Lidhu me ne

Mix

Christina Aguilera jep këshilla se si të arrini kënaqësinë në një marrëdhënie

Christina Aguilera jep këshilla se si të arrini

Christina Aguilera së fundmi lançoi një markë rreth mirëqënies seksuale të quajtur Playground. Lançimi fillestar i markës u rrotullua rreth katër lubrifikantëve, që synojnë të imitojnë lubrifikimin natyral të trupit tuaj. Dhe ndërsa po promovonte markën, këngëtarja dukej se synonte të provonte se ishte mjaft e mirë në jetën e saj seksuale.

“Kam njohur mirë vaginën time gjatë 42 viteve të fundit. Dhe fjalë për fjalë ka pika kënaqësie që vazhdojnë kuptohen ndërsa rritesh,” tha Aguilera për People. “Dhe kjo është diçka që e kam vënë re me të vërtetë. Ka katër vende të ndryshme ku mund të përjetoj orgazëm rreth vaginës sime, dhe kjo është e vërteta.”

Për atë që ia vlen, ne numërojmë të paktën nëntë lloje të ndryshme të orgazmave gjithsej – dhe, po, katër prej tyre përfshihen brenda dhe rreth vaginës, nga klitorisi deri te pika G.

Sigurisht, trupat janë të ndryshëm dhe jo të gjithë mund ose dëshirojnë të kenë akses në çdo lloj orgazme. Kjo është arsyeja pse ne mendojmë se këshilla më e mirë që Aguilera ofroi për mënyrën se si të arrini orgazëm ishte rreth vetëeksplorimit. “Seksi është argëtues dhe njohja e trupit tuaj është kaq e rëndësishme. Ju do ta njihni trupin tuaj vetëm kur të kaloni kohë me veten së pari – kështu që ju madje e dini se çfarë të kërkoni nga partneri juaj ose çfarë ju pëlqen,” tha ajo në një prill. Episodi 5 i podcast-it Call Her Daddy.

Orgazma gjatë seksit nuk është gjithmonë e lehtë. Nëse doni të përjetoni orgazmën gjatë seksit, mësoni të arrini orgazëm solo.

MË TEPËR

Radar2 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix2 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix9 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix9 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix9 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar9 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar10 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix10 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore10 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix10 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook