Lidhu me ne

Radar

Rama nuk reagon, Veliaj nuk reagon, as Top-Channel nuk reagon

“Jetoj në shtëpi bashkie”, Ahmetaj zbulon emrin: Veliaj

Top-Channel e filloi goditjen time gjatë periudhës që kishte gjyqin në Gjykatën e Lartë për pronësinë.Top-Channel është i frymëzuar politikisht për të goditur. I frymëzuar politikisht nga Edi Rama.

Ka bërë takim iksi dhe kryeministri për këtë çështje.Është bërë Top-Story për Ditmir Bushatin. E kanë thënë vetë, ua ka kërkuar Ed Rama. Le të thotë me batuta Ed Rama: dardhat dhe pjeshkët.Është bërë për Fatmir Xhafajn, ia ka kërkuar Ed Rama.

Është bërë për Niko Peleshin, ia ka kërkuar Ed Rama.Këtë e dinë të gjithë, e kanë pranuar vetë

Një pjesë kjo nga akuzat e zv.kryeministri Arben Ahmetajt në intervistën për Syri Tv, që vendos një tjetër standard negativ për mediat në Shqipëri, që duhet të sqarojnë pozicionin e tyre publik. Top-Channel është aktualisht nën akuzë për përdorim politik nga qeveria për llogari të kryeministrit, në këmbim të fitores së një gjyqi pronësie në gjykatë.

Është penale akuza, ndërkohë që porositja e emisioneve siç thotë z. Ahmetaj është një zhgarravinë mbi imazhin e një televisioni që dikur doli me deklaratë publike përmes së cilës akuzoi ish-drejtorin e vet dhe pjesë të stafit drejtues për gjobvënie. Dhe asnjë hetim nuk u bë. Asnjë reagim deri më tani, me një heshtje që vetënjollos edhe më shumë një perceptim që sa vjen e kristalizohet mbi një media që në fakt është shndërruar në një aktor publik njësoj si partitë politike në vend.

/Respublica.al

MË TEPËR

Kryesore13 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix14 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar14 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix14 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix14 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix14 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix14 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet4 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport4 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix4 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook