Lidhu me ne

Kryesore

Disa konkluzione për rezultatin e zgjedhjeve – Podiumi.com

Rama nxjerr foton nga “bodrumi” i PS: Ne i studiojmë shifrat,

1- Votat janë blerë me lopatë. I kanë detyruar njerëzit të betohen në bibël dhe kuran pas pranimit të lekëve !

2- Blerja e votës ka filluar shumë kohë përpara, me lloj lloj makinacionesh !

3- Falja e bashkive në 2019 do jepte sesbën efektin e vet në këto zgjedhje .

4- Kryebashkiakët rilindas fillojnë dhe akumulojnë para për zgjedhjet e radhës që ditën e parë në zyrë.

5- Pjesëmarrja e ulët në zgjedhje tregon që një pjesë e mirë e popullatës mbi 18 vjeç nuk ndodhet në Shqipëri .

6 – Ilir Meta është shndërruar në Nard Ndokë, nuk ka më ndikim në elektorat, përkundrazi bashkimi me të, i le vend për alibi kundërshtarit

7- Primaret në Shqipëri janë akoma ide shumë e përparuar për shqiptarin inatçor. Që për inat të vjehrrës shkon me mullixhiun. Në shumicën e rasteve të humburit në primare kanë mbështetur kandidatin e PS

8 – Kur kandidati është i mirë çmonton çdo makinacion të pushtetit, rasti i Pukës përshembull

9 – Para zgjedhjeve propaganda mediatike e pushtetit nuk e njihte Berishën si kundërshtar, njihnin Alibeajn, ndërsa tani pas zgjedhjeve njohin vetëm atë.

10 – Në Shqipëri jemi në rrethanat e një grushti gradual shteti. Tashmë në këtë vend komandon një njeri i vetëm.

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix3 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix10 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix11 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix11 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar11 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar11 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix11 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore11 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix11 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook