Lidhu me ne

Mix

Motorola prezanton RAZR 40 dhe RAZR 40 Ultra

Motorola prezanton RAZR 40 dhe RAZR 40 Ultra

Motorola ka prezantuar dy smartfonë të rinj të palosshëm. RAZR 40 dhe RAZR 40 Ultra ndajnë disa veçori, siç është ekrani kryesor (i brendshëm). Megjithatë, prodhuesi ka zgjedhur procesorë dhe kamera të ndryshme për të ofruar më shumë zgjedhje për përdoruesit.

Motorola RAZR 40 dhe RAZR 40 Ultra
Motorola RAZR 40 Ultra është padyshim modeli më i mirë. Ekrani i brendshëm pOLED (FlexView) ka një diagonale prej 6,9 inç (2640×1080 piksele dhe shpejtësi të ndryshueshme rifreskimi deri në 165 Hz), ndërsa ekrani i jashtëm pOLED (QuickView) ka një diagonale prej 3,6 inç (1056×1066 pikselë dhe refresh të ndryshueshme shpejtësia deri në 144 Hz), më e madhja ndonjëherë për një smartphone të palosshëm.

Pajisjet harduerike përfshijnë gjithashtu procesorin Snapdragon 8+ Gen 1, 8/12 GB RAM LPDDR5, 256/512 GB hapësirë ​​ruajtëse UFS 3.1, kamerën e përparme 32 megapikselë, kamerat e pasme 12 dhe 13 megapikselë, lidhjen Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 , GPS, NFC dhe 5G, port USB Type-C, altoparlantë stereo me Dolby Atmos, lexues anësor të gjurmëve të gishtave dhe bateri 3800 mAh me karikim të shpejtë 33 Watt dhe wireless 5 Watt.

RAZR 40 Plus është tashmë i disponueshëm në ngjyrat Infinite Black, Viva Magenta dhe Glacier Blue. Çmimi i versionit me 8 GB RAM dhe 256 GB hapësirë ​​ruajtëse është 1,199,99 euro, i njëjtë me RAZR 2022 të mëparshëm.

Motorola RAZR 40 ka gjithashtu një ekran të brendshëm 6.9 inç, por shpejtësia e rifreskimit është 144 Hz. Ekrani i jashtëm, nga ana tjetër, ka një diagonale prej 1.47 inç (194×368 piksele dhe shpejtësia e rifreskimit 60 Hz). Pajisjet harduerike përfshijnë gjithashtu procesorin Snapdragon 7 Gen 1, 8/12 GB RAM LPDDR4X, 128/256 GB hapësirë ​​ruajtëse UFS 2.2, kamerën e përparme 32 megapikselë, kamerat e pasme 64 dhe 13 megapikselë, baterinë 4,200 mAh 33 watt dhe karikim të shpejtë. 5 Watt wireless.

RAZR 40 do të ofrohet në ngjyrat Sage Green, Summer Lilac dhe Vanilla Cream. Motorola nuk ka komunikuar disponueshmërinë dhe çmimin.

MË TEPËR

Mix2 minuta më herët

9 ëndrrat më të zakonshme/ Psikologu shpjegon kuptimin e tyre

Për të përditshmen britanike The Independent, psikologu Ian Wallace (i cili ka interpretuar më shumë se 150 mijë ëndrra në...

Kryesore5 minuta më herët

Pse SPAK duhet të merret me aferën McGonigal?

Nga ELVI FUNDO Sipas mediave në SHBA, ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal ka pranuar akuzat. Ai ka bashkëpunuar...

Mix11 minuta më herët

Russell Brand iniston në pafajësinë e tij…

Russell Brand këmbëngul se është i pafajshëm pavarësisht ankesave që janë bërë kundër tij. Aktori është akuzuar nga pesë gra...

Mix15 minuta më herët

A ju shëndosh rrushi? Njihuni me përfitimet shëndetësore prej tij

Rrushi është një nga frutat më të ëmbla të stinës së vjeshtës, i shijshëm dhe i pasur me veti ushqyese....

Mix17 minuta më herët

Mikrobet në furçën e dhëmbëve, rreziqet që sjellin në shëndet

Shëndeti oral është një aspekt i rëndësishëm i shëndetit të njeriut. Për të ruajtur dhe mbrojtur dhëmbët, është e rëndësishme...

Mix30 minuta më herët

Historia e suksesit të Anna Wintour që shkollën e braktisi kur ishte 16 vjeç

Nga një fëmijëri e privilegjuar në kopshtet Phillimore, sot një nga zonat më të shtrenjta të Londrës. Nga marrëdhënia e...

Radar11 orë më herët

Çfarë tha Bledi Mane që e acaroi kaq shumë Tik Lapajn ?!

Adriatik Lapaj e kërcënon/ Bledi Mane i përgjigjet: Ta grisa cipën e hipokrizisë Adriatik Lapaj ka kërcënuar se do të...

Radar11 orë më herët

Zëri i Amerikës: McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë, kontaktet me Ramën dhe Duçkën

Mcgonigal dhe Rama Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte fshehur faktin që kishte marrë 225,000...

Radar11 orë më herët

“Charles McGonigal pranon fajësinë”, Departamenti i Drejtësisë në SHBA: Fshehu faktet për marrjen e 225 mijë dollarëve

Charles McGonigal Departamenti i Drejtësisë në SHBA, Distrikti i Columbia ka njoftuar se ish-agjenti i FBI, Charles McGonigal ka pranuar...

Radar11 orë më herët

Raportime për kërcënim me jetë të kreut të KMSH

Bujar Spahiu është kërcënuar me jetë për të dhënë dorëheqjen nga drejtimi i i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë. Burime diplomatike,...

Facebook