Lidhu me ne

Mix

Cilat janë shenjat më të pafata të horoskopit

Cilat janë shenjat më të pafata të horoskopit

Nëse je njeriu që ankohesh se nuk ke fat, që gjithmonë ndodh diçka që të prish terezinë e planet, mund ta ketë fajin shenja jote e horoskopit.

Kështu që mund të kesh të drejtë në opinionin që të është krijuar: Jam i pafat! (Nëse je një…)

Dashi


Periudhat negative pasojnë njëra pas tjetrën, duke ju dhënë pak ose aspak pushim për t`u qetësuar. Ajo që duhet të bëni është të përpiqeni të mos humbni durimin, por t’i kundërshtoni vështirësitë me një qëndrim të sigurt dhe pozitiv. Asgjë nuk zgjat përgjithmonë dhe duhet ta dini. Reagoni dhe përballuni me stuhitë e jetës me qetësi të brendshme dhe do të shihni se ato do të çlirohen pak e nga pak.

Binjakët

Nëse fati i keq shpesh troket në derën tuaj, të dashur miq të shenjës së Binjakëve, sekreti për ta dëbuar është thjesht të mbyllni derën. Mos u ndje i mposhtur. Ashtu si me shenjën e Dashit, mos harroni se stuhia nuk zgjat përgjithmonë. Mos humbni kohë dhe energji duke menduar për vështirësitë e kaluara dhe ato të tanishme. Lundroni me to dhe dilni në breg!

Shigjetari

Gjithçka nuk mund të shkojë gjithmonë mirë. Gabimet dhe dështimet janë pjesë e rrugës sonë të rritjes. Kuptoni se nuk mund ta keni nën kontroll gjithçka dhe kështu do të jeni më pak të irrituar dhe të shqetësuar dhe nuk do të tërhiqni ato energji negative që shoqërojnë periudha të caktuara të jetës suaj. Jini më pak të rreptë me veten tuaj.

Bricjapi

Ajo që ju bën ‘viktimat’ e preferuara të negativitetit është mbyllja në vetvete në kohë të vështira. është e gabuar të mos kërkosh ndihmë. Nuk do të dukeni më pak të fortë nëse filloni të tregoni anën tuaj më të ndjeshme dhe emocionale. Mësoni të besoni më shumë tek të tjerët dhe do të shihni ndryshimin.

Peshqit

Fat i keq, të dashur miq të Peshqve, shpesh ka të bëjë me gjendjen tuaj financiare. Problemi juaj është balancimi i ardhurave dhe shpenzimeve. Kërkoni ndihmë nga një prej miqve tuaj të shumtë për t`u organizuar më mirë.

MË TEPËR

Mix13 orë më herët

Ja cilat ushqime kanë magnez

13 ushqime që përmbajnë nivel të lartë magnezi Personat me diabet tip 2, tension të lartë të gjakut ose sëmundje...

Mix13 orë më herët

Vokswagen nuk është më konkurrues, nisin shkurtimet

Volkswagen ka nisur shkurtimet e punonjësve, pasi nuk rezulton më konkurruese. Programi i kursimit prej 10 miliardë eurosh (10.9 miliardë...

Mix13 orë më herët

Horoskopi për nesër

Dashi: Këtë javë, vendosmëria dhe përpjekjet tuaja nuk do të kalojnë pa u vënë re, gjë që mund të përkthehet në...

Mix14 orë më herët

Makina më e mirë e 2024/ Nga BMW seria 5 tek Toyota C-HR, 7 finalistet në garën e fortë

Me shpalljen e 7 finalistëve ka nisur numërimi mbrapsht për dhënien e një prej çmimeve më të rëndësishme në sektorin...

Mix14 orë më herët

Çorba e Hasit, receta tradicionale shqiptare trashëguar ndër shekuj

Çorba e Hasit është një ndër recetat më të vjetra, të trashëguara brez pas brezi të kuzhinës shqiptare, specialitet i...

Mix3 ditë më herët

Infeksionet e veshit, faktet dhe zgjidhjet e mira natyrale

Infeksionet e veshit kanë tendencë të ndodhin më shumë në vjeshtë dhe në dimër sepse problemet shëndetit, si të ftohtit...

Mix3 ditë më herët

3 lloje të ndryshme të dhimbjeve të fytit/ Mënyra më e mirë për të trajtuar secilën prej tyre

Foto ilustruese Nëse keni një rast të dhimbjes së fytit, kjo mund të nënkuptojë se është e dhimbshme për të gëlltitur,...

Mix3 ditë më herët

Shkrimi origjinal i David Bowie për dy tekste këngësh del në ankand për 100 mijë paund

Fleta me tekstin e David Bowie që ka dalë në ankand Fleta e teksteve të shkruara me dorë të këngëtarit...

Mix3 ditë më herët

Gigi Hadid reagon sërish për Palestinën

Modelja Gigi Hadid, me prejardhje nga Palestina ka shprehur swrish mbështetjen për vendin e saj pas sulmeve nga qeveria Izraelite....

Mix4 ditë më herët

A e dini sa kushton një veshkë, mëlçia apo zemra? Ja lista e plotë me çmimet e organeve të trupit

Nuk është praktikë e pa dëgjuar transplanti i organeve. Mirëpo gjetja e organit, e aq më tepër përputhshmëria e tij...

Facebook