Lidhu me ne

Kryesore

Vjedhja e zgjedhjeve më spektakolare që ka ndodhur ndonjëherë në Shqipëri

Himara/ Hysni Gurra: Petro Marko i ka dhënë zgji - Syri | Lajmi i fundit

Nga Hysni Gurra

Është vjedhja e zgjedhjeve më spektakolare që ka ndodhur ndonjëherë në Shqipëri.

Është e tillë sepse ka ndodhur në kushtet kur KM i vendit akuzohet për korruptim të agjentit të FBI, korruptim të ambasadorëve…të gjitha këto me paratë e këtyre që votuan “përpara”.

E megjithatë, i gjithë rezultati nuk është i vjedhur, është edhe produkt dogmatikësh e njerëzish të papërgjegjshëm për rëndësinë e votës.

Dihej që do dalë kështu? Edhe më pesimisti nuk e ka menduar këtë skenar, as vetë Apandesiti jo.

I gjithë ky rrënim ka disa përgjegjës, i pari ai që vjedh, Edi Rama,

I dyti ai që u shit në kurriz të shqiptarëve, Lulzim Basha, Alibeaj etj.

I treti çdo njeri që ka bërë indiferentin, qoftë ky me influencë publike ose anonim.

I katërti çdo opozitar që ka luajtur gjithë kohën me tre porta, ditën me Berishën, në darkë me Alibashët e natën me Ramën.

Përtej çdo kritike që mund të kemi, lideri i opozitës në Shqipëri mbetet Sali Berisha, i vetmi që është më popullori në atë opozitë që ka mbetur.

A duhet të nxjerrë mësime Berisha nga kjo?

Patjetër që po, hapje-hapje-hapje të partisë. Pastrim i PD nga vulgu, fodullët, arrogantët e njerëzit e paditurit.

Çfarë do të ndodhë në Shqipëri tani? ky rezultat do të pasohet nga një eksod biblik, këtu do të mbeten patronazhistët dhe ata që kanë dinjitet e do luftojnë për dinjitet.

Pushteti, përkundër asaj që mendojnë shumica mëngjesin e këtij 15 maji, nuk është më i fortë se 14 majin e djeshëm.

MË TEPËR

Radar60 minuta më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix1 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix8 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix8 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix9 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar9 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar9 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix9 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore9 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix9 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook