Lidhu me ne

Temporal

Shqipëria duhet ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës. Para se të jemi euroatlantikë ne jemi shqiptarë

Shqipëria duhet ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës.

Erla Mëhilli në emisionin e mbrëmjes sonte ka biseduar me ish-ministrin Ditmir Bushati, dhe Mëhilli i vuri në dukje faktin që ka shumë që thonë sot se qëndrimi i ashpër i tij ndaj Serbisë, ishte ai që duhet të kishte edhe Edi Rama dhe e pyet se pse nuk ka patur zi kombëtare nga Tirana apo një qëndrim më të ashpër.

Ditmir Bushati, tha se Shqipëria nuk ka asnjë alternativë tjetër veçse ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës. Ai ngriti pikëpyetje se pse 5 vitet e fundit në mediat shqiptare, Vuçiç është më protagonist sesa një kryeministër italian, apo tjetër?

A ja keni bërë këtë pyetje vetes?

“Aleksandër Vuçiç ka një të shkuar të errët. Çdokush ka të drejtën e rehabilitimit, por gjatë gjithë sundimit të tij, ai nuk ka dëshmuar reflektim. E kam kaluar vetë në lëkurë atë që Serbia kërkon. Serbia flet vetëm për zgjerim territoresh. Nuk ka folur për të drejtat e njeriut. Debati mes Shqipërisë dhe Kosovës duhet të shkojë përtej individëve. Para se të jemi euroatlantikë ne jemi shqiptarë”, tha Bushati.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Sabrina Carpenter thyen rekordin e Ariana Grande, kryeson listën me “Please Please Please” (VIDEO)

Këngëtarja amerikane arriti në vendin e parë në listën e kompanive Official Charts me ‘Please Please Please’, duke e shtyrë...

Mix1 ditë më herët

Flasin ekspertët: A është i dëmshëm Cocomelon?

Për krahasim, në Netflix, “Cocomelon” u shikua për aq minuta (33.27 miliardë)- sa Luca, Moana, Raya dhe Last Dragon dhe...

Mix1 ditë më herët

Çfarë ndryshon midis vivo X90 Pro dhe X80 Pro? Dallimet midis dy smartphone-ve

Vivo X90 Pro dhe X80 Pro me sa duket mund të jenë dy telefona inteligjentë shumë të ngjashëm, por dallimet...

Mix1 ditë më herët

iPhone 16: këto janë të gjitha ngjyrat e pritshme

Eventi më i pritur e Apple e vitit tani është afër. Kanë mbetur vetëm pak muaj dhe më në fund...

Mix1 ditë më herët

Pas memeve virale, Ben Affleck tregon pse del gjithmonë i mërzitur nëpër foto

JON KOPALOFF/GETTY Duket se edhe Ben është një nga ne, pra njeri me emocione! Aktori që së fundmi është bërë...

Mix1 ditë më herët

Meghan Markle kërkoi çanta falas nga Victoria Beckham

Meghan Markle thuhet se kërkoi çanta falas nga Victoria Beckham përpara se të distancohej përfundimisht nga ikona e modës, siç...

Mix1 ditë më herët

“Bugatti Tourbillon”, modeli i ri i makinës lukzose që kushton miliona dollarë

Bugatti Tourbillon, foto CNN Bugatti ka zbuluar modelin e saj të ri, “Bugatti Tourbillon”. Makina do të zëvendësojë “Bugatti Chiron”...

Mix1 ditë më herët

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Më në fund, Adrola Dushi pranon lidhjen me Capital T

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie....

Mix1 ditë më herët

“Shisja rroba me mamin, më vinte turp nga shoqëria”, Adrola Dushi rrëfen jetën e saj kur ishte fëmijë

Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e...

Mix1 ditë më herët

Cole Sprouse shpjegon pse e kishte të vështirë të punonte me Jennifer Aniston në serialin “Friends”

Cole Sprouse është një personazh që e pamë më rrallë gjatë historisë së gjatë të shfaqjes në transmetim, por kishte...

Facebook