Lidhu me ne

Kryesore

Edi Rama: Do ta qeverisim këtë vend për një kohë të gjatë, nuk largohem

Edi Rama: Do ta qeverisim këtë vend për një kohë

Kryeministri Edi Rama tha se ‘rruga e tij dhe e qeverisë është e gjatë’. Kjo sipas Ramës, pasi ka ende potencial e energji të madhe për të qeverisur vendin. Deklaratat se kur do të largohet nga pushteti Rama i bëri në një intervistë për emisionin “Opinion”.

-Çfarë ideje keni, kur do largoheni nga pushteti? A je lodhur?

Edi Rama: Nëse do isha lodhur, do isha larguar se nuk më mban njeri me zor apo jo?! Por, jam shumë, shumë i bindur që kemi një potencial të madh dhe ndërkohë jam shumë i vetëdijshëm që kemi akoma një energji shumë të madhe për të vazhduar ta qeverisim këtë vend për një kohë të gjatë, pastaj se kur largohem unë apo se sa rri unë… kjo është…

-Patjetër që vendi ka nevojë për rotacion. Rotacioni është një nga elementët kryesorë të demokracisë, rotacioni është një nga gjërat që vë vendin në lëvizje përpara.

Edi Rama: Rotacioni është çështje cilësie e alternativave, nuk është çështje… Vendi ka nevojë për liri, për mundësira, për alternativa dhe fiton alternativa më e mirë. Ka vende demokratike që janë shumë herë më të zhvilluara se shumë vende të tjera demokratike që kanë pasur me dhjetëra vite një forcë politike në pushtet.

MË TEPËR

Mix12 orë më herët

Ja cilat ushqime kanë magnez

13 ushqime që përmbajnë nivel të lartë magnezi Personat me diabet tip 2, tension të lartë të gjakut ose sëmundje...

Mix13 orë më herët

Vokswagen nuk është më konkurrues, nisin shkurtimet

Volkswagen ka nisur shkurtimet e punonjësve, pasi nuk rezulton më konkurruese. Programi i kursimit prej 10 miliardë eurosh (10.9 miliardë...

Mix13 orë më herët

Horoskopi për nesër

Dashi: Këtë javë, vendosmëria dhe përpjekjet tuaja nuk do të kalojnë pa u vënë re, gjë që mund të përkthehet në...

Mix13 orë më herët

Makina më e mirë e 2024/ Nga BMW seria 5 tek Toyota C-HR, 7 finalistet në garën e fortë

Me shpalljen e 7 finalistëve ka nisur numërimi mbrapsht për dhënien e një prej çmimeve më të rëndësishme në sektorin...

Mix13 orë më herët

Çorba e Hasit, receta tradicionale shqiptare trashëguar ndër shekuj

Çorba e Hasit është një ndër recetat më të vjetra, të trashëguara brez pas brezi të kuzhinës shqiptare, specialitet i...

Mix3 ditë më herët

Infeksionet e veshit, faktet dhe zgjidhjet e mira natyrale

Infeksionet e veshit kanë tendencë të ndodhin më shumë në vjeshtë dhe në dimër sepse problemet shëndetit, si të ftohtit...

Mix3 ditë më herët

3 lloje të ndryshme të dhimbjeve të fytit/ Mënyra më e mirë për të trajtuar secilën prej tyre

Foto ilustruese Nëse keni një rast të dhimbjes së fytit, kjo mund të nënkuptojë se është e dhimbshme për të gëlltitur,...

Mix3 ditë më herët

Shkrimi origjinal i David Bowie për dy tekste këngësh del në ankand për 100 mijë paund

Fleta me tekstin e David Bowie që ka dalë në ankand Fleta e teksteve të shkruara me dorë të këngëtarit...

Mix3 ditë më herët

Gigi Hadid reagon sërish për Palestinën

Modelja Gigi Hadid, me prejardhje nga Palestina ka shprehur swrish mbështetjen për vendin e saj pas sulmeve nga qeveria Izraelite....

Mix4 ditë më herët

A e dini sa kushton një veshkë, mëlçia apo zemra? Ja lista e plotë me çmimet e organeve të trupit

Nuk është praktikë e pa dëgjuar transplanti i organeve. Mirëpo gjetja e organit, e aq më tepër përputhshmëria e tij...

Facebook