Lidhu me ne

Radar

Shqipëria gjendet nën një sulm frontal nga veriu në jug. Mbi të janë lëshuar hordhitë e qeverisë, njësoj si pushtuesit qëmoti !

Shqiperia gjendet nen nje sulm frontal nga veriu ne jug. Mbi te jane leshuar hordhite e qeverise. Njesoj si pushtuesit qemoti.

Dibren po e sulmon zevendeskryeministrja si Hajredin Pasha nje shekull e gjysme me pare. Ai me 12 mije tabore dhe artileri. Zevendeskryeministrja me parate e buxhetit dhe artilerine e pushtetit.

Rruga e Arbrit u perurua per here te trete. Por sulmi ka kohe qe ka filluar. Ne 4 muajt e fundit ne qarkun e Dibres jane hapur me shume tendera dhe pune publike se sa ne te gjithe vitet e qeverise socialiste te marra se bashku. Miliona euro per ujesjellesa, rruge, qendra shendetesore etj. Keto jane vetem parate qe duken sepse ka dhe te tjera qe nuk duken. Ato qe levizin me canta. Perballe gjithe kesaj makinerie te rende elektorale, ne krahun tjeter eshte Ismail Uka. Nje avokat, qe nuk ka buxhetin, cantat dhe bandat e qeverise.

Ne Shkoder, qyteti eshte nen rrethimin e trete te madh. Edi Rama ka derguar Benet Becin njesoj si Knjaz Nikolla princ Danilon. Me te njejtin mesazh. Dorezoni qytetin ose vdisni urie.

Ne Durres, mesymja eshte edhe me e ashper. Qeverise duket se nuk po i mjaftojne klanet me te fuqishme te krimit ne Shqiperi per te marre fitoren ne Durres. Javen e fundit Edi Rama ka bere cdo dite nga nje postim kushtuar Durresit. Nje dite shpall projekt per stadium madheshtor, diten tjeter reklamon akademine e Manchester City-t, pastaj projektet e porteve gjigande dhe ne fund ndertimin e hekurudhes se re. I ka mbetur vetem te premtoje qe Aeroportin e Rinasit do ta spostoje ne Durres.

Sikur te mos mjaftonte kjo administrata lokale ne Durres eshte shnderruar ne nje makineri elektorale. Nga 1 janari deri me sot Emirjana Sako ka miratuar 112 vendime ne Keshillin Bashkiak, shumica jashte rendit te dites. Nje vendim ne dite, qe perben nje rekord te padegjuar boteror. Dhe shumica e tyre jane vendime, qe shperndajne shtepite e rindertimit ose japin para tek familjet.

Me sa duket qeveria po ndjen lageshtire ne Durres. Dhe jo pa arsye. Ne nje vend normal mes dy kandidaturave qe jane atje nuk duhet te kishte gare. Sepse Igli Cara eshte nje nga ofertat me te mira qe politika u jep qytetareve ne keto zgjedhje. Kete e di dhe vet qeveria. Ndaj po e rrethon Durresin me banda dhe para.

MË TEPËR

Kioske4 orë më herët

Për Belerin e ka fajin Berisha e Meta? Po për Parlamentin me kriminelë kush e ka?

Në një intervisë për News 24, ministrja e Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali ka përsëritur sërish variantin e shumicës për...

Radar4 orë më herët

Çështja McGonigal/ Berisha: Mediat lëpirëse të Ramës mashtrojnë shqiptarët

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar lidhur me lidhur me pasqyrimin që kanë pasur media të ndryshme në vend për skandalin...

Mix4 orë më herët

9 ëndrrat më të zakonshme/ Psikologu shpjegon kuptimin e tyre

Për të përditshmen britanike The Independent, psikologu Ian Wallace (i cili ka interpretuar më shumë se 150 mijë ëndrra në...

Kryesore4 orë më herët

Pse SPAK duhet të merret me aferën McGonigal?

Nga ELVI FUNDO Sipas mediave në SHBA, ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal ka pranuar akuzat. Ai ka bashkëpunuar...

Mix4 orë më herët

Russell Brand iniston në pafajësinë e tij…

Russell Brand këmbëngul se është i pafajshëm pavarësisht ankesave që janë bërë kundër tij. Aktori është akuzuar nga pesë gra...

Mix4 orë më herët

A ju shëndosh rrushi? Njihuni me përfitimet shëndetësore prej tij

Rrushi është një nga frutat më të ëmbla të stinës së vjeshtës, i shijshëm dhe i pasur me veti ushqyese....

Mix4 orë më herët

Mikrobet në furçën e dhëmbëve, rreziqet që sjellin në shëndet

Shëndeti oral është një aspekt i rëndësishëm i shëndetit të njeriut. Për të ruajtur dhe mbrojtur dhëmbët, është e rëndësishme...

Mix4 orë më herët

Historia e suksesit të Anna Wintour që shkollën e braktisi kur ishte 16 vjeç

Nga një fëmijëri e privilegjuar në kopshtet Phillimore, sot një nga zonat më të shtrenjta të Londrës. Nga marrëdhënia e...

Radar15 orë më herët

Çfarë tha Bledi Mane që e acaroi kaq shumë Tik Lapajn ?!

Adriatik Lapaj e kërcënon/ Bledi Mane i përgjigjet: Ta grisa cipën e hipokrizisë Adriatik Lapaj ka kërcënuar se do të...

Radar15 orë më herët

Zëri i Amerikës: McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë, kontaktet me Ramën dhe Duçkën

Mcgonigal dhe Rama Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte fshehur faktin që kishte marrë 225,000...

Facebook