Lidhu me ne

Mix

Katër shenjat e Horoskopit që kanë pak miq

How Many Close Friends Do You Need in Adulthood? - The New York Times

Nuk është se janë krejtësisht antisocialë. Çështja është se ata zgjedhin të kenë shumë pak njerëz rreth tyre, të cilëve u besojnë dhe me të cilët mund të ndajnë gjithçka. Le të shohim për cilat katër shenja po flasim dhe t’i analizojmë ato:

DEMI

Demi zakonisht zgjedh të shoqërohet me njerëz nga mjedisi i tyre i afërt. Ose do të ketë të njëjtët 2-3 shokë nga kopshti. Nuk ndërron shpesh shoqëri dhe nuk “hapet” lehtë me të panjohurit. Gjithçka për Demin ka të bëjë me besimin. Duhet t’i dëshmosh atij se e meriton të jesh miku i tij dhe se ai mund të mbështetet tek ju në kohë të mira dhe në kohë të vështira.

GAFORRJA

Gaforrja rri vetëm me familjen e tij. Nëse nuk jeni një i afërm apo vëlla apo motër, vështirë se do t’ju hapet dhe do t’ju besojë. Dhe nëse nuk jeni i afërmi i saj, ajo duhet t’ju njohë prej shumë vitesh dhe t’ju konsiderojë familjen e saj për t’ju quajtur miku i saj më i mirë. Gaforrja ka pak miq dhe dashamirës për të cilët do të shkonte në ekstrem nëse do të ishte e nevojshme.

AKREPI

Gjithçka për Akrepin ka të bëjë me besimin. Nëse ju thotë se ju konsideron mikun tuaj, do të thotë se ju ka kontrolluar pafundësisht, ju ka vënë në teste të panumërta dhe ju i keni kaluar me sukses. Siç mund ta shihni, shumë pak njerëz arrijnë të fitojnë besimin dhe miqësinë e tij të pandarë. Dhe fatlumët gëzojnë gjithë dashurinë dhe kujdesin e tij.

BRICJAPI

Bricjapi nuk është personi më i shoqërueshëm që do të takoni. Kjo nuk do të thotë se ai është edhe antisocial. Ai është thjesht një personazh i mbyllur, nuk flet shumë, është introvert dhe pret të ju njohi më mirë. Ai nuk i beson askujt lehtë dhe nuk i rrëzon muret e tij për të gjithë. Miqësia juaj do të duhet të testohet që ai t’ju konsiderojë si mikun e tij të vërtetë. Dhe pastaj do t’i bashkoheni klubit të 2 ose 3 shokëve që ai ka.

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix3 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix10 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix10 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix10 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar11 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar11 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix11 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore11 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix11 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook