Lidhu me ne

Kryesore

Rrugët, 3 milionë euro kilometri me Berishën, 22 milionë euro me Ramën !

Rrugët, 3 milionë euro kilometri me Berishën, 22 milionë euro me Ramën

Sa kanë paguar shqiptarët për 1 kilometër rrugë gjatë kohës që Kryeministër ishte Berisha dhe sa paguajnë sot kur në krye të qeverisë është Rama? Berisha jep përgjigjen.

Kryetari i PD, Prof.Dr.Sali Berisha bëri thirrje nga Kukësi se vota për Emri Vatën në zgjedhjet për Kryetarin e Bashkisë të jetë një mesazh i fuqishëm që banorët e kësaj zone i dërgojnë të gjithë shqiptarëve për të ndalur rrokullisjen e madhe dhe për të nisur kthesën e madhe.

Berisha u shpreh se vendi ka nevojë të madhe për një kthesë dhe le të jetë Kukësi stacioni ku ndalet rrokullisja e madhe e vendit, ku ndalon shpërbërja e Shqipërisë dhe largimi masiv i shqiptarëve.

Berisha tha se, Rruga e Kombit e ka nxjerrë 4 herë veten deri tani, por qytetarët vazhdojnë të paguajnë taksën. Ai deklaroi se PD është për taksa të ulëta dhe heqjen e taksës së Rrugës së Kombit.

Kryetari i PD denoncoi grabitjen që u bëhet shqiptarëve me rrugët nga qeverisja e Ramës. Ai deklaroi se Rama ka investuar në ndërtimin e rrugëve një shumë rreth 2.2 miliardë dolarë dhe e gjithë kjo shumë është ndarë mes vetëm 5 kompanive të gjitha pjesë e klientelës së tij. Një kilometër në Unazën e Madhe është ndërtuar me 3 milionë euro kilometri gjatë qeverisjes së PD, por tani po ndërtohet me 22 milionë euro kilometri. Ndërtimi i Unazës së Madhe ndahet në lote vetëm për të vjedhur të gjithë.

Berisha denoncoi kriminalizmin që Rama i ka bërë invetsimeve strategjike si në rastin e Pëllumb Gjokës Pëllumb Gjoka vrau të moshuarën 90-vjeçare për t’i grabitur tokën dhe Rama i dha statusin e inevestitorit stretegjik për të ndërtuar mbi 300 mijë metra karorë tokë që kishte grabitur.

Berisha u shpreh se investitorë të tillë banditë përjashtohen nga taksat nga Rama për të ndërtuar parajsën e mbi paratë e drogës.

MË TEPËR

Mix12 orë më herët

Ja cilat ushqime kanë magnez

13 ushqime që përmbajnë nivel të lartë magnezi Personat me diabet tip 2, tension të lartë të gjakut ose sëmundje...

Mix13 orë më herët

Vokswagen nuk është më konkurrues, nisin shkurtimet

Volkswagen ka nisur shkurtimet e punonjësve, pasi nuk rezulton më konkurruese. Programi i kursimit prej 10 miliardë eurosh (10.9 miliardë...

Mix13 orë më herët

Horoskopi për nesër

Dashi: Këtë javë, vendosmëria dhe përpjekjet tuaja nuk do të kalojnë pa u vënë re, gjë që mund të përkthehet në...

Mix13 orë më herët

Makina më e mirë e 2024/ Nga BMW seria 5 tek Toyota C-HR, 7 finalistet në garën e fortë

Me shpalljen e 7 finalistëve ka nisur numërimi mbrapsht për dhënien e një prej çmimeve më të rëndësishme në sektorin...

Mix13 orë më herët

Çorba e Hasit, receta tradicionale shqiptare trashëguar ndër shekuj

Çorba e Hasit është një ndër recetat më të vjetra, të trashëguara brez pas brezi të kuzhinës shqiptare, specialitet i...

Mix3 ditë më herët

Infeksionet e veshit, faktet dhe zgjidhjet e mira natyrale

Infeksionet e veshit kanë tendencë të ndodhin më shumë në vjeshtë dhe në dimër sepse problemet shëndetit, si të ftohtit...

Mix3 ditë më herët

3 lloje të ndryshme të dhimbjeve të fytit/ Mënyra më e mirë për të trajtuar secilën prej tyre

Foto ilustruese Nëse keni një rast të dhimbjes së fytit, kjo mund të nënkuptojë se është e dhimbshme për të gëlltitur,...

Mix3 ditë më herët

Shkrimi origjinal i David Bowie për dy tekste këngësh del në ankand për 100 mijë paund

Fleta me tekstin e David Bowie që ka dalë në ankand Fleta e teksteve të shkruara me dorë të këngëtarit...

Mix3 ditë më herët

Gigi Hadid reagon sërish për Palestinën

Modelja Gigi Hadid, me prejardhje nga Palestina ka shprehur swrish mbështetjen për vendin e saj pas sulmeve nga qeveria Izraelite....

Mix4 ditë më herët

A e dini sa kushton një veshkë, mëlçia apo zemra? Ja lista e plotë me çmimet e organeve të trupit

Nuk është praktikë e pa dëgjuar transplanti i organeve. Mirëpo gjetja e organit, e aq më tepër përputhshmëria e tij...

Facebook