Lidhu me ne

Kryesore

Basha e paralajmëroi Berishën për atë që po i ndodh! Ja biseda që e nxjerr Berishën zbuluar

Basha e paralajmëroi Berishën për atë që po i ndodh! Ja

Gjatë periudhës së Foltores së parë, asaj kundër Bashës në dukje, por që në të vërtetë ishte kundër SHBA-ve, veç shumë e shumë mashtrimeve dhe gënjeshtrave, Berisha në një moment sinqeriteti ka treguar një bisedë mes tij dhe Lulzim Bashës.

Gjatë fjalës së tij, Berisha ka treguar se Basha i ka thënë, se e kanë njoftuar amerikanët, në bazë të informacioneve të tyre, nëse nuk e largon Berishën nga Grupi Parlamentar i PD-së për të dhe për familjen e tij do të ketë pasoja.

Madje, sipas Berishës, pasoja nuk do të ketë vetëm ai dhe fëmijët, por edhe Shqipëria dhe Partia Demokratike.

Ndërkohë që Basha i ka thënë këtë gjë, sipas asaj që vetë Berisha ka përmendur, ky i është përgjigjur se të gjitha këto le të bëhen.

Është e qartë se Berisha e ka treguar këtë në një moment ku ai ka dashur t’u tregojë mbështetësve të tij luanin e trimërisë që fshihte brenda vetes, mirëpo, në thelb, një gjë e tillë tregon karakterin e vërtetë dhe egoizmin e sëmurë të Berishës, i cili, në dallin, nga tradita e shqiptarit, nuk ia ndien për fëmijët e vet; në dallim nga tradita e shtetarit, nuk do t’ia dijë për vendin e vet (Shqipërinë), dhe, në dallin, nga çdo politikan i arsyeshëm, nuk do t’ia dijë për organizatën e vet (PD-në).

Kur Berisha e ka përmendur këtë gjë, edhe vetë nuk e ka besuar se SPAK-u e kishte seriozisht këtë punën ndaj tij, sepse, tani që e kuptoi, i është fshehur dhe sërish nuk ka zgjedhur të përballet, veçse tani i ka rënë edhe trimëria edhe euforia.

Në fakt, pavarësisht përpjekjes dyvjeçare të Berishës për të mos i dalë paralajmërimi i Lulzim Bashës, sërish ai u përballë me destinin e tij të përcaktuar që në dizenjinim e tij “Non Grata”.

Ndaj sot Lulzim Basha nuk flet dhe ka zgjedhur të merret me hallet dhe problemet e PD-së, jo ato të Sali Berishës dhe të familjes së tij, sepse Basha, në dallim nga të gjithë ata që i shkojnë nga prapa Berishës, i ka dalë atij borxhit atëherë kur duhej, në momentin dhe kohën e duhur, gjë që mund të kishte rezultuar me përfundim tjetër nga ky i sotmi.

Ja biseda që ka përmendur Berisha gjatë Foltores:

Në një bisedë me të, një herë Lulzim Basha më thotë se:

Më thanë që, po qe se nuk e përjashton Berishën, fëmijët e tij do kenë këto e këto pasoja.

Pastaj…?! i them unë.

Pastaj, në qoftë se nuk e përjashton, Partia Demokratike do ketë këto e këto pasoja.

Pastaj…? – i them unë?!

Dhe Shqipëria do ketë!

Po, – i them unë, që të gjitha këto le të bëhen!

MË TEPËR

Kryesore19 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix19 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar19 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix19 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix19 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix19 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix19 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet4 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport4 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix4 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook