Lidhu me ne

Kryesore

Berisha nuk lejon krijimin e një alternative të re, duke e bërë çështjen e tij kauzë të PD-së!

Irena Beqiraj: Berisha nuk lejon krijimin e një alternative të re, duke e bërë çështjen e tij kauzë të PD-së!

Irena Beqiraj: Berisha nuk lejon krijimin e një alternative të re,

Irena Beqiraj ka qenë e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ku ka komentuar aksionin e opozitës, e cila tashmë është rreshtuar me Sali Berishën dhe në mbrojtje të tij, pas “goditjes” nga SPAK. 

Beqiraj tha se opozita nuk mund të fitojë me mentalitetin e “luftës”, por ka nevojë të shpalosë alternativë të re dhe t’i bëjë njerëzit të votojnë për të. 

“Ndoshta zoti Berisha është në kushtet, që do të përdorë çdo gjë për të mbrojtur veten. Mendoj se Rama do të vijojë të rrijë në pushtet, sa më pak njerëz të marrin pjesë në zgjedhje. Herën e fundit bëri këngë e valle. Ai nuk do të marrin pjesë njerëzit në votime, tha ose këndoni me mua ose mos merrni pjesë fare në votime. Ndërkohë, opozitës i duhet e kundërta, sa më shumë njerëz të votojnë.

Por, fushatat negative nuk i çojnë njerëzit te kutitë e votimit. Kjo e folur agresive, me këtë luftën opozitare, me grushte, nuk i çon në kutitë e votimit. E vetmja gjë që i çon njerëzit në kutitë e votimit, është kur shohin një alternativë të re. Duke e bërë kauzën e tij, një çështje për PD-në, nuk do të lejojë të ngrihet një alternativë. Do të harxhojnë të gjithë energjitë duke u marrë me zotin Berisha.

Ne na intereson, çfarë modeli ekonomik do të kemi, çfarë alternativash do të kemi? E shoh si strategji të gabuar, që nuk do t’i shërbejë as zotit Berisha dhe as grupimit për t’u ringritur. Mbetemi te modeli që flet lideri dhe grupi shkon pas. Them, po nuk më le lirinë e fjalës nuk më lë as lirinë e të menduarit. Besoj se ka aty njerëz që nuk mendojnë se kjo është e gjithë kauza”, tha ndër të tjera Beqiraj. 

MË TEPËR

Mix13 orë më herët

Ja cilat ushqime kanë magnez

13 ushqime që përmbajnë nivel të lartë magnezi Personat me diabet tip 2, tension të lartë të gjakut ose sëmundje...

Mix13 orë më herët

Vokswagen nuk është më konkurrues, nisin shkurtimet

Volkswagen ka nisur shkurtimet e punonjësve, pasi nuk rezulton më konkurruese. Programi i kursimit prej 10 miliardë eurosh (10.9 miliardë...

Mix13 orë më herët

Horoskopi për nesër

Dashi: Këtë javë, vendosmëria dhe përpjekjet tuaja nuk do të kalojnë pa u vënë re, gjë që mund të përkthehet në...

Mix14 orë më herët

Makina më e mirë e 2024/ Nga BMW seria 5 tek Toyota C-HR, 7 finalistet në garën e fortë

Me shpalljen e 7 finalistëve ka nisur numërimi mbrapsht për dhënien e një prej çmimeve më të rëndësishme në sektorin...

Mix14 orë më herët

Çorba e Hasit, receta tradicionale shqiptare trashëguar ndër shekuj

Çorba e Hasit është një ndër recetat më të vjetra, të trashëguara brez pas brezi të kuzhinës shqiptare, specialitet i...

Mix3 ditë më herët

Infeksionet e veshit, faktet dhe zgjidhjet e mira natyrale

Infeksionet e veshit kanë tendencë të ndodhin më shumë në vjeshtë dhe në dimër sepse problemet shëndetit, si të ftohtit...

Mix3 ditë më herët

3 lloje të ndryshme të dhimbjeve të fytit/ Mënyra më e mirë për të trajtuar secilën prej tyre

Foto ilustruese Nëse keni një rast të dhimbjes së fytit, kjo mund të nënkuptojë se është e dhimbshme për të gëlltitur,...

Mix3 ditë më herët

Shkrimi origjinal i David Bowie për dy tekste këngësh del në ankand për 100 mijë paund

Fleta me tekstin e David Bowie që ka dalë në ankand Fleta e teksteve të shkruara me dorë të këngëtarit...

Mix3 ditë më herët

Gigi Hadid reagon sërish për Palestinën

Modelja Gigi Hadid, me prejardhje nga Palestina ka shprehur swrish mbështetjen për vendin e saj pas sulmeve nga qeveria Izraelite....

Mix4 ditë më herët

A e dini sa kushton një veshkë, mëlçia apo zemra? Ja lista e plotë me çmimet e organeve të trupit

Nuk është praktikë e pa dëgjuar transplanti i organeve. Mirëpo gjetja e organit, e aq më tepër përputhshmëria e tij...

Facebook