Lidhu me ne

Kryesore

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Sejamini “zbulon” planin e Bashës për zgjedhjet 2025: DoFotomontazh: Sejamini-Basha

Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në krye të PD-së, është që të zgjidhet deputet në zgjedhjet parlamentare të vitit 2025 dhe të hyjë edhe në një qeveri me Edi Ramën, nëse ky i fundit nuk bën numrat për të formuar vetëm kabinetin qeveritar.

Biseda në studio:

Rakipi: Sula nuk ka qëllim që të bëhet kryetar dhe as të shkojë te Berisha. Koreshi po ashtu. Të gjithë të tjerët, duan që të ikë Berisha, vetëm një po vrapon për ta zënë vendin. Po më mirë të humbasin përballë Ramës në 2025 dhe të zgjedhin një kryetar. Po nëse do një copë ndërmarrje Basha, le ta marrë. Ai shkoi dhe mori lesh në zgjedhje. Ai nuk mori asgjë mo… Këta nesër dhe mund të mbyllen, rreziku i kësaj partie është i madh. Nuk ka faj Lul Basha mo, ai ka mësuar atë se çka kanë bërë këta në 30 vite dhe thotë: Pse mos të kem dhe unë. Po do që Lul Bashën ta zgjedhin që nesër, hajde votojmë dhe ne.

Mërtiri: Këta nuk kanë një projekt politik.

Sula: Ne kemi projekt të ri, organizim, fytyra të reja.

Mërtiri: Këto janë llogje. Si do të vijnë fytyra të reja, kur s’e di se kush është kryetari?

Sula: Si do të vijë mo?!

Rakipi: A nuk e kishe këtë dhimbje 1 vit më parë kur nuk kishte kretar PD?

Mërtiri: Kisha mo.

Rakipi: Pse nuk e the pra?!

Mërtiri: Këto probleme pse nuk i ke thënë më parë?

Sula: I kam thënë gjithmonë.

Sula: Nëse grupet e punës nuk do të riorganizojnë partinë, s’do ta njoh rezultatin.

Sejamini: Më vjen keq, por pas një viti e gjysmë që ju kanë sjellë vërdallë, Basha do të zgjidhet kryetar. A do të largoheni nga grupi parlamentar?

Sula: Patjetër.

Koreshi: Po. Ajo çka do të bëhet, do të bëhet para datës 29 korrik. Ne do të punojmë për këtë gjë, jo me të fortë, si ata të fortët. Sot në Lushnjë kemi marrë 4 këshilltarë dhe Berisha po ashtu. Njerëzit thonë: “Bëni maksimumin dhe kuptojmë se Berisha duhet të hapë rrugën, por mos na e sillni Bashën.”

Sejamini: Projekti i Bashës është shumë i thjeshtë, do që të bëhet deputet në vitin 2025. Ata duan që të kenë një parti të vogël. Ju ngatërroheni sikur ai ka projekt për të sjellë opozitën në pushtet. PD nuk e rrëzoi dot Ramën kur ishit të bashkuar. Rama do frymë për t’u rrëzuar. Basha nuk ka qëllim për të bërë një parti për të fituar zgjedhjet. Madje ai do të hyjë në qeveri me zotin Ramën në 2025, nëse ky i fundit nuk merr numrat. 

Koreshi: Nëse ndodh kjo gjë, ju bëftë pushka top.

MË TEPËR

Mix2 minuta më herët

Publikohet traileri i filmit të ri nga Disney, “Descendants: The Rise of Red” ku luan edhe Rita Ora

Filmi i quajtur “Descendants: The Rise of Red”, vendos vajzën e ‘Mbretëreshës së Zemrave’ përpara dhe në qendër dhe trailer-i...

Mix6 minuta më herët

Frutat më të mira për rënie në peshë

Frutat janë pjesë e domosdoshme e një regjimi ushqimor që të ndihmon të humbasësh kilogramët e tepërt. Por ka disa...

Mix8 minuta më herët

Si të dalloni nëse karkalecat e detit janë të freskët

Karkalecat janë një nga produktet më të shijshme dhe më të konsumuara të detit gjatë stinës së verës.https://b3507b3e3c6a41489e39c6d14c30e626.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html Ato na...

Mix9 minuta më herët

Tensioni i lartë i gjakut – Cilat janë ushqimet që e rrisin më tepër

Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj, tensioni i lartë i...

Mix11 minuta më herët

Kur duhet pirë qumështi – Në mëngjes apo në mbrëmje?

Qumështi është një nga produktet më të konsumueshme të bulmetit. Megjithatë, koha e pirjes së tij është thelbësore në përthithjen...

Temporal24 minuta më herët

Ndryshimet e Partisë Demokrate dhe asaj Republikane ndër vite

Shtetet e Bashkuara kanë dy parti të mëdha: atë Demokrate dhe atë Republikane. Zëri i Amerikës i hedh një vështrim...

Mix27 minuta më herët

Në limitet e censurës, Wanda Nara publikon foton “hot”

Vanda Nara ka menduar që të ndezë rrjetin me një tjetër postim tepër të nxehtë, madje në limitet e censurës....

Mix12 orë më herët

Këto janë tre smartfonët më të mirë për të shkrepur foto natën

Këtu janë tre telefonat inteligjentë më të mirë për fotografitë gjatë natës, të disponueshëm aktualisht në treg. Më i miri...

Mix12 orë më herët

Samsung Galaxy Ring, ja sa mund të kushtojë

Një çmim midis 300 dhe 350 dollarë dhe një abonim mujor prej 10 dollarë. Ky do të ishte shpenzimi i...

Radar12 orë më herët

SPAK po i heton pasurinë? Noka: Kam vetëm një apartament dhe makinë me kredi

Flamur Noka Demokrati Flamur Noka ka deklaruar se nuk është në dijeni që SPAK ka nisur një hetim pasuror në drejtim të...

Facebook