Lidhu me ne

Kryesore

Berisha nuk lejon krijimin e një alternative të re, duke e bërë çështjen e tij kauzë të PD-së!

Irena Beqiraj: Berisha nuk lejon krijimin e një alternative të re, duke e bërë çështjen e tij kauzë të PD-së!

Irena Beqiraj: Berisha nuk lejon krijimin e një alternative të re,

Irena Beqiraj ka qenë e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ku ka komentuar aksionin e opozitës, e cila tashmë është rreshtuar me Sali Berishën dhe në mbrojtje të tij, pas “goditjes” nga SPAK. 

Beqiraj tha se opozita nuk mund të fitojë me mentalitetin e “luftës”, por ka nevojë të shpalosë alternativë të re dhe t’i bëjë njerëzit të votojnë për të. 

“Ndoshta zoti Berisha është në kushtet, që do të përdorë çdo gjë për të mbrojtur veten. Mendoj se Rama do të vijojë të rrijë në pushtet, sa më pak njerëz të marrin pjesë në zgjedhje. Herën e fundit bëri këngë e valle. Ai nuk do të marrin pjesë njerëzit në votime, tha ose këndoni me mua ose mos merrni pjesë fare në votime. Ndërkohë, opozitës i duhet e kundërta, sa më shumë njerëz të votojnë.

Por, fushatat negative nuk i çojnë njerëzit te kutitë e votimit. Kjo e folur agresive, me këtë luftën opozitare, me grushte, nuk i çon në kutitë e votimit. E vetmja gjë që i çon njerëzit në kutitë e votimit, është kur shohin një alternativë të re. Duke e bërë kauzën e tij, një çështje për PD-në, nuk do të lejojë të ngrihet një alternativë. Do të harxhojnë të gjithë energjitë duke u marrë me zotin Berisha.

Ne na intereson, çfarë modeli ekonomik do të kemi, çfarë alternativash do të kemi? E shoh si strategji të gabuar, që nuk do t’i shërbejë as zotit Berisha dhe as grupimit për t’u ringritur. Mbetemi te modeli që flet lideri dhe grupi shkon pas. Them, po nuk më le lirinë e fjalës nuk më lë as lirinë e të menduarit. Besoj se ka aty njerëz që nuk mendojnë se kjo është e gjithë kauza”, tha ndër të tjera Beqiraj. 

MË TEPËR

Mix22 orë më herët

Sekretet e një martese të lumtur

Ka nga ato çifte, që pas 10-15 vitesh martesë ia kanë dalë të qëndrojnë bashkë, të lumtur e të kënaqur. Po cili është çelësi për...

Mix23 orë më herët

Shenjat paralajmëruese të një marrëdhënie toksike

Shoqëria na ka mësuar të varemi emocionalisht nga partnerët tanë, kur, në fakt, një marrëdhënie e qëndrueshme duhet të përfshijë...

Mix23 orë më herët

5 sinjale që tregojnë një marrëdhënie toksike

Për fat të keq, ka njerëz që janë shumë kritik, negativë nga natyra, që do të thotë se ata nuk...

Mix23 orë më herët

Pse disa njerëz bien në dashuri menjëherë…

Është e lehtë të pëlqesh dikë, kur “ka kimi” se krijohet një magji e caktuar që shkakton tërheqjen. Le të...

Mix23 orë më herët

Sa ndikon stresi i nënës në shëndetin e fëmijës?

Një projekt i ri i krijuar nga “Lifecycle” ka pasur si qëllim pikërisht zbulimin e lidhjes së mundshme që mund...

Mix23 orë më herët

Si të shpëtoni nga mendimet negative?!

Jo rrallëherë ndodh që pronarët e bizneseve, të punojnë më shumë se sa duhet. Duke punuar dhe mbi 80 orë...

Mix23 orë më herët

15 thënie frymëzuese të Kobe Bryant, nga karriera e tij legjendare

Për të kujtuar Kobe Bryant, ju sjellim në vëmendje jetën dhe trashëgiminë e tij përmes thënieve të tij motivuese. Kobe...

Mix23 orë më herët

Sipas ekspertëve të shëndetit mendor, bëni këto 4 gjëra çdo ditë për të qenë më të lumtur dhe elastik mendërisht

“Njerëzit duhet të kuptojnë se të qenit “elastik mendërisht” do të thotë që po përjetoni diçka në një nivel të...

Sport23 orë më herët

10 muzetë më të mirë të futbollit në Europë

Më 14 qershor nisi në Gjermani, Kampionati Europian i Futbollit, Euro 2024. Është e vështirë të mos përfshihesh nga emocionet...

Mix23 orë më herët

Barcelona ndalon turistët e huaj të marrin apartamente me qira deri në vitin 2028

Barcelona, ​​një destinacion kryesor spanjoll për pushime, njoftoi se do të ndalojë marrjen me qira të apartamenteve për turistët deri...

Facebook