Lidhu me ne

Mix

Horoskopi / Shenjat më manipuluese të zodiakut

Influence vs. Manipulation: What is the Difference - Security Boulevard

Të gjithë kanë aftësinë për të manipuluar të tjerët për të marrë gjërat që duan. Ju mund të mos jeni të vetëdijshëm se po manipuloni dikë ose nuk e dini saktësisht se çfarë po bëni. Disa njerëz manipulohen lehtësisht, ndërsa të tjerët janë më rezistentë. Këto janë shenjat më manipuluese të zodiakut në astrologji:

Binjakët

Gjëja më manipuluese që mund të bëjnë njerëzit e lindur në këtë shenjë është të shmangin të vërtetën. Ata mund ta racionalizojnë gënjeshtrën e tyre, duke thënë se është për të mirën e të gjithëve dhe se nuk ka mundësi të tjera, por ata e përdorin gënjeshtrën si një mënyrë për të manipuluar të tjerët. Ata mund të thonë se do të bëjnë diçka pa pasur ndonjë qëllim për ta bërë këtë, ose mund të thonë se situata është e tmerrshme dhe realiteti është pikërisht e kundërta.

Luani

Gjëja më manipuluese që bën një Luan është të minimizojë sjelljen e vet duke u bërë i pafajshëm. Luanët janë të sigurt, por ndonjëherë egoja e tyre i bën të bëjnë gjëra që mund të kenë pasoja negative për të tjerët. Nëse një person i lindur në këtë shenjë bën diçka që do të ishte një fitore për ta dhe një humbje për dikë tjetër, ata do ta paraqesin atë si “të dobishme” për të dy.

Akrepi

Gjëja më manipuluese që bën një person i shenjës së Akrepit është të sillet sikur i është bërë padrejtësi dhe të kërkojë besnikëri pavarësisht gjithçkaje. Ai madje mund t’i japë fund lidhjes tuaj nëse nuk jeni dakord me të.

Bricjapi

Gjëja më manipuluese që bën një Bricjap është t’i bëjë njerëzit të ndihen budallenj. Bricjapi përdor njohuritë dhe aftësitë e veta si një mënyrë për të bërë dikë të bëjë atë që dëshiron Bricjapi. Një person i lindur nën këtë shenjë ka aftësinë të bëjë një person tjetër të ndihet i paaftë dhe në nevojë për udhëzime. Ai do të bëjë gjithçka për t’i bërë të tjerët të ndjekin planin e vet.

Peshqit

Gjëja më manipuluese që bëjnë njerëzit e kësaj shenje është të mos marrin përgjegjësi për veprimet e tyre. Sipas tyre, nuk kanë faj që ka ndodhur diçka apo që dikush është inatosur, sepse kanë bërë ç’të mundnin. Ndonjëherë ata krijojnë përshtypjen se nuk duhet të marrin asnjë përgjegjësi sepse janë “shumë kreativë dhe të veçantë”.

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix3 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix10 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix10 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix11 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar11 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar11 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix11 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore11 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix11 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook