Lidhu me ne

Mix

“Twilight” së shpejti serial

Romanet e njohura “Twilight” nga Stephenie Meyer janë në zhvillim të hershëm në Lionsgate TV për t’u kthyer në një seri televizive të mundshme, ka konfirmuar ET.

Sipas The Hollywood Reporter, i cili publikoi lajmin e parë, producentja e Tell Me Lies, Sinead Dalyd do të shkruajë skenarin. Për momentin është e paqartë nëse seriali i mundshëm do të ishte një adaptim i drejtpërdrejtë i romaneve të Meyer, i cili frymëzoi ekskluzivitetin e filmave prej pesë miliardë dollarësh, apo një pamje tjetër. Meyer thuhet se është i përfshirë.

Romanet e Meyer’s “Twilight” ishin një seri prej katër romanesh romantike fantazi që botoheshin çdo vit nga viti 2005 deri në vitin 2008. Të thënë kryesisht nga këndvështrimi i Bella Swan, librat përshkruajnë  historinë e saj të trazuar të dashurisë me vampirin Edward Cullen. Në vitin 2020, Meyer publikoi Midnight Sun, i cili ritregoi ngjarjet e librit të parë, Twilight, përmes këndvështrimit të Edward.

Nga librat lindën  filmat e njohur të Twilight Saga, të publikuara nga Summit Entertainment nga 2008 deri në 2012, të cilët bënë të famshëm aktorët Kristen Stewart, Robert Pattinson dhe Taylor Lautner.

Në janar 2022, Stewart foli me ET rreth një brezi të ri që zbuloi Twilight në shërbimet e transmetimit. “Pashë që ishte në Netflix dhe isha sikur, “Oh, është në Netflix”, sikur të ishte aty teksa po shikoja”, tha aktorja në atë kohë. “Shoku, është e çuditshme sepse ndihet tepër larg dhe gjithashtu ende jo aq larg nga unë dhe koha ime në këtë film. Nuk e di, snga njëra anë, ti je si “Oh, unë jam plakur”. Zoti im, e bëra këtë pesë minuta më parë, tani është si përvjetor i 10-të.’ Unë jam sikur, wow, duhet të shkoj në përvjetorin tim të shkollës së mesme”.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Braktisi Italinë për Shqipërinë pas 30 vitesh, Beniada Nishani rrëfen arsyet

Modelja e njohur Beniada Nishani ka treguar se ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë kur së bashku me familjen u...

Aktualitet1 ditë më herët

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirorganizuar nga lobe...

Mix1 ditë më herët

Nektarina apo pjeshkë? Ndryshimet dhe efektet shëndetësore të frutave të stinës

Pjeshkët dhe nektarinat janë dy varietete të së njëjtës specie. Ndryshimet midis këtyre dy varieteteve kanë të bëjnë sidomos me...

Radar1 ditë më herët

Pasuese e Berishës? Argita e pranon: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u shpreh në A2 CNN se është e gatshme...

Radar1 ditë më herët

“Pushteti i drejtësisë ishte marrë peng”, Spiropali: Opozita në mëngjes kërkon drejtësi nga SPAK, në darkë dalin poshtë ballkonit të Berishës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, foli për Prokurorinë e Posaçme, duke e quajtur si diçka të re në...

Mix4 ditë më herët

Celine Dion publikon foton e rrallë me dy binjakët e saj 13 vjecarë!

Së fundmi, Celine Dion, e cila është larguar prej kohësh nga qendra e vëmendjes për shkak të problemeve shëndetësore, ka...

Mix4 ditë më herët

Meghan Markle thuhet se është në panik, një dokumentar i ri do të zbulojë detaje tronditëse nga martesa e saj e parë!

Meghan Markle, sot Dukesha e Sussex prej martesës së saj me Princ Harry, ka një të kaluar pak të njohur...

Mix4 ditë më herët

Keni dhimbje barku, por nuk jeni me perioda? +10 shkaqet pse mund të ndodhë

FOTO: ARIS LEOVEN | CANVA Keni dhimbje të forta barku, por nuk jeni me menstruacione? Kjo është një ndjesi e...

Mix4 ditë më herët

Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohu nga Selena Gomez

FOTO: GETTY IMAGES Momentet më të bukura të stilit nga tapeti i kuq në jug të Francës, ku po mbahet...

Mix4 ditë më herët

Ju prezantojmë me 8 ushqimet më të mira për shëndetin e trurit

FOTO: MARYNA IAROSHENKO / GETTY IMAGES E dini që 20% e kalorive që merrni nga ushqimet përdoren nga truri ynë?...

Facebook