Mix22 orë më herët

Si të shpëtoni nga mendimet negative?!

Jo rrallëherë ndodh që pronarët e bizneseve, të punojnë më shumë se sa duhet. Duke punuar dhe mbi 80 orë...

Mix22 orë më herët

15 thënie frymëzuese të Kobe Bryant, nga karriera e tij legjendare

Për të kujtuar Kobe Bryant, ju sjellim në vëmendje jetën dhe trashëgiminë e tij përmes thënieve të tij motivuese. Kobe...

Mix22 orë më herët

Sipas ekspertëve të shëndetit mendor, bëni këto 4 gjëra çdo ditë për të qenë më të lumtur dhe elastik mendërisht

“Njerëzit duhet të kuptojnë se të qenit “elastik mendërisht” do të thotë që po përjetoni diçka në një nivel të...

Sport23 orë më herët

10 muzetë më të mirë të futbollit në Europë

Më 14 qershor nisi në Gjermani, Kampionati Europian i Futbollit, Euro 2024. Është e vështirë të mos përfshihesh nga emocionet...

Mix23 orë më herët

Barcelona ndalon turistët e huaj të marrin apartamente me qira deri në vitin 2028

Barcelona, ​​një destinacion kryesor spanjoll për pushime, njoftoi se do të ndalojë marrjen me qira të apartamenteve për turistët deri...

Facebook