Lidhu me ne

Mix

Snoop Dog merr vendimin e papritur: Heq dorë nga “bari”

Snoop Dog merr vendimin e papritur: Heq dorë nga "bari"

Reperi amerikan, Snoop Dog, ka shokuar fansat e tij anembanë botës me postimin e fundit në rrjetet sociale ku deklaroi se do të heqë dorë nga konsumimi i marijuhanës.

I njohur për “renë e tymit” që e shoqëronte gjatë gjithë kohës, përveçse hiteve muzikore, Snoop Dog shprehet se këtë vendim e ka marrë pas një konsultimi të gjatë që ka bërë me anëtarët e tjerë të familjes.

Fansat kanë mbetur të habitur nga deklarata e producentit të “Death Row Records”, i cili raportohet se pinte 75 deri në 150 cigare marijuhanë çdo ditë.

Disa prej tyre shkruajnë se kjo është shakaja e radhës e reperit, teksa të tjerë mendojnë se ai mund të ketë qenë nën efektin e marijuhanës kur kanë bërë postimin.

“Pas shumë bisedave me familjen time kam vendosur të heq dorë nga bari. Ju lutemi respektoni privatësinë time në këtë moment”, shkruhet në mesazhin e Snoop.

“Sot nuk është 1 prilli Snoop”, shkroi një fans në faqen e reperit, teksa një tjetër u shpreh se tashmë “botës po i vjen fundi”.

Megjithatë, kishte dhe nga ata që mbështetën këtë vendim të tij, duke u shprehur se shëndeti vjen përpara të gjitha gjërave të tjera.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix11 orë më herët

Ja cilat ushqime kanë magnez

13 ushqime që përmbajnë nivel të lartë magnezi Personat me diabet tip 2, tension të lartë të gjakut ose sëmundje...

Mix12 orë më herët

Vokswagen nuk është më konkurrues, nisin shkurtimet

Volkswagen ka nisur shkurtimet e punonjësve, pasi nuk rezulton më konkurruese. Programi i kursimit prej 10 miliardë eurosh (10.9 miliardë...

Mix12 orë më herët

Horoskopi për nesër

Dashi: Këtë javë, vendosmëria dhe përpjekjet tuaja nuk do të kalojnë pa u vënë re, gjë që mund të përkthehet në...

Mix12 orë më herët

Makina më e mirë e 2024/ Nga BMW seria 5 tek Toyota C-HR, 7 finalistet në garën e fortë

Me shpalljen e 7 finalistëve ka nisur numërimi mbrapsht për dhënien e një prej çmimeve më të rëndësishme në sektorin...

Mix12 orë më herët

Çorba e Hasit, receta tradicionale shqiptare trashëguar ndër shekuj

Çorba e Hasit është një ndër recetat më të vjetra, të trashëguara brez pas brezi të kuzhinës shqiptare, specialitet i...

Mix3 ditë më herët

Infeksionet e veshit, faktet dhe zgjidhjet e mira natyrale

Infeksionet e veshit kanë tendencë të ndodhin më shumë në vjeshtë dhe në dimër sepse problemet shëndetit, si të ftohtit...

Mix3 ditë më herët

3 lloje të ndryshme të dhimbjeve të fytit/ Mënyra më e mirë për të trajtuar secilën prej tyre

Foto ilustruese Nëse keni një rast të dhimbjes së fytit, kjo mund të nënkuptojë se është e dhimbshme për të gëlltitur,...

Mix3 ditë më herët

Shkrimi origjinal i David Bowie për dy tekste këngësh del në ankand për 100 mijë paund

Fleta me tekstin e David Bowie që ka dalë në ankand Fleta e teksteve të shkruara me dorë të këngëtarit...

Mix3 ditë më herët

Gigi Hadid reagon sërish për Palestinën

Modelja Gigi Hadid, me prejardhje nga Palestina ka shprehur swrish mbështetjen për vendin e saj pas sulmeve nga qeveria Izraelite....

Mix3 ditë më herët

A e dini sa kushton një veshkë, mëlçia apo zemra? Ja lista e plotë me çmimet e organeve të trupit

Nuk është praktikë e pa dëgjuar transplanti i organeve. Mirëpo gjetja e organit, e aq më tepër përputhshmëria e tij...

Facebook