Lidhu me ne

Radar

Çështja McGonigal/ Berisha: Mediat lëpirëse të Ramës mashtrojnë shqiptarët

Çështja McGonigal/ Berisha: Mediat lëpirëse të

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar lidhur me lidhur me pasqyrimin që kanë pasur media të ndryshme në vend për skandalin McGonigal.

Berisha thotë se mediat lëpirëse të Ramës që përjetuan poshtërimin e tij botëror në udhëtimin e tyre me të në OKB, përpiqen t’i lëpihen Ramës dhe në një krim të shëmtuar moral, të mashtrojnë shqiptarët.

Sipas tij konkretisht njëri prej lëpirësve kronik të Ymer Çorapja kalon në mashtrime banale dhe shkruan se: “McGonigal, sikurse raportoi drejtësia amerikane, ka pranuar vetëm një akuzë, atë se ka marrë 225 mijë dollarë pa i deklaruar.

Por lideri historic I PD-së thotë se Zëri i Amerikës, organ zyrtar i qeverisë së SHBA informon se: “Zoti McGonigal pranoi të gjithë akuzat që kishin të bënin me Shqipërinë, përfshirë kontaktet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe këshilltarin jozyrtar të kryeministrit, Dorian Duçka.”

Postimi i plotë:

Zëri i Amerikës përgënjeshtron mediat lëpirëse të Ramës!

Të dashur miq, në një kohë kur mediat më të mëdha të botës dhe ato në Shqipëri kanë lakuar dje dhe pardje qindra e qindra herë emrin e Edi Ramës si bashkëfajtor me McGonigal, mediat lëpirëse të Ramës që përjetuan poshtërimin e tij botëror në udhëtimin e tyre me të në OKB, përpiqen t’i lëpihen Ramës dhe në një krim të shëmtuar moral, të mashtrojnë shqiptarët.

Kështu njëri prej lëpirësve kronik të Ymer Çorapja kalon në mashtrime banale dhe shkruan se: “McGonigal, sikurse raportoi drejtësia amerikane, ka pranuar vetëm një akuzë, atë se ka marrë 225 mijë dollarë pa i deklaruar.” Ndërkohë Zëri i Amerikës, organ zyrtar i qeverisë së SHBA informon se: “Zoti McGonigal pranoi të gjithë akuzat që kishin të bënin me Shqipërinë, përfshirë kontaktet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe këshilltarin jozyrtar të kryeministrit, Dorian Duçka.” Dhe se: “Çdo pikë e aktpadisë përmban disa akuza.”

Ky njoftim i radios zyrtare të qeverisë së SHBA dëshmon përfundimisht se Edi Rama, Dorian Duçka, Agron Neza janë bashkëfajtorë në disa vepra penale me McGonigal dhe do të ndajnë para drejtësisë amerikane fatin e tij të merituar. #sb

MË TEPËR

Mix12 orë më herët

Ja cilat ushqime kanë magnez

13 ushqime që përmbajnë nivel të lartë magnezi Personat me diabet tip 2, tension të lartë të gjakut ose sëmundje...

Mix12 orë më herët

Vokswagen nuk është më konkurrues, nisin shkurtimet

Volkswagen ka nisur shkurtimet e punonjësve, pasi nuk rezulton më konkurruese. Programi i kursimit prej 10 miliardë eurosh (10.9 miliardë...

Mix12 orë më herët

Horoskopi për nesër

Dashi: Këtë javë, vendosmëria dhe përpjekjet tuaja nuk do të kalojnë pa u vënë re, gjë që mund të përkthehet në...

Mix13 orë më herët

Makina më e mirë e 2024/ Nga BMW seria 5 tek Toyota C-HR, 7 finalistet në garën e fortë

Me shpalljen e 7 finalistëve ka nisur numërimi mbrapsht për dhënien e një prej çmimeve më të rëndësishme në sektorin...

Mix13 orë më herët

Çorba e Hasit, receta tradicionale shqiptare trashëguar ndër shekuj

Çorba e Hasit është një ndër recetat më të vjetra, të trashëguara brez pas brezi të kuzhinës shqiptare, specialitet i...

Mix3 ditë më herët

Infeksionet e veshit, faktet dhe zgjidhjet e mira natyrale

Infeksionet e veshit kanë tendencë të ndodhin më shumë në vjeshtë dhe në dimër sepse problemet shëndetit, si të ftohtit...

Mix3 ditë më herët

3 lloje të ndryshme të dhimbjeve të fytit/ Mënyra më e mirë për të trajtuar secilën prej tyre

Foto ilustruese Nëse keni një rast të dhimbjes së fytit, kjo mund të nënkuptojë se është e dhimbshme për të gëlltitur,...

Mix3 ditë më herët

Shkrimi origjinal i David Bowie për dy tekste këngësh del në ankand për 100 mijë paund

Fleta me tekstin e David Bowie që ka dalë në ankand Fleta e teksteve të shkruara me dorë të këngëtarit...

Mix3 ditë më herët

Gigi Hadid reagon sërish për Palestinën

Modelja Gigi Hadid, me prejardhje nga Palestina ka shprehur swrish mbështetjen për vendin e saj pas sulmeve nga qeveria Izraelite....

Mix4 ditë më herët

A e dini sa kushton një veshkë, mëlçia apo zemra? Ja lista e plotë me çmimet e organeve të trupit

Nuk është praktikë e pa dëgjuar transplanti i organeve. Mirëpo gjetja e organit, e aq më tepër përputhshmëria e tij...

Facebook