Lidhu me ne

Mix

3 sjelljet që shkatarrojnë një lidhje dashurie

Expert Suggests Simple Ways to Tackle Common Relationship Problems |  HerZindagi

Janë 3 shenja karakteristike që tregojnë se ka ardhur momenti që marrëdhënia e dashurisë të përfundojë.

1.Kritika dhe përbuzja

Sipas studiuesit të marrëdhënieve John Gottman, kritika dhe përbuzja mund të jenë veçanërisht shkatërruese për një marrëdhënie romantike. Shenjat e kritikës dhe përbuzjes ka të ngjarë të përfshijnë elemente ironie ose sarkazme nga partneri romantik, ndërsa në veçanti përbuzja mund të shprehet duke kritikuar tjetrin në publik. Superioriteti zbulon gjithashtu një mesazh përçmues, toksik

2.Energjia negative

A ndiheni sikur ato pak herë që lidheni pozitivisht me partnerin tuaj nuk kanë rëndësi sepse jeni të mbingarkuar me energji negative? A e kuptoni se çdo ndryshim pozitiv është i paqëndrueshëm? Në fund të ditës dhe në pjesën më të madhe të saj, a ndiheni të lodhur emocionalisht dhe të mpirë? Ndoshta është koha të pranoni se marrëdhënia juaj është toksike.

3.Neglizhimi me dashje

Shenjat që tregojnë se partneri po ju neglizhon janë heshtja e tij/saj që ju lë pa frymë dhe pa shpresë, fakti që ju privon nga kontakti fizik dhe më pas ju akuzon se e keni lutur, që sa herë përpiqeni të relaksoheni dhe të largoni negativiteti ai/ajo zhduket në mendimet e tij apo edhe duke refuzuar të kërkojë ndihmë. Neglizhenca është një formë veçanërisht pasive-agresive e toksicitetit të marrëdhënieve dhe shpesh përkeqësohet me kalimin e kohës.

MË TEPËR

Kryesore19 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix19 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar19 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix19 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix19 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix20 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix20 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet4 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport4 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix4 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook