Lidhu me ne

Kryesore

Rama i merr shqiptarët për budallenj: Inceneratorët punojnë!

Rama i merr shqiptarët për budallenj: Inceneratorët punojnë!

Kryeministri Edi Rama në një konferencë për mediat këtë herë nuk u është shmangur pyetjeve për aferën e shekullit, atë të inceneratorëve.

Rama u ka hedhur hi syve shqiptarëve duke thënë se inceneratorët punojnë, ku e vërteta është se ai i Tiranës nuk ekziston, ai i Fierit është jashtë funksionit dhe ai i Elbasanit është në remont dhe do një kosto prej 2 milionë eurosh për t’u mbajtur ndezur, shkruan

“Kur kam qenë kryetar bashkie s’e kam bërë dot se ishte shumë e lartë. Nuk mund t’u kërkohej qytetarëve tarifë. Ato punojnë, Fieri ka nevojë për një pjesë të fundit se u ndërpre nga sekuestrimi, do ta marrë Bashkia e Fierit dhe do të funksionojë. Do t’i bëjmë të gjitha siç është plani për t’i bërë. Nuk e kuptoj pyetjen. Nga mënyra si e thoni ju është sikur janë 130 milionë që të bëhet çdo gjë nga e para. Shqipëria ka qenë e mbytur nga plehrat”, ka thënë Rama.

MË TEPËR

Radar8 orë më herët

Basha takim me bizneset: Ekonomia e kapur nga interesat e një grupi! Duhet Reformë Zgjedhore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur, paraditen e sotme, në njësinë administrative numër 8 në Tiranë, në lagjen...

Radar9 orë më herët

Kina merr përsipër rindërtimin e Sirisë

Shtrëngimi i duarve mes Xi Jinping dhe Bashar al-Assad tregon shumë më tepër se fundi i izolimit të Sirisë që...

Mix9 orë më herët

Cilat janë përfitimet shëndetësore të spinaqit?

Nga të gjitha perimet jeshile me gjethe, spinaqi është një nga ato më të njohura dhe më të konsumuara. Mund...

Mix9 orë më herët

3 arsye të vërteta pse gratë tradhtojnë

Kultura mashkullore na ka mësuar se tradhtia është mashkullore. Në fakt, kjo është një gënjeshtër e madhe. Para së gjithash,...

Mix9 orë më herët

Diferenca ideale e moshës në çift sipas prezantueses së njohur amerikane Emma Willis!

Prezantuesja e njohur amerikane, Emma Willis, mendon se mund ta ketë zbuluar sekretin për t’u dukur gjithnjë e re, edhe...

Mix9 orë më herët

3 këshilla për të jetuar të lumtur

Lumturia është një gjendje e natyrshme e trurit dhe prodhohet nëse veprojmë në mënyrën e duhur. Ja disa këshilla praktike...

Mix9 orë më herët

Miley Cyrus bëhet brune për herë të parë pas 10 vitesh

Miley Cyrus është kthyer në rrënjët e saj. Ish-ylli i “Hannah Montana”, e cila u bë e famshme me look-un...

Mix9 orë më herët

7 gjëra të thjeshta që mund t’ju bëjnë më të lumtur

Lumturia është diçka për të cilën mendojmë shumë. Ka qenë një gur themeli i kulturës sonë që nga fillimi. Megjithëse...

Radar10 orë më herët

Qëllimi i Berishës, të fitojë betejën ndaj Bashës jo ndaj Ramës!

Analisti Ergys Mërtiri tha se Berisha në zgjedhjet e pjesshme lokale në Kukës nuk kishte si qëllim të mundte Edi...

Kritike10 orë më herët

Arlind Qori: Opozita ka marrë fund, Rama po të dojë mund të fitojë dhe zgjedhjet brenda PD-së

Kreu i “Lëvizja Bashkë”, Arlind Qori duke komentuar fitoren e Partisë Socialiste në Bashkinë Kukës thotë se me këtë rezultat,...

Facebook