Lidhu me ne

Mix

Shenjat e Horoskopit që nuk besojnë në dashuri me shikim të parë

Love at First Sight: Sorry, but It Isn't Love at All—It's Lust

Ata janë njerëz që bazohen në logjikë dhe jo në emocion. Ata nuk tërhiqen dhe nuk mund të besojnë se një person mund të ndjejë emocione kaq të mëdha, vetëm me një shikim. Por e gjithë kjo nuk do të thotë se ata nuk bien në dashuri. Thjesht duhet kohë që ata të bien në dashuri me një person tjetër dhe sigurisht t’i besojnë. Le të shohim se për cilat tre shenja  po flasim:

Virgjëresha

Ajo nuk mund ta kuptojë apo pranojë se si mund të keni ndjenja të forta për dikë vetëm më një shikim. Nëse shkoni të flisni me të për “zotin e dashurisë” që “të goditi me shigjetat e dashurisë” ajo do të qeshë me ju. Ajo do t’ju konsiderojë të pamend dhe ëndërrimtar.

Akrepi

Akrepi nuk i beson hijes së tyre, a do t’ju besojë kur të thoni se u dashuruat me ta në shikim të parë? Gabim i madh për t’ia thënë këtë një Akrepi. Dhe kjo sepse në vend që të fitoni simpatinë apo dashurinë e tij, do të fitoni mosbesimin e tij. Ai do t’ju vendosë në listën e zezë të atyre që përpiqen ta mashtrojnë dhe t’ia sjellin tinëz, duke i shitur dashuri dhe ndjenja.

Bricjapi

Bricjapi është realist. Në këtë pjesë i ngjan shumë Parthenos. Ai është një person logjik dhe praktik. Nuk mund të pranojë që ka dashuri me shikim të parë. Të gjitha këto i duken të pakuptimta. Ai nuk mund ta kuptojë se ku dhe në çfarë saktësisht i bazoni këto ndjenja. Ai do t’ju konsiderojë gënjeshtar ose të ekzagjeruar dhe joserioz dhe e vetmja gjë që është e sigurt është se ai nuk do t’ju mbajë në një vlerësim të lartë.

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix3 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix10 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix11 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix11 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar11 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar11 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix11 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore11 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix11 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook