Lidhu me ne

Mix

Nga Elon Musk, te Jeff Bezos dhe Bill Gates, “Forbes” publikon listën e 10 më të pasurve në botë

Nga Elon Musk, te Jeff Bezos dhe Bill Gates, “Forbes” publikon

Revista amerikane “Forbes” ka publikuar listën e personave më të pasur në botë, të cilët kanë një ndikim shumë të madh në ekonomi dhe aspektet e tjera të jetës publike.

Kreu i Teslës, Elon Musk, renditet i pari në listën që përfshin në total 2640 persona. Musk me një pasuri që vlerësohet të jetë rreth 238 miliardë dollarë, kaloi manjatin francez, Bernard Arnault, vetëm pak muaj më parë.  Pas Arnauld renditet Jeff Bezos. 

Ajo që bie në sy në këtë renditje është rikthimi në 10 të parë e Mark Zuckerberg, i cili korri ndjeshëm fitime falë rritjes së aksioneve të META, raportojnë mediat e huaja.

Lista 

1.Elon Musk

2. Bernard Arnault

3. Jeff Bezos

4. Larry Ellison

5. Ëarren Buffett

6. Bill Gates

7. Larry Page

8. Sergey Brin

9. Mark Zuckerberg

10. Steve Ballmer

MË TEPËR

Radar2 minuta më herët

“Demokratët Euroatlantikë”; pas vendimit për rekurs, Basha prezanton ndryshimet e reja në logon e PD

Pas vendimit për rekurs të Gjykatës së Apelit e cila i ktheu logon dhe vulën Sali Berishës, Lulzim Basha ka...

Mix5 minuta më herët

Blendi Salaj: Dëshiroj që fëmijën e tretë ta birësoj!

Gazetari Blendi Salaj ka deklaruar së fundmi se ai dhe partnerja e tij kanë menduar të birësojnë një fëmijë, edhe...

Mix7 minuta më herët

VIDEO : Shikoni reagimin e Giorgia Melonit kur takon Emmanuel Macron

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni u bë virale në rrjet pasi ka shtrënguar duart me presidentin francez Emmanuel Macron. Meloni ishte...

Mix9 minuta më herët

VIDEO – Joe Biden “humbet” sërish! Von Der Leyen e sheh me habi, Meloni nxiton për ta ndihmuar

Presidenti 81-vjeçar i SHBA-ve, Joe Biden, u pa duke u larguar gjatë një demonstrimi me parashutë në samitin e G7....

Radar6 orë më herët

Arian Çani këshillon Ilir Metën: Ikni nga vendi, po ju vjen shpata e madhe

Gazetari Arjan Çani tha se hetimet e nisura ndaj Metës, Kryemadhit, Berishës apo zyrtarëve të tjerë të lartë është një...

Mix1 ditë më herët

Si të flemë më mirë në mot të nxehtë, sipas ekspertëve të gjumit

Studimet tregojnë se temperaturat e larta e bëjnë të vështirë të biesh në gjumë dhe të qëndrosh në gjumë, gjë...

Mix1 ditë më herët

Shenjat e zodiakut me të cilët Binjakët mund të krijojnë shoqëri të ngushtë

Një Binjak dhe një Binjak mund të krijojnë një miqësi që zgjat me vite, pa qenë nevoja të takohen shpesh...

Mix1 ditë më herët

Kuinoa: 5 përfitime befasuese që duhet t’i dini!

Kuinoa rrit humorin, ju ndihmon të qëndroni në formë. Kjo është arsyeja pse është më mirë të hani kuinoa më...

Mix1 ditë më herët

Si asnjëherë më parë, Bora Zemani “nxeh” rrjetin me pozat me bikini

Moderatorja Bora Zemani, foto e marre nga Instagrami i saj Moderatorja Bora Zemani është një nga personazhet më të komentuara...

Mix1 ditë më herët

Megi Pojani në Maldive/ Fotot provokuese me bikini të moderatores

Megi Pojani, foto e publikuar nga moderatorja Megi Pojani është një nga personazhet që gjithmonë tërheq vëmendjen e publikut. Ajo...

Facebook