Lidhu me ne

Mix

I biri u kthye në vajzë, Elon Musk flet për ndarjen e dhimbshme me të: “Në shkollë i bënë shpëlarje truri”

I biri u kthye në vajzë, Elon Musk flet për ndarjen e dhimbshme

CEO i Tesla, Elon Musk ka rrëfyer disa të pathëna nga jeta dhë familja e tij në librin që pritet të dalë javën e ardhshme.

Në një fragment  të librit, miliarderi Musk pretendon se djali i tij, Javier, i cili vendosi të ndryshojë gjininë dhe të bëhet Vivian, pretendon se vajza e tij është një komuniste e flaktë dhe fajëson shkollën  që  ndoqi për bindjet e saj politike.

Musk pretendon se vajza e tij “komuniste”, Vivian beson se “kushdo që është i pasur është i keq” dhe akuzon shkollën e mesme private Santa Monica Crossroads për “shpëlarje truri” të saj.

Këto komente janë publikuar në një fragment të biografisë së Musk, redaktuar nga autori Walter Isaacson.

Për Musk, largimi nga vajza e tij transgjinore ishte e dhimbshme. Fëmija 19-vjeçar i Musk ndryshoi gjininë vitin e kaluar, nga djalë në vajzë. Emri në letërnjoftimin e saj është Vivian Jenna Wilson, me nënvizimin në dokumentet ligjore se “nuk dëshiron të ketë më asgjë” me babain e saj miliarder.

I biri u kthye në vajzë, Elon Musk flet për ndarjen e dhimbshme

MË TEPËR

Mix7 orë më herët

3 këshilla si të jeni pozitivë

Mendimet dhe ndjenjat negative na shpërqendrojnë nga aktivitetet e përditshme të jetës. Në një kohë të shkurtër, mendja fillon të...

Mix7 orë më herët

Menopauza dhe dieta: kush tha që nuk mund të zvogëloni belin?

Në menopauzë është normale shtimi i disa kilogramëve të tepërt, i cili pozicionohet mbi të gjitha në vijën e belit,...

Mix7 orë më herët

9 arsye pse meshkujt tradhtojnë femrat që duan

Është shumë më e lehtë të nisësh një lidhje, sesa ta mbash në këmbë me kalimin e kohës, dhe ndër...

Mix7 orë më herët

Ja si ndikon cikli menstrual në gjumin tuaj

Po luftoni për të fjetur? Mund të jetë për shkak të ciklit tuaj menstrual. Rreziku i pagjumësisë gjatë gjithë jetës...

Mix7 orë më herët

A është një dietë vegjetariane e shëndetshme për fëmijët?!

. Akademia e Ushqyerjes dhe Dietologjisë gjithashtu thekson se një dietë vegjetariane Që nga viti 1995, numri i fëmijëve në...

Mix9 orë më herët

Chade Murray konfirmon rikthimin në “Freaky Friday 2”

Chad Michael Murray po kthehet si Jake në vazhdimin e “Freaky Friday”! Lajmi se Murray, ishte në xhirimet e vazhdimit...

Radar9 orë më herët

Kolapsi global/ Elon Musk: Dështimi më i madh i IT në histori

Elon Musk thotë se kolapsi global në sistemet dixhitale është një dështim i madh. Manjati amerikan komentoi shkurtimisht në një...

Mix9 orë më herët

Këto shenja horoskopi debatojnë rrallë me partnerët

FOTO: SHUTTERSTOCK / PANACREATIVE STUDIO AND ARTULINA VIA CANVA Dihet që mosmarrëveshjet apo zënkat mes partnerëve janë të pashmangshme, pavarësisht...

Radar9 orë më herët

Rama jep këshilla për të rinjtë: Kate Winslet punonte në sallameri përpara se të merrte rolin te Titanic

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me sipërmarrësit, dhe me drejtuesit e shkollave profesionale në vend. Rama tha...

Radar14 orë më herët

Crowdstrike dhe Microsoft: Çfarë dimë për ndërprerjet globale të IT

Një ndërprerje masive e IT-së ka shkaktuar kaos në mbarë botën, me banka të mëdha, media dhe linja ajrore mes...

Facebook