Lidhu me ne

Aktualitet

Nuk e mundën dot Edi Ramën !

Berisha është vetë vula e gjallë e PD”, Meta zbulon zhvillimet në kampin  opozitar – BoldNews.al

Duket se grupimi Berisha-Meta ka humbur edhe në Kamëz, edhe në Durrës, edhe në Shkodër. Të paktën deri më tani. Thënë kjo, konkluzion është se PD-ja ka humbur fortesat e veta tradicionale, që e thjeshtuar lexohet se një pjesë e votuesve të saj e kanë braktisur.

Në funksion të skemës politike në vend duket se 14 maji 2023 konfirmoi se dyshja Berisha-Meta nuk e nxjerrin dot nga pushteti Edi Ramën, përtej të gjitha skandaleve që nuk kanë sosur.

Është një mesazh politik që vjen nga vota me të cilin nuk do mund të biesh dakord, logjika nuk e pranon përderisa korrupsioni është masiv, mirëpo ai është aty. Kondensim i një fakti politik që sado asimetrik të tingëllojë është real. Sepse një e keqe nuk mund të justifikohet me një tjetër.

E megjithatë fakti nuk mund të vihet në diskutim në kushtet e tanishme. Problemi i Shqipërisë aktualisht është qeverisja dhe këtu thembër po shndërrohet mungesa e një opozite që mobilizon. Është po kaq thingëllues fakti se fitoret e opozitës janë atipike për atë që ajo pretendon të përfaqësojë dhe këtu dallon fitorja e Fred Belerit në Himarë që është me opozitën por nuk është i saj.

MË TEPËR

Radar2 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix2 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix9 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix9 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix10 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar10 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar10 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix10 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore10 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix10 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook