Lidhu me ne

Mix

Google Pixel 8: Konfirmohet shpejtësia e karikimit të baterisë

Google Pixel 8: Konfirmohet shpejtësia e karikimit të baterisë

Google Pixel 8 është flamuri i ri i gjigantit Mountain View i cili do të prezantohet pas disa muajsh. Debutimi i këtij terminali është planifikuar për në tetor, por sot, falë faqes së internetit Wireless Power Consortium, zbulojmë se do të ketë karikim me valë 12W.

Google Pixel 8 do të mbështesë karikimin me valë 12 W
Siç mund të shihet nga pamja e ekranit e zbuluar në rrjet (dhe e bashkangjitur më poshtë) zbulojmë se telefoni Google me numër modeli GKWS6 së shpejti do të dalë në treg me emrin komercial Pixel 8. Kjo pajisje nuk do të mbështesë karikimin me valë Qi2 standard, por do të ketë versionin e mëparshëm (v1.2.4), ashtu si paraardhësi i tij, Pixel 7 i vitit 2022. Edhe dizajni i këtij flamuri fantazmë duket i ngjashëm me atë të parë më parë.

Deri më sot kemi mësuar se Pixel 8 do të ketë një ekran të teknologjisë OLED 6.16 inç, rezolucion FullHD+ prej 2268×1080 piksele. Modeli Pro, nga ana tjetër, do të jetë 6.7 inç i madh, do të ketë skaje të lakuara (në krahasim me përsëritjen e vaniljes) dhe do të mundësohet nga procesori i gjeneratës së tretë Google Tensor G3.

Në pjesën e përparme fotografike, megjithatë, do të gjejmë një kamerë kryesore Samsung GN2 me një sensor 1/1.12 inç, rezolucion 50 megapiksel. Sidoqoftë, në versionin Pro, do të ketë gjithashtu një termometër të integruar në kapakun e pasmë që synon matjen e temperaturës së njerëzve ose objekteve. Së bashku me flamurët do të shohim orën inteligjente të re Pixel Watch 2 me çip të brendshëm Snapdragon W5.

Nëse dëshironi topin e gamës 2022, Pixel 7 Pro, dijeni që është në shitje në Amazon me çmimin special prej 834,61 €, përfshirë kostot e transportit. Nxitoni sepse është një ofertë e shkëlqyer për aparatin më ekskluziv të gjigantit Mountain View. Dorëzimi është i shpejtë, ka një garanci dyvjeçare me asistencë teknike të dedikuar, gjithmonë aktive, nga gjashtë deri në mesnatë, përmes chat-it ose telefonit, dhe dijeni që pagesa mund të shtyhet me këste komode me Cofidis ose me sistemin e brendshëm të faqes.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Radar9 orë më herët

Basha takim me bizneset: Ekonomia e kapur nga interesat e një grupi! Duhet Reformë Zgjedhore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur, paraditen e sotme, në njësinë administrative numër 8 në Tiranë, në lagjen...

Radar9 orë më herët

Kina merr përsipër rindërtimin e Sirisë

Shtrëngimi i duarve mes Xi Jinping dhe Bashar al-Assad tregon shumë më tepër se fundi i izolimit të Sirisë që...

Mix9 orë më herët

Cilat janë përfitimet shëndetësore të spinaqit?

Nga të gjitha perimet jeshile me gjethe, spinaqi është një nga ato më të njohura dhe më të konsumuara. Mund...

Mix9 orë më herët

3 arsye të vërteta pse gratë tradhtojnë

Kultura mashkullore na ka mësuar se tradhtia është mashkullore. Në fakt, kjo është një gënjeshtër e madhe. Para së gjithash,...

Mix9 orë më herët

Diferenca ideale e moshës në çift sipas prezantueses së njohur amerikane Emma Willis!

Prezantuesja e njohur amerikane, Emma Willis, mendon se mund ta ketë zbuluar sekretin për t’u dukur gjithnjë e re, edhe...

Mix9 orë më herët

3 këshilla për të jetuar të lumtur

Lumturia është një gjendje e natyrshme e trurit dhe prodhohet nëse veprojmë në mënyrën e duhur. Ja disa këshilla praktike...

Mix9 orë më herët

Miley Cyrus bëhet brune për herë të parë pas 10 vitesh

Miley Cyrus është kthyer në rrënjët e saj. Ish-ylli i “Hannah Montana”, e cila u bë e famshme me look-un...

Mix9 orë më herët

7 gjëra të thjeshta që mund t’ju bëjnë më të lumtur

Lumturia është diçka për të cilën mendojmë shumë. Ka qenë një gur themeli i kulturës sonë që nga fillimi. Megjithëse...

Radar10 orë më herët

Qëllimi i Berishës, të fitojë betejën ndaj Bashës jo ndaj Ramës!

Analisti Ergys Mërtiri tha se Berisha në zgjedhjet e pjesshme lokale në Kukës nuk kishte si qëllim të mundte Edi...

Kritike10 orë më herët

Arlind Qori: Opozita ka marrë fund, Rama po të dojë mund të fitojë dhe zgjedhjet brenda PD-së

Kreu i “Lëvizja Bashkë”, Arlind Qori duke komentuar fitoren e Partisë Socialiste në Bashkinë Kukës thotë se me këtë rezultat,...

Facebook