Lidhu me ne

Radar

Kë po puthë Rama kështu ?!

Rama nuk përmbahet, puth në ballë kryeministrin e Luksemburgut

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një vizitë në Rekjavik të Islandës, ku pritet të marrë pjesë në samitin e Këshillit të Evropës.

Ai është takuar me të pranishmit dhe ajo që nuk i shpëtuar mediave ka qenë takimi me kryeministrin e Luksemburgut, Xavier Bettel.

Rama e ka quajtur dhe herë të tjera politikanin evropian një mik të mire.

Në takimin me Bettel, Rama i ngazëllyer nga malli e puth në ballë para gjithë mediave botërore.

Pak më para Rama, ka publikuar edhe një fotografi me kryeministrin në detyrë të Malit të Zi, Dritan Abazoviç.

“Me ma t’mirin e të tanve  *Rekjavik, Samiti i Liderëve të Këshillit të Europës”, ka shkruar Rama krahas postimit të tij.

Më 7 nëntor 2022, Komiteti i Ministrave ra dakord që një Samit i 4-të i Kryetarëve të Shteteve dhe Qeverive të Këshillit të Evropës do të mbahej nën Presidencën Islandeze të Komitetit të Ministrave në Reykjavik, Islandë, më 16 dhe 17 maj 2023.

Mësohet se në Samitin e liderëve të Këshillit të Europës, një temë me rëndësi që pritet të trajtohet është edhe lufta në Ukrainë.

Kryeministri Rama ka lënë pezull festimet për fitoren e zgjedhjeve lokale dhe sot ka fluturuar drejt Rekjavikut.

 Ai do të jetë atje dhe nesër dhe më pas do të rikthehet në Shqipëri, ku siç ka thënë, do të nis një tur falenderimesh, nga Shkodra dhe në qytetet e tjera me radhë.

Në Tiranë iu ul në gjunjë, në Rejkjavik e puthi në

MË TEPËR

Radar2 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix2 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix9 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix9 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix10 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar10 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar10 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix10 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore10 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix10 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook