Lidhu me ne

Radar

“O Zot, o Perëndi, të kesh shkolla me gropa skeptike është e pafalshme” – Rakip Suli


Kryebashkiaku i sapozgjedhur i Kamzës Rakip Suli ka bërë një lapsus teksa komentonte fitoren e tij në zgjedhjet e 14 majit.

Në një intervistë në News24, teksa fliste për arritjet në drejtimin e bashkisë së Kamzës, Suli, thotë në fund të saj se ‘të kesh shkolla me gropa skeptike në vitin 2019-2020 është e pafalshme’ duke ngatërruar fjalën ‘skeptike’ me ‘sepktike’.

Lapsusi i Sulit është bërë viral në rrjetin social TikTok, ku videoja është shpërndarë nga shumë llogari.

“Ne zgjedhim shërbëtorin, ne zgjedhim personin që më ka krijuar kushte për fëmijën ne çerdhe, ne zgjedhim shërbëtorin që ka krijuar kushte në kopshte. Ne zgjedhim shërbëtorin që ne sot e çojmë fëmijën me shumë dëshirë në shkollë. O Zot, o Perëndi. Mbaje mend se je gazetare. Të kesh shkolla me gropa skepktike në vitin 2010-2020 është e pafalshme. Kushdo kryetar bashkie qoftë.” – tha Suli.

MË TEPËR

Mix21 orë më herët

Sekretet e një martese të lumtur

Ka nga ato çifte, që pas 10-15 vitesh martesë ia kanë dalë të qëndrojnë bashkë, të lumtur e të kënaqur. Po cili është çelësi për...

Mix21 orë më herët

Shenjat paralajmëruese të një marrëdhënie toksike

Shoqëria na ka mësuar të varemi emocionalisht nga partnerët tanë, kur, në fakt, një marrëdhënie e qëndrueshme duhet të përfshijë...

Mix21 orë më herët

5 sinjale që tregojnë një marrëdhënie toksike

Për fat të keq, ka njerëz që janë shumë kritik, negativë nga natyra, që do të thotë se ata nuk...

Mix21 orë më herët

Pse disa njerëz bien në dashuri menjëherë…

Është e lehtë të pëlqesh dikë, kur “ka kimi” se krijohet një magji e caktuar që shkakton tërheqjen. Le të...

Mix21 orë më herët

Sa ndikon stresi i nënës në shëndetin e fëmijës?

Një projekt i ri i krijuar nga “Lifecycle” ka pasur si qëllim pikërisht zbulimin e lidhjes së mundshme që mund...

Mix21 orë më herët

Si të shpëtoni nga mendimet negative?!

Jo rrallëherë ndodh që pronarët e bizneseve, të punojnë më shumë se sa duhet. Duke punuar dhe mbi 80 orë...

Mix21 orë më herët

15 thënie frymëzuese të Kobe Bryant, nga karriera e tij legjendare

Për të kujtuar Kobe Bryant, ju sjellim në vëmendje jetën dhe trashëgiminë e tij përmes thënieve të tij motivuese. Kobe...

Mix21 orë më herët

Sipas ekspertëve të shëndetit mendor, bëni këto 4 gjëra çdo ditë për të qenë më të lumtur dhe elastik mendërisht

“Njerëzit duhet të kuptojnë se të qenit “elastik mendërisht” do të thotë që po përjetoni diçka në një nivel të...

Sport22 orë më herët

10 muzetë më të mirë të futbollit në Europë

Më 14 qershor nisi në Gjermani, Kampionati Europian i Futbollit, Euro 2024. Është e vështirë të mos përfshihesh nga emocionet...

Mix22 orë më herët

Barcelona ndalon turistët e huaj të marrin apartamente me qira deri në vitin 2028

Barcelona, ​​një destinacion kryesor spanjoll për pushime, njoftoi se do të ndalojë marrjen me qira të apartamenteve për turistët deri...

Facebook