Lidhu me ne

Sport

Cristiano Ronaldo investon 56.8 mln. për të blerë e mediat më të mëdha të Portugalisë

Cristiano Ronaldo synon të bëhet mbret i biznesit mediatik në vendin e tij, duke marrë përqindje në mediat më të rëndësishme portugeze.

Cristiano Ronaldo investon 56.8 mln. për të blerë e mediat

Cristiano Ronaldo po zgjeron sërish aktivitetet e tij të biznesit. Përpos që është mbreti i futbollit, ai dëshiron të arrijë majat edhe në sektorë të tjerë.

Një lëvizje e re e yllit portugez vjen duke iu shtuar atyre ekzistuese. Sulmuesi i Al Nassr ka investuar në grupin e mediatik të vendit të tij dhe synon të bëhet… Silvio Berlusconi i Portugalisë.

Të enjten e kaluar (26/10) miku i besuar i Cristiano Ronaldos, Miguel Paizão, u takua me aksionerët e kompanisë dhe pas diskutimeve të tyre, u miratua shitja e një pjese të aksioneve te futbollisti, i cili është gati të paguajë 56.8 milionë euro.

MË TEPËR

Mix51 sekonda më herët

Në limitet e censurës, Wanda Nara publikon foton “hot”

Vanda Nara ka menduar që të ndezë rrjetin me një tjetër postim tepër të nxehtë, madje në limitet e censurës....

Mix12 orë më herët

Këto janë tre smartfonët më të mirë për të shkrepur foto natën

Këtu janë tre telefonat inteligjentë më të mirë për fotografitë gjatë natës, të disponueshëm aktualisht në treg. Më i miri...

Mix12 orë më herët

Samsung Galaxy Ring, ja sa mund të kushtojë

Një çmim midis 300 dhe 350 dollarë dhe një abonim mujor prej 10 dollarë. Ky do të ishte shpenzimi i...

Radar12 orë më herët

SPAK po i heton pasurinë? Noka: Kam vetëm një apartament dhe makinë me kredi

Flamur Noka Demokrati Flamur Noka ka deklaruar se nuk është në dijeni që SPAK ka nisur një hetim pasuror në drejtim të...

Mix12 orë më herët

Rikthehet Demi Moore, skena nudo në filmin e fundit

Në moshën 61-vjeçare Demi Moore ende dëshiron të guxojë. Këtë bëri me filmin e saj të fundit, “The Substance”, i...

Mix12 orë më herët

Kelly Rowland flet për incidentin në Kanë

Kelly Rowland po flet për grindjen verbale tashmë virale që pati me një roje sigurie në Festivalin e 77-të Vjetor...

Mix12 orë më herët

Timothée Chalamet nderohet me statujë prej dylli

Timothée Chalamet, aktori i mirënjohur i njohur për rolet e tij në “Lady Bird”, “Call Me By Your Name” dhe...

Mix12 orë më herët

Glen Powell heq dorë nga Hollywood

Glen Powell po largohet nga Hollivudi dhe po kthehet në shtetin e tij . Në një intervistë të re me...

Mix12 orë më herët

Camila Cabello tregon kur e humbi virgjërinë: ‘Ishte dashuri…’

Gjatë një interviste në podkastin ‘Armchair Expert’, këngëtarja tregoi  se si u ndie kur u dashurua për herë të parë....

Mix12 orë më herët

Cassie Ventura thyen heshtjen pas videos së abuzimit nga Sean ‘Diddy’ Combs: Dhuna më theu

Cassie Ventura ka thyer heshtjen me një deklaratë emocionale gati një javë pasi u shfaqën pamjet e kamerave të sigurisë...

Facebook