Lidhu me ne

Radar

“O Zot, o Perëndi, të kesh shkolla me gropa skeptike është e pafalshme” – Rakip Suli


Kryebashkiaku i sapozgjedhur i Kamzës Rakip Suli ka bërë një lapsus teksa komentonte fitoren e tij në zgjedhjet e 14 majit.

Në një intervistë në News24, teksa fliste për arritjet në drejtimin e bashkisë së Kamzës, Suli, thotë në fund të saj se ‘të kesh shkolla me gropa skeptike në vitin 2019-2020 është e pafalshme’ duke ngatërruar fjalën ‘skeptike’ me ‘sepktike’.

Lapsusi i Sulit është bërë viral në rrjetin social TikTok, ku videoja është shpërndarë nga shumë llogari.

“Ne zgjedhim shërbëtorin, ne zgjedhim personin që më ka krijuar kushte për fëmijën ne çerdhe, ne zgjedhim shërbëtorin që ka krijuar kushte në kopshte. Ne zgjedhim shërbëtorin që ne sot e çojmë fëmijën me shumë dëshirë në shkollë. O Zot, o Perëndi. Mbaje mend se je gazetare. Të kesh shkolla me gropa skepktike në vitin 2010-2020 është e pafalshme. Kushdo kryetar bashkie qoftë.” – tha Suli.

MË TEPËR

Kioske4 orë më herët

Për Belerin e ka fajin Berisha e Meta? Po për Parlamentin me kriminelë kush e ka?

Në një intervisë për News 24, ministrja e Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali ka përsëritur sërish variantin e shumicës për...

Radar4 orë më herët

Çështja McGonigal/ Berisha: Mediat lëpirëse të Ramës mashtrojnë shqiptarët

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar lidhur me lidhur me pasqyrimin që kanë pasur media të ndryshme në vend për skandalin...

Mix5 orë më herët

9 ëndrrat më të zakonshme/ Psikologu shpjegon kuptimin e tyre

Për të përditshmen britanike The Independent, psikologu Ian Wallace (i cili ka interpretuar më shumë se 150 mijë ëndrra në...

Kryesore5 orë më herët

Pse SPAK duhet të merret me aferën McGonigal?

Nga ELVI FUNDO Sipas mediave në SHBA, ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal ka pranuar akuzat. Ai ka bashkëpunuar...

Mix5 orë më herët

Russell Brand iniston në pafajësinë e tij…

Russell Brand këmbëngul se është i pafajshëm pavarësisht ankesave që janë bërë kundër tij. Aktori është akuzuar nga pesë gra...

Mix5 orë më herët

A ju shëndosh rrushi? Njihuni me përfitimet shëndetësore prej tij

Rrushi është një nga frutat më të ëmbla të stinës së vjeshtës, i shijshëm dhe i pasur me veti ushqyese....

Mix5 orë më herët

Mikrobet në furçën e dhëmbëve, rreziqet që sjellin në shëndet

Shëndeti oral është një aspekt i rëndësishëm i shëndetit të njeriut. Për të ruajtur dhe mbrojtur dhëmbët, është e rëndësishme...

Mix5 orë më herët

Historia e suksesit të Anna Wintour që shkollën e braktisi kur ishte 16 vjeç

Nga një fëmijëri e privilegjuar në kopshtet Phillimore, sot një nga zonat më të shtrenjta të Londrës. Nga marrëdhënia e...

Radar16 orë më herët

Çfarë tha Bledi Mane që e acaroi kaq shumë Tik Lapajn ?!

Adriatik Lapaj e kërcënon/ Bledi Mane i përgjigjet: Ta grisa cipën e hipokrizisë Adriatik Lapaj ka kërcënuar se do të...

Radar16 orë më herët

Zëri i Amerikës: McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë, kontaktet me Ramën dhe Duçkën

Mcgonigal dhe Rama Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte fshehur faktin që kishte marrë 225,000...

Facebook