Lidhu me ne

Mix

I biri u kthye në vajzë, Elon Musk flet për ndarjen e dhimbshme me të: “Në shkollë i bënë shpëlarje truri”

I biri u kthye në vajzë, Elon Musk flet për ndarjen e dhimbshme

CEO i Tesla, Elon Musk ka rrëfyer disa të pathëna nga jeta dhë familja e tij në librin që pritet të dalë javën e ardhshme.

Në një fragment  të librit, miliarderi Musk pretendon se djali i tij, Javier, i cili vendosi të ndryshojë gjininë dhe të bëhet Vivian, pretendon se vajza e tij është një komuniste e flaktë dhe fajëson shkollën  që  ndoqi për bindjet e saj politike.

Musk pretendon se vajza e tij “komuniste”, Vivian beson se “kushdo që është i pasur është i keq” dhe akuzon shkollën e mesme private Santa Monica Crossroads për “shpëlarje truri” të saj.

Këto komente janë publikuar në një fragment të biografisë së Musk, redaktuar nga autori Walter Isaacson.

Për Musk, largimi nga vajza e tij transgjinore ishte e dhimbshme. Fëmija 19-vjeçar i Musk ndryshoi gjininë vitin e kaluar, nga djalë në vajzë. Emri në letërnjoftimin e saj është Vivian Jenna Wilson, me nënvizimin në dokumentet ligjore se “nuk dëshiron të ketë më asgjë” me babain e saj miliarder.

I biri u kthye në vajzë, Elon Musk flet për ndarjen e dhimbshme

MË TEPËR

Kioske5 orë më herët

Për Belerin e ka fajin Berisha e Meta? Po për Parlamentin me kriminelë kush e ka?

Në një intervisë për News 24, ministrja e Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali ka përsëritur sërish variantin e shumicës për...

Radar6 orë më herët

Çështja McGonigal/ Berisha: Mediat lëpirëse të Ramës mashtrojnë shqiptarët

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar lidhur me lidhur me pasqyrimin që kanë pasur media të ndryshme në vend për skandalin...

Mix6 orë më herët

9 ëndrrat më të zakonshme/ Psikologu shpjegon kuptimin e tyre

Për të përditshmen britanike The Independent, psikologu Ian Wallace (i cili ka interpretuar më shumë se 150 mijë ëndrra në...

Kryesore6 orë më herët

Pse SPAK duhet të merret me aferën McGonigal?

Nga ELVI FUNDO Sipas mediave në SHBA, ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal ka pranuar akuzat. Ai ka bashkëpunuar...

Mix6 orë më herët

Russell Brand iniston në pafajësinë e tij…

Russell Brand këmbëngul se është i pafajshëm pavarësisht ankesave që janë bërë kundër tij. Aktori është akuzuar nga pesë gra...

Mix6 orë më herët

A ju shëndosh rrushi? Njihuni me përfitimet shëndetësore prej tij

Rrushi është një nga frutat më të ëmbla të stinës së vjeshtës, i shijshëm dhe i pasur me veti ushqyese....

Mix6 orë më herët

Mikrobet në furçën e dhëmbëve, rreziqet që sjellin në shëndet

Shëndeti oral është një aspekt i rëndësishëm i shëndetit të njeriut. Për të ruajtur dhe mbrojtur dhëmbët, është e rëndësishme...

Mix6 orë më herët

Historia e suksesit të Anna Wintour që shkollën e braktisi kur ishte 16 vjeç

Nga një fëmijëri e privilegjuar në kopshtet Phillimore, sot një nga zonat më të shtrenjta të Londrës. Nga marrëdhënia e...

Radar17 orë më herët

Çfarë tha Bledi Mane që e acaroi kaq shumë Tik Lapajn ?!

Adriatik Lapaj e kërcënon/ Bledi Mane i përgjigjet: Ta grisa cipën e hipokrizisë Adriatik Lapaj ka kërcënuar se do të...

Radar17 orë më herët

Zëri i Amerikës: McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë, kontaktet me Ramën dhe Duçkën

Mcgonigal dhe Rama Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte fshehur faktin që kishte marrë 225,000...

Facebook