Lidhu me ne

Kryesore

“Lulzim Brava, një peng që zbaton skenarët e hartuara në zyrat e Ramës “

Berisha: Lulzim Brava, një peng që zbaton skenarët e hartuara në zyrat e Ramës

Berisha: Lulzim Brava, një peng që zbaton skenarët e hartuara

Kreu i PD, Sali Berisha foli mbi lëvizjet e Lulzim Bashës, i cili zëvendësoi Gazment Bardhin me Flutura Açkën.

Sipas Berishës, i ftuar në A2CNN, ky është një akt i diktuar nga kryeministri Rama, ndërsa Bashën e konsideroi thjesht si një peng që zbaton skenarët, që sipas tij, hartohen në zyrat e Kryeministrit.

“Është gjithçka një akt i diktuar nga Edi Rama në shkelje flagrante të ligjeve të Parlamentit dhe Lulzim Brava është thjesht një peng që zbaton skenarët, të cilat hartohen në zyrat e Ramës.

Parlamenti ka një rregullore dhe ajo është ligji i funksionimit të institucionit që voton ligje. Ajo rregullore përcakton si kristali se kreu i Grupit Parlamentar zgjidhet me votat e anëtarëve të grupit parlamentar.

Kështu që me asnjë akt përveçse me votimin e deputetëve të PD nuk mund të zëvendësohet kreu i Grupit Parlamentar.”, u shpreh Berisha.

MË TEPËR

Aktualitet2 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport2 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix2 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Kryesore2 ditë më herët

Këta nuk të vrasin…

Lutfi Dervishi  Këta nuk të vrasin… Ky është argumenti që dëgjon rëndom kur flet për bëmat e qeverisë. U duhet...

Radar2 ditë më herët

Nevoja urgjente për të mbrojtur qytetarët nga shitja e hiçit

Klodian Tomorri Një njeri me NIPT hap fjalë se po merr leje për një projekt ndërtimi. Mjafton vetëm kaq dhe...

Kryesore6 ditë më herët

Rama mbështet Veliajn: Edhe ai s’di gjë se çfarë bëjnë drejtorët

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin e zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të Bashkisë së Tiranës nga SPAK, ku...

Mix1 javë më herët

Cila është dieta më e mirë për ju, bazuar në moshën që keni

Miti më i madh që shumica e njerëzve vazhdojnë e besojnë, është se diçka e quajtur “dieta e përsosur” ekziston!...

Radar1 javë më herët

Ola Xama: Drejtorët e Veliajt bënë tender edhe për të rregulluar kanalizimet te Kodra e Diellit ku banojnë bashkë me Veliajn

Drejtorët e arrestuar të bashkisë së Tiranës, si Redi Molla dhe Mariglen Qato, i kanë banesat e tyre, në një...

Mix1 javë më herët

Akuzat e ngritura ndaj Sean ‘Diddy’ Combs

Sean “Diddy” Combs,  po përballet me padi të shumta civile që e akuzojnë atë për trafik se*sual, abuzim se*sual dhe përdh*nim. Paditë...

Radar1 javë më herët

Pse Veliaj po sillet si fajtor

Në bashkinë e Tiranës, me të njëjtën lehtësi idiote që vendosën të vjedhin po mundohen të fshehin edhe ngjarjen. Po...

Facebook