Lidhu me ne

Kryesore

Rrugët, 3 milionë euro kilometri me Berishën, 22 milionë euro me Ramën !

Rrugët, 3 milionë euro kilometri me Berishën, 22 milionë euro me Ramën

Sa kanë paguar shqiptarët për 1 kilometër rrugë gjatë kohës që Kryeministër ishte Berisha dhe sa paguajnë sot kur në krye të qeverisë është Rama? Berisha jep përgjigjen.

Kryetari i PD, Prof.Dr.Sali Berisha bëri thirrje nga Kukësi se vota për Emri Vatën në zgjedhjet për Kryetarin e Bashkisë të jetë një mesazh i fuqishëm që banorët e kësaj zone i dërgojnë të gjithë shqiptarëve për të ndalur rrokullisjen e madhe dhe për të nisur kthesën e madhe.

Berisha u shpreh se vendi ka nevojë të madhe për një kthesë dhe le të jetë Kukësi stacioni ku ndalet rrokullisja e madhe e vendit, ku ndalon shpërbërja e Shqipërisë dhe largimi masiv i shqiptarëve.

Berisha tha se, Rruga e Kombit e ka nxjerrë 4 herë veten deri tani, por qytetarët vazhdojnë të paguajnë taksën. Ai deklaroi se PD është për taksa të ulëta dhe heqjen e taksës së Rrugës së Kombit.

Kryetari i PD denoncoi grabitjen që u bëhet shqiptarëve me rrugët nga qeverisja e Ramës. Ai deklaroi se Rama ka investuar në ndërtimin e rrugëve një shumë rreth 2.2 miliardë dolarë dhe e gjithë kjo shumë është ndarë mes vetëm 5 kompanive të gjitha pjesë e klientelës së tij. Një kilometër në Unazën e Madhe është ndërtuar me 3 milionë euro kilometri gjatë qeverisjes së PD, por tani po ndërtohet me 22 milionë euro kilometri. Ndërtimi i Unazës së Madhe ndahet në lote vetëm për të vjedhur të gjithë.

Berisha denoncoi kriminalizmin që Rama i ka bërë invetsimeve strategjike si në rastin e Pëllumb Gjokës Pëllumb Gjoka vrau të moshuarën 90-vjeçare për t’i grabitur tokën dhe Rama i dha statusin e inevestitorit stretegjik për të ndërtuar mbi 300 mijë metra karorë tokë që kishte grabitur.

Berisha u shpreh se investitorë të tillë banditë përjashtohen nga taksat nga Rama për të ndërtuar parajsën e mbi paratë e drogës.

MË TEPËR

Mix10 orë më herët

3 këshilla si të jeni pozitivë

Mendimet dhe ndjenjat negative na shpërqendrojnë nga aktivitetet e përditshme të jetës. Në një kohë të shkurtër, mendja fillon të...

Mix10 orë më herët

Menopauza dhe dieta: kush tha që nuk mund të zvogëloni belin?

Në menopauzë është normale shtimi i disa kilogramëve të tepërt, i cili pozicionohet mbi të gjitha në vijën e belit,...

Mix10 orë më herët

9 arsye pse meshkujt tradhtojnë femrat që duan

Është shumë më e lehtë të nisësh një lidhje, sesa ta mbash në këmbë me kalimin e kohës, dhe ndër...

Mix10 orë më herët

Ja si ndikon cikli menstrual në gjumin tuaj

Po luftoni për të fjetur? Mund të jetë për shkak të ciklit tuaj menstrual. Rreziku i pagjumësisë gjatë gjithë jetës...

Mix10 orë më herët

A është një dietë vegjetariane e shëndetshme për fëmijët?!

. Akademia e Ushqyerjes dhe Dietologjisë gjithashtu thekson se një dietë vegjetariane Që nga viti 1995, numri i fëmijëve në...

Mix11 orë më herët

Chade Murray konfirmon rikthimin në “Freaky Friday 2”

Chad Michael Murray po kthehet si Jake në vazhdimin e “Freaky Friday”! Lajmi se Murray, ishte në xhirimet e vazhdimit...

Radar12 orë më herët

Kolapsi global/ Elon Musk: Dështimi më i madh i IT në histori

Elon Musk thotë se kolapsi global në sistemet dixhitale është një dështim i madh. Manjati amerikan komentoi shkurtimisht në një...

Mix12 orë më herët

Këto shenja horoskopi debatojnë rrallë me partnerët

FOTO: SHUTTERSTOCK / PANACREATIVE STUDIO AND ARTULINA VIA CANVA Dihet që mosmarrëveshjet apo zënkat mes partnerëve janë të pashmangshme, pavarësisht...

Radar12 orë më herët

Rama jep këshilla për të rinjtë: Kate Winslet punonte në sallameri përpara se të merrte rolin te Titanic

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me sipërmarrësit, dhe me drejtuesit e shkollave profesionale në vend. Rama tha...

Radar17 orë më herët

Crowdstrike dhe Microsoft: Çfarë dimë për ndërprerjet globale të IT

Një ndërprerje masive e IT-së ka shkaktuar kaos në mbarë botën, me banka të mëdha, media dhe linja ajrore mes...

Facebook