Lidhu me ne

Radar

Ahmetaj bëri atë që nuk bëri Saimir Tahiri

Rama në SHBA, në delegacion Tahiri dhe Ahmetaj - PORTALB

Kush është fajtori i korrupsionit në Shqipëri? Të gjithë. Kjo është përgjigja që rezulton nga intervista e djeshme e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj që ka rreshtuar një sërë akuzash penale dhe politike, duke konfirmuar me versionin e vet atë që është përfolur gjatë në media.

Jemi në kushtet kur një kryeministër akuzohet nga zëvendësi i tij për përfshirje në çdo vendimmarrje problematike në këtë vend, çka përfaqëson një nivel të ri implikimi publik për mbarë mazhorancën.

Ky është në fakt rasti i dytë i një inskenimi të kësaj natyre, pas atij të Saimir Tahirit, ish-ministri i Brendshëm për të cilin Edi Rama mbajti një elegji të gjatë në Grupin Parlamentar përpara sesa të vendoste t’i hiqte imunitetin.

Mesa duket Ahmetaj ka bërë të kundërtën e Tahirit përpara arrestimit: ka vendosur të flasë, duke hapur siparin e të dëshmitarëve publikë për mbarë qeverinë e një vendi.

/Respublica.al

MË TEPËR

Kryesore18 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix18 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar18 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix18 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix19 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix19 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix19 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet4 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport4 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix4 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook