Lidhu me ne

Sport

10 ekipe që (ndoshta) nuk e dinit që kanë fituar Champions League

Celtic (1967) – Mundi në finale Interin me rezultatin 2-1

Në prag të finales së Champions League mes Manchester City dhe Inter, do ju kujtojmë 10 ekipet që kanë fituar të paktën një Champions League në histori dhe që ndoshta nuk e dinit që e kanë një Kupë Evrope në vitrinat e tyre.

Feyenoord (1970) – Mundi në finale Celtic me rezultatin 2-0
Nottingham Forest (1979) – Mundi në finale Malmon me rezultatin 1-0
Nottingham Forest (1980) – Mundi në finale Hamburgun me rezultatin 1-0
Aston Villa (1982) – Mundi në finale Bayern Munchen me rezultatin 1-0
Hamburg (1983) – Mundi në finale Juventusin me rezultatin 1-0
Steaua e Bukureshtit (1986) – Mundi në finale me penallti Barcelonën
PSV Eindhoven (1988) – Mundi në finale Benfikën me penallti
Crvena Zvezda (1991) – Ekipi serb fitoi me penallti ndaj Olympique Marseille
Olympique Marseille (1993) – Mundi në finale 1-0 Milanin
Borussia Dortmund (1997) – Mundi në finale 3-1 Juventusin

MË TEPËR

Radar5 orë më herët

Arian Çani këshillon Ilir Metën: Ikni nga vendi, po ju vjen shpata e madhe

Gazetari Arjan Çani tha se hetimet e nisura ndaj Metës, Kryemadhit, Berishës apo zyrtarëve të tjerë të lartë është një...

Mix1 ditë më herët

Si të flemë më mirë në mot të nxehtë, sipas ekspertëve të gjumit

Studimet tregojnë se temperaturat e larta e bëjnë të vështirë të biesh në gjumë dhe të qëndrosh në gjumë, gjë...

Mix1 ditë më herët

Shenjat e zodiakut me të cilët Binjakët mund të krijojnë shoqëri të ngushtë

Një Binjak dhe një Binjak mund të krijojnë një miqësi që zgjat me vite, pa qenë nevoja të takohen shpesh...

Mix1 ditë më herët

Kuinoa: 5 përfitime befasuese që duhet t’i dini!

Kuinoa rrit humorin, ju ndihmon të qëndroni në formë. Kjo është arsyeja pse është më mirë të hani kuinoa më...

Mix1 ditë më herët

Si asnjëherë më parë, Bora Zemani “nxeh” rrjetin me pozat me bikini

Moderatorja Bora Zemani, foto e marre nga Instagrami i saj Moderatorja Bora Zemani është një nga personazhet më të komentuara...

Mix1 ditë më herët

Megi Pojani në Maldive/ Fotot provokuese me bikini të moderatores

Megi Pojani, foto e publikuar nga moderatorja Megi Pojani është një nga personazhet që gjithmonë tërheq vëmendjen e publikut. Ajo...

Kritike1 ditë më herët

Kecat që ulërinin si këlyshë ujqish për të shqyer Bashën, tani do poshtërohen nga ujku Berisha

Nga Artur Zheji Përfundimisht Sali Berisha dhe grupi i tij më i ngushtë, politik dhe ekonomik, janë vështirësisht të konkurrueshëm....

Kryesore1 ditë më herët

Çfarë beteje do të bëjë Basha në vijim, juridike apo elektorale?

Nga Eduard Zaloshnja Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, që ia dha zyrtarisht Berishës vulën e PD-së, Basha i mbetur...

Mix1 ditë më herët

Miley Cyrus flet si rrallë herë për të atin: Unë i kam ngjarë atij, është narcist

Miley Cyrus tha se ajo “trashëgoi narcizmin” nga babai i saj, Billy Ray Cyrus, mes dramës së tyre familjare që...

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e quan Taylor Swift të bukur por liberale

Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump është në epokën e tij të “Reputacionit”. Ish-presidenti mendon për...

Facebook