Lidhu me ne

Mix

Ice Spice: Instagram nuk më lë të përdor emrin tim të vërtetë

Ice Spice  ka sulmuar së fundmi Instagramin pasi platforma e mediave sociale hoqi një nga postimet e saj për përdorimin e emrit të saj të vërtetë, Isis.

Në fillim të kësaj jave, reperja (emri i vërtetë i të cilit është Isis Gaston) u tha fansave përmes Story-t në Instagram se postimi i saj u tërhoq për shkelje të udhëzimeve të komunitetit, sipas një fotografie të postuar. “Nuk mund të shkruaj emrin tim,” shkroi ajo.Postimi në fjalë ishte një foto e reperit me mbishkrimin “Ayo Isis”, me një emoji anash. Algoritmi i aplikacionit me sa duket e shënoi titullin si një referencë për organizatën terroriste islamike.

Në pamjen e ekranit, Instagram renditi udhëzimet e tij dhe tha se heq “fotot ose videot e dhunës ekstreme grafike, fotot ose videot që inkurajojnësulmet ndaj kujtdo bazuar në prejardhjen e tyre fetare, etnike ose se*suale dhe kërcënimet specifike të dëmtimit fizik, vjedhjes, vandalizëm apo dëm financiar”.

Ice Spice së fundmi bashkoi forcat me Nicki Minaj në këngën “Princess Diana (Remix),” e cila u publikua më 14 prill. Të premten, dyshja publikuan një EP të titulluar Princess Diana (Versions), i cili përfshin shtatë versione të ndryshme të remiksit të ri.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix10 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix10 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix10 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix10 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix10 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix11 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix12 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix12 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix12 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix12 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook