Lidhu me ne

Temporal

Nis turi i drekave me mish nga njëri cep në tjetrin. Buxheti do diskutohet me Popullin

Rama poston foto me këpucët e grisura - Lajme Durrës

Pas qeverisë, stafetën e marrin bashkitë. Edhe ato do të diskutojë me popullin projektbuxhetin e ri të vitit 2024. Bashkia Sarandë ta zëmë e ka ndarë popullin në grupe interesi me të cilët do të bëjë takime për të folur për taksat lokale e kështu me radhë. Edi Rama model politik dhe referimi!!! Ndodhi edhe kjo në Zululandin tonë. Njësoj si me ligjin për legalizimin e kanabisit, z. Rama ushtron mekanizmin e referendumit faktik për të kaluar projekte që do t’i kalojë vetë e për të eliminuar çdo zhurmë.

Si mundet të diskutohet buxheti në një tur në Shqipëri? Si mundet që ky atribut t’i hiqet Parlamentit duke paralajmëruar kështu se ky njeri nuk do më as të jetë në atë sallë, të debatojë e të flasë, por vetëm të marrë mikrofonin e të shëtisë fshat më fshat për të folur për investimet e gjithfarë trukesh financiare që s’i kupton kush? As ky vetë madje?

Çfarë republike parlamentare jemi ne sot? Është një pyetje që vjen vetiu në kushtet kur çdo vendim që ka rëndësi merret nga një njeri i vetëm? Sepse republika parlamentare vepron me parimin e delegimit të pushtetit. Kështu siç po shohim, nuk kanë më rëndësi as zgjedhjet, sepse aty caktohet ai ose ajo që do Edi Rama.

Edi Rama, njeriu i amerikanëve na thonë. Edi Rama, njeriu i BE-së në Tiranë. Edi Rama, arkitekt, Edi Rama stilist, artist, këngëtar, aktor. Edi Rama vizionar e shtetar, gjithçka e në të vërtetë një hiç në historinë pozitive të këtij vendi. Pa kuptuar dhe pa e ditur, ashtu me ligësi dhe delir, zotëria në fjalë po shpërbën edhe grimat e fundit të besimit në këtë vend e ka për të mbetur si ai plaku që dërdëllit dhe bën t’u shkëlqejnë sytë ca fshatarëve të pagdhendur që përjetojnë fatin ta shohin, e të cilët e kalojnë veten për intelektualë province, apo ca të tjerëve që kanë interesa dhe e durojnë se ua do puna, pavarësisht se e përçmojnë dhe neverisin.

/Respublica.al

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Braktisi Italinë për Shqipërinë pas 30 vitesh, Beniada Nishani rrëfen arsyet

Modelja e njohur Beniada Nishani ka treguar se ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë kur së bashku me familjen u...

Aktualitet1 ditë më herët

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirorganizuar nga lobe...

Mix1 ditë më herët

Nektarina apo pjeshkë? Ndryshimet dhe efektet shëndetësore të frutave të stinës

Pjeshkët dhe nektarinat janë dy varietete të së njëjtës specie. Ndryshimet midis këtyre dy varieteteve kanë të bëjnë sidomos me...

Radar1 ditë më herët

Pasuese e Berishës? Argita e pranon: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u shpreh në A2 CNN se është e gatshme...

Radar1 ditë më herët

“Pushteti i drejtësisë ishte marrë peng”, Spiropali: Opozita në mëngjes kërkon drejtësi nga SPAK, në darkë dalin poshtë ballkonit të Berishës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, foli për Prokurorinë e Posaçme, duke e quajtur si diçka të re në...

Mix4 ditë më herët

Celine Dion publikon foton e rrallë me dy binjakët e saj 13 vjecarë!

Së fundmi, Celine Dion, e cila është larguar prej kohësh nga qendra e vëmendjes për shkak të problemeve shëndetësore, ka...

Mix4 ditë më herët

Meghan Markle thuhet se është në panik, një dokumentar i ri do të zbulojë detaje tronditëse nga martesa e saj e parë!

Meghan Markle, sot Dukesha e Sussex prej martesës së saj me Princ Harry, ka një të kaluar pak të njohur...

Mix4 ditë më herët

Keni dhimbje barku, por nuk jeni me perioda? +10 shkaqet pse mund të ndodhë

FOTO: ARIS LEOVEN | CANVA Keni dhimbje të forta barku, por nuk jeni me menstruacione? Kjo është një ndjesi e...

Mix4 ditë më herët

Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohu nga Selena Gomez

FOTO: GETTY IMAGES Momentet më të bukura të stilit nga tapeti i kuq në jug të Francës, ku po mbahet...

Mix4 ditë më herët

Ju prezantojmë me 8 ushqimet më të mira për shëndetin e trurit

FOTO: MARYNA IAROSHENKO / GETTY IMAGES E dini që 20% e kalorive që merrni nga ushqimet përdoren nga truri ynë?...

Facebook